Akvaryum Ve Dış Filtre Tavsiyesi


nordÇevrim Dışı

Kayıt: 19/01/2020
İl: Mugla
Mesaj: 1
nordÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 19 Ocak 2020 16:52
Merhabalar,

90x40x50h ebatlarında 180 litrelik bir akvaryum almayı planlıyorum. Mobilyalı bir akvaryum almak istiyorum ve araştırdığım kadarıyla Beta Akvaryum'a ait olan akvaryummarketi.com üzerinde bir kaç modelini gördüm fakat beni endişelendiren kısım bu ebatlardaki akvaryumun camı 6mm ve extra clear olmaması. Almışken daha iyi bir yatırım yapmayı düşünüyorum.

Bu ebatlarda ekstra clear olan ve en az 8mm cam kalınlığı olan akvaryum önerileriniz var mıdır? Ya da Beta Akvaryum'a ait akvaryumlar hakkında deneyimi olan arkadaşlar paylaşabilirse, çok iyi olur.

İkinci olarak ise beni en çok düşündüren dış filtre. İlk aşamada Low-tech bitkili akvaryum düşünüyorum ve neon tetra/rasbora türlerini bakmak istiyorum ve bu balıkların çok fazla akıntıyı sevmediklerini de biliyoruz. Ek olarak, bitkilerin de akıntıdan çok fazla etkilenmesini istemiyorum ama aynı zamanda bitkilerinde su akıntısından faydalanması gerekiyor. Hal böyle olunca bu işlere yeni giren biri olarak kafa karışıyor :) Eheim marka dış filtre üzerinde karar kıldım. Performans ve sessizlik olarak en iyisi gibi duruyor. bitki+tetra olan ve hacmi kum vs. ile herhalde 150 litre olabilcek olan dış filtre önerileri nelerdir ?

Çok teşekkürler.[EDIT]nord,2020-01-19 16:54:36[/EDIT]

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

DimidiochromisÇevrim Dışı

Kayıt: 07/01/2019
İl: Istanbul
Mesaj: 259
DimidiochromisÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 20 Ocak 2020 12:43
Merhaba

Akvaryumcu olarak bulunduğunuz bölgede bildiğim bir yer fakat istanbul bölgesinde bir de çınar akvaryum bulunuyor göz atabilirsiniz.

Akvaryum ölçülerine uygun olarak filtre eheim marka demişiz zaten
1. Eheim Pro 4 350 [K]180 - 350 Litre Arası Akvaryumlarda Tavsiye Edilir.[/K] her zaman bir dış filtre alırken en iyi performansı almak adına filtreye verilen en düşük hacimi göz önünde bulunduruyorum ben şahsi fikrim.
2. Eheim Classic Musluklu 2217 modeli
3. Eheim Ecco Pro 300
4. Eheim Pro Eheim Experience 250

bu modeller size kendi tavsiyemdir tabiki karar ve diğer arkadaşların yorumları ve tavsiyeleride çok önemli bir diğer husus bitkili ve küçük balıklar beslenecek olacağı için size tavsiyem eheim markasının LİLLY PİPE yedek parçasını alarak debi sirkülasyon sorununu ortadan kaldırabiliriz.

[:iyi:]

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir