Baktomix


A.HAKANÇevrim Dışı

Kayıt: 07/01/2021
İl: Kahramanmaras
Mesaj: 15
A.HAKANÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 22 Mayıs 2021 08:10
Bence iyi ben kullanmadım ama aldım şuanda kargoda yolda

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

aquarium_lifeÇevrim Dışı

Kayıt: 22/01/2019
İl: Usak
Mesaj: 54
aquarium_lifeÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 22 Temmuz 2021 01:40
Öncelikle akvaryum kulübünün sıkı takipçisiyim. Ustanın bekirle bir çok videosunu izlemekle beraber son hobihanesinin kurulumundan başlamak üzere bir çok videosunu izledim. Bir devasa discus alım videosunda discusları aşılama yaparken tanklara bir bardak dolusu sütlü kahve renginde ve formunda içerisinde lactobasilius içerdiğini söylediği kültürden tanklara döküyordu. Bu ve benzeri videolarda lactobasilius içeriği olan bu kültürden çokça bahsetti ve övdü. Bende sıradanlaşmışlıktan uzak böyle yenilik fikirlerini seviyorum ve her zaman destekliyorum. Akvaryum kulübünü sevdiğim ve desteklemek istedğim için aldım bu ürünlerini.

Bundan sonraki yazdıklarım tecrübe ettiklerim ve deneyimlerim. Asla bu ürünle alakalı yazdıklarımda ürünü ve Akvaryum kulübünü yargılamak veya eleştirmek değildir.

Şimdi ürünü ilk aldığımda ürünün şeffaf renkte olması discus videosunda gördüğümden farklı görünmesi şaşırttı. Sonra talimata göre ayda 1 kez olmak üzere litre bazında damlatmalarımı yaptım. Kullandığım filtre biolife flora. Ürünü yaptıktan sonraki günlerde filtremde taşma durumuna gelen süngerlerde su seviyesi sanki sünger yıkaması yapmışım gibi alt seviyerlerde kalıyordu. Bende önemsemedim 3 ay kullandım. Normalde düşük çıkan nitrat testlerim yükseldi su değişimi yapmak zorunda kaldım.
Sonra farkettim ki bu ürün faydalı bakteri sayımı azaltıyormuş. Zaten süngerdeki su seviyemin düşmesi bundanmış. Ürünü bıraktıktan sonra nitrat testlerine devam ettim gayet en düşükte seyretmekte olduğunu gördüm. Ben maalesef baktomixten fayda göremedim.

Şimdi bu benim filtremde mi böyle reaksiyon gösterdi diğer filtrelerde de aynısı olur mu onada siz karar verin.

Şimdi biolife kullananlar veya bu ürünü baktomixi kullananlar. Akşam kurdum veya akşam damlattım ertesi gün su pırıl pırıl oldu demek teknik olarak gerçekçi değil. İnsanların abartması ve firmanın bu gönderileri paylaşması gayet normal. Kendi filtremi kurarken bakteri oturması 25 günde katksız gerçekleşti. 1 günde pırıl pırıl oldu demek doğru değil

Beğenenler: [T]221185,Bysam[/T][T]230260,Denizs[/T][T]216004,Balikcionur[/T]

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir