Sera Med Protazol


 • Tatlı su akvaryumlarında özelikle beyaz benek sık karşılaşılan sorunların başında gelir. Sera Med Protozoal beyaz beneğin yanısıra, balık üzerine yerleşen tüm dış parazitlerin tedavisinde etkindir. Sera Med Protozoal, ichthyobodo (costia), chilodonella ve trichodina, saprolegnia, ichthyophthirus multifillis tedavisi için kullanılan su düzenleyici ilaçtır.

  Kullanma talimatı;
  Her 20 litre akvaryum suyuna 1 ml ilave edilmesi tavsiye edilir. Genellikle tek doz yeterlidir. Şiddetli durumlarda 4 - 5 gün sonra tedavinin tekrarı tavsiye edilir. Ancak bu ikinci uygulamada hassas olan balıkların durumu göz önünde bulundurularak doz aşımı olmamasına dikkat edilmelidir.

  Uyarılar;
  * Kullanmadan önce iyice çalkalayınız.
  * İlacı akvaryum yüzeyine iyice yayabilmek için bir ölçü kabı kullanınız veya akvaryum suyunu bir çubuk yardımı ile karıştırmanız fayda sağlayacaktır.
  * Uygulama sırasında biyolojik filtreler kalabilir. Ancak yoğun kirlenme nedeniyle uygulama öncesi mutlaka temizlenmelidir.
  * Tedavi süresince ultraviole lambalar kapatılmalıdır.
  * Tedaviden 24 sonra mutlaka akvaryum suyunun % 80'ini değiştiriniz. Su kirlenmesi bu süre içerisinde çok fazla ise beklenmeden su değişimi hemen yapılmalıdır.
  * Çocukların ve ev hayvanlarının ulaşamayacağı kilitli bir yerde muhafaza ediniz.
  * Oda sıcaklığında ve karanlık bir yerde muhafaza ediniz.
  * Diğer ilaçlarla birlikte kullanmayınız.

Üye Yorumları