ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Dimidiochromis
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
221
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
07 Ocak 2019 10:52
Son Ziyaret:
13 Saat 1 Dakika önce
Toplam Mesaj:
223 [0.40 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
66 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Serhat Kaymak
Doğum Tarihi:
09 Temmuz 1995
Yaş:
25
İl:
Istanbul
Meslek:
DIŞ TİCARET
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

70x30x45 95 L EHEİM CLASSİC (2217) + Hailea Rp-600 Elite 100W Heather Hailea 6600 Air Pump 1x Aqua Led White Nano Betta Tank

SON 10 MESAJI

Eheim Professionel 3 1200xl Vs Fluval Fx6 ?
Merhaba

O hacime bende eheim classic 1500xl 2260 modelini öneririm hem çok güçlü hem filtre hacmi çok büyük bir filtre parası daha harcanıyor kovayı doldurmak için ama mükemmel Filtrasyon elde edersiniz.
100 Litrede(sarı Prenses) Filtre
Merhaba

İç filtreleri de artık biyolojik alana sahip olan modelleri tercih ediliyor tabii bir dış filtre kadar biyolojik filtreleme yapmasa da kendim şahsen HAİLEA-RP 600 modelini kullanmaktayım hem malzeme alanı çok geniş elektrik sarfiyatı düşük 6.5 Watt debi ayarlama kısmı mevcut güçlü bir filtre tavsiye ederim. 2 bölmeden oluşmakta bir tarafı mekanik diğer tarafı biyolojik filtre malzemesi ekleyerek iyi sonuçlar elde edebilirisiniz.
190.60.60 Kurulum
Merhaba

Ölçüleri çok güzel gerçekten malawi türleri gayet güzel olur ince taneli bir kum ve güçlü kafa motoru ve dalga motoru ile yüzeyi dalgalandırarak güzel bir ortam sağlanacaktır.
Bence şahsi fikrim mbuna türleri yerine eğer bulabilirseniz haplochromis türlerine bakmanızı tavsiye ederim uzunluk olarak ve en olarak ölçüler müsait kumluk ve az kayalık kullanarak yüzme alanı fazla bırakılacak şekilde bir dekor ile güzel ortam sağlanacaktır.

Favori Türlerim Büyük Malawilerde Şunlar; Güzel boyutlara ulaşan çiklit türleridir araştırmanızı tavsiye ederim.

1.Dimidiochromis compressiceps (Yaprak Çiklit)
2.Nimbochromis venustus (Venüstüs)
3.Copadichromis borleyi (Kadango)
4.Sciaenochromis fryeri(Ahli)
5.Nimbochromis fuscotaeniatus(Fusco)
6.Fossorochromis rostratus (Kral Cichlid)

[:iyi:]
60*40*40 Akvaryum İçin Filtre Önerisi
Merhaba

Tetralar sirkülasyonu seven canlılardır ayrıca fluvallerde debi kısma özelliği mevcut ayarlıyabiliyorsunuz diye biliyorum.
60*40*40 Akvaryum İçin Filtre Önerisi
O iki filtre bakteri tutar ama canlı fazla olursa yetersiz kalabilir.
60*40*40 Akvaryum İçin Filtre Önerisi
Merhaba

107 sınır olacaktır işinizi görür görmesine fakat iç malzeme hacmi olarak ufak bir model 2 sepetli en azından 207 modeli almanız daha iyi olur bence fiyat farkı pek yok gibiydi aralarında eğer değişmedi ise fiyatları.,

Yeni Labidochromis Caeruleus Akvaryumu. (fotolu)
Dış filtre Şelale aparatı kullanarak karşıya bakacak şekilde kullanıp suyun az alt seviyesinde tutup delikleri suyun üst yüzeyine doğru baktirarak sonuç alabilirsiniz ozmn o sirkülasyon hem oksijen hem de balıkların doğal ortamını taklit etmek ve de balıkların daha hızlı boylanmasini sağlar. İlerleyen zamanlarda filtre hakkinda bu konu üstünden fikirlerinizi paylaşmak iyi olacaktır atlantik 1250a hakkında bilgi paylaşım az yerli bir ürün memnuniyetiniz arkadaşlara fikir olacaktır.
Yeni Labidochromis Caeruleus Akvaryumu. (fotolu)
Merhaba

Ölçüler dekorasyon gayet iyi bence suyu yüzeyden biraz daha dalgalandırmak iyi olacaktır malawi ciklitleri akıntıyi seven türler bir adet dalga motoru ile suyun yüzeyine doğru verip suyu dalgalandırmak hem oksijen açısından hemde dış filtreyi desteklemek için iyi olur atman iç filtre o ölçülere göre yetersiz sirkulasyon sağlar. Bunu eleştiri olarak algılamayın sakın ben bu ekleme ile çok daha iyi olacağını düşündüğüm için fikir veriyorum.

[:iyi:]
Tetrazonlarımın Cinsi?
Normal gözüküyorlar
Tetrazonlarımın Cinsi?
Sürekli olarak yüzüyor olsaydı yukarı aşağı eğer o zaman stres diye yorumlardik ama arada yapıyor ise normal ben 1 sene baktım barb akvaryumu konkonyuslar felanda vardı sadece 1 senede 1 tane tetrazon kaybettim dayanıklı balıklar ciklit ile yaşatanlar bile var baş aşağı durmaları hakkında bir makalede Görmüştüm ben aşırı yemleme yapıyordum o dönem çok buyumuslerdi dev gibi tetrazonlarim olmuştu yağlanmışti balıklar eheim 2213 kullanıyordum o dönem Filtrenin yetersiz geldiğini düşünüyorum ve aşırı yemleme sonucu doğal olarak nitrat artmıştı ve baliklar baş assagi yuzuyorlardi sizde eğer dış filtre Yok ise yemlemeyi azar azar 1 2 dk içinde tuketebilecekleri miktarda vermenizi öneririm ve haftalık şu değişimi aksatmayin derim eğer sadece iç filtre kullanıyor iseniz bunlara daha fazla dikkat etmek gerek ben haftada 1 gün aç bırakıyorum mesela şu anki tankimda daha iyi oluyor.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.