Dropsy, Bloat Tedavisi ve Clout Tablet Hakkında


undomielÇevrim Dışı

Kayıt: 01/04/2018
İl: Ankara
Mesaj: 29
undomielÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 25 Nisan 2018 12:05
Ccipro ve flaglyi aynı anda kullanmak zarar vermicek mi acaba? sadece birini kullansak(flagly) yeterli olmaz mı?

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

mesutokÇevrim Dışı

Kıdemli Akvarist
Kayıt: 10/04/2009
İl: Istanbul
Mesaj: 17939
mesutokÇevrim Dışı
Kıdemli Akvarist
Gönderim Zamanı: 25 Nisan 2018 12:27
Bir risk tek başınada flagly zararlı olabilir ama ölmesini beklemektense elimizden geleni yapıyoruz, tek yada konudaki gibi beraber kullanın hangisini göze alıyorsanız. İç hastalık için Sera Backtopur Direct hapı satılıyor bulabilirseniz onu tek başına kullanabilirsiniz. Taneylede satıyorlardı.

İlaçlı tedavi yemi:
Sera Bakto Tabs; 275 tablet 22 TL gibi.
Tatlı ve tuzlu su akvaryumlarında bakteriyel enfeksiyon tedavisinde kullanır. Dropsy, karınların şişkin olması, pulların kabarık ve gözlerin fırlak olması, sallantılı hareketler göstermeleri, renklerin koyulaşması, beyaz dışkılar, iştahın azalması, ve sonunda tamamen isteksiz bir durum almaları balıkların iç organlarının bakteriler nedeniyle enfekte olduğunun işaretidir. Bacto Tabs kullanarak hem hasta olanları tedavi eder, hem de henüz hasta olmamış olanları korumuş olursunuz.
Ürünün Kullanım Şekli;
Her gün, iki kez 1 tablet, 7 gün boyunca devam edilmelidir. Tedavi esnasında iyi bir havalandırma sağlayınız ve başka bir besin kullanmayınız. CO2 sistemini ve ultraviole lambayı kapatınız. 8. gün akvaryum suyunu % 50 oranında değiştiriniz, Tuzlu su akvaryumlarında omurgasızlar ile kullanmayınız.
Ürünün İçeriği;
Balık unu, bira mayası, buğday unu, midye, tubifex, kankurdu, spirulina, bitkisel içerik, morina balığı yağı.
Uyarılar;
* Çocukların ve ev hayvanlarının erişemeyeceği bir yerde muhafaza ediniz.
* Sadece süs balıklarının kullanımı içindir.
* Tedavi sırasında diğer yardımcı ürünleri kullanmayınız.
* Kuru ve serin bir ortamda muhafaza ediniz.

İÇ HASTALIKTA ETKİLİ İLAÇ (tablet hap şeklinde)
SERA BACKTOPUR DİRECT KULLANIM:

TATLI VE TUZLU SU AKVARYUMLARINDA İÇ PARAZİT TEDAVİSİNDE KULLANIR. KARINLARIN ŞİŞKİN OLMASINDAN BALIKLARINIZ İÇ PARAZİT RAHATSIZLIĞI OLDUĞUNU ANLAYABİLİRSİNİZ. BU DURUM GENELLİKLE PULLARIN KABARIK VE GÖZLERİN FIRLAK OLMASI GÖRÜNÜMÜ İLE BİRLİKTE OLUR. DİĞER BELİRTİLER İSE; SALLANTILI HAREKETLER GÖSTERMELERİ, RENKLERİN KOYULAŞMASI, İŞTAHIN AZALMASI VE SONUNDA TAMAMEN İSTEKSİZ BİR DURUM ALMALARIDIR. HASTALIĞI GEÇ FARK ETMİŞ OLSANIZ BİLE SERA BACTOPUR DİREKT KULLANARAK HEM HASTA OLANLARI TEDAVİ EDER, HEM DE HENÜZ HASTA OLMAMIŞ OLANLARI KORUMUŞ OLURSUNUZ.

KULLANMA TALİMATI :

HER 50 LİTRE AKVARYUM SUYUNA 1 TABLET TEDAVİ ESNASINDA İYİ BİR HAVALANDIRMA SAĞLAYINIZ. CO2 GÜBRELEME SİSTEMİNİ KAPATINIZ, KARBON FİLTREYİ KULLANMAYINIZ. 3 GÜN SONRA SUYU %50 DEĞİŞTİRİNİZ, HENÜZ İYİLEŞME GÖZLENMİYORSA TEDAVİYİ TEKRAR EDİNİZ. GEÇMİŞSE SERA SÜPER KARBON İLE FİLTRELİME YAPMANIZI ÖNERİRİZ SUYA. EĞER HASTALIK İLERLEMİŞSE SERA BACTOPUR DİREKT İLE BALIĞINIZA YOĞUN BANYO YAPTIRMANIZI ÖNERİRİZ. BUNUN İÇİN 2 LİTRELİK AYRI BİR KAPTA 1 TANE SERA BACTOPUR DİREKT TABLET ERİTİNİZ, HASTALIKLI BALIKLARI 30 DAKİKA BOYUNCA BU KAPTA BANYO YAPTIRINIZ VE TEKRAR AKVARYUMA KOYUNUZ AYRICA AKVARYUMA NORMAL DOZDA SERA BACTOPUR DİREKT UYGULAYINIZ.

Beğenenler: [T]10280,Reddevil[/T][T]176884,mareq[/T]
Teşekkür Edenler: [T]10280,Reddevil[/T][T]176884,mareq[/T]

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

Koray BalcıÇevrim Dışı

Özel Üye
Kayıt: 07/08/2010
İl: Batman
Mesaj: 533
Koray BalcıÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 17 Nisan 2019 15:01
[QUOTE=undomiel]Ccipro ve flaglyi aynı anda kullanmak zarar vermicek mi acaba? sadece birini kullansak(flagly) yeterli olmaz mı?[/QUOTE]

Cidden bu tip soruları anlamak imkansız. Madem zararlı neden kullandıgımız balıklar tedavi oldu ve uzun dönemde sıkıntı yaşamadı. Arkadaşlar gerek farmakolojik gerekse tıbbi olarak tedaviyi araştırın. Etki spektrumunu inceleyin. Sonra yorum yapın. Böyle farazi yorumlarla balığınızın ancak ölüsünü görürsünüz. Zaten tedavi edebilmek için zaman kısıtlı. Armudun sapı üzümün çöpü derken bir de bakarsınız balığınız bloattan dropsyden gidivermiş. Lütfen güvenmiyorsanız tedaviyi uygulamayın ya da uygulayacaksanız tam uygulayın. Yarım yamalak yapılan tedavinin ya da monoterapi dediğimiz tekli antibiyoterapinin bu hastalıkta yeri yok. Tedavi dozlama belli. Anlaşılmayacak bişey yok. Zararı falan da yok.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

mehmetsahin12Çevrim Dışı

Kayıt: 16/04/2018
İl: Istanbul
Mesaj: 400
mehmetsahin12Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 18 Nisan 2019 23:05
Koray hocam merhabalar, 10 dişi mutant kipili 1 albino erkek kolonim mevcut. Dişilerden biri akşm yemleme yaparken yeme gelmedi genelde kayaların arkasında takılıyor ve ben odaya girince saklanıyor. Yarın takip edip gerekirse tedaviye başlayacağım. Elimde sera bactopur mevcut ancak çok güvendiğimi söyleyemem. Siz hangisini daha etkili buluyorsunuz. Balığı 30 lt kadar bir karantina tankına ayırıp tedavi edeceğim yarın da bu şekilde devam ederse. Gözlemlerime göre pullarda kalkma gözde büyüme karında şişme görünmüyor. Stres yaşadığını düşünüyorum diğer baskın dişiler kovalıyor buna bağlıdır umarım ve ilaca gerek kalmadan düzelir. Şimdiden teşekkürler.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

mehmetsahin12Çevrim Dışı

Kayıt: 16/04/2018
İl: Istanbul
Mesaj: 400
mehmetsahin12Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 19 Nisan 2019 23:24
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/205700/190420192322461.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/205700/190420192322541.jpg[/IMG]

Maalesef balığım çok hızlı bir şekilde öldü... çok üzgünüm. Sera bactopurla tankı ilaçladım ancak kurtaramadım. Diğer balıklarımda umarım sıkıntı çıkmaz şu an hareketli görünüyorlar. [EDIT]mehmetsahin12,2019-04-19 23:24:31[/EDIT]

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

Hakan ÇapcıoğluÇevrim Dışı

Özel Üye
Kayıt: 26/04/2011
İl: Ankara
Mesaj: 655
Hakan ÇapcıoğluÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 21 Nisan 2019 00:51
Sera bactopur kullandıysanız tüm bakteri kültürünüz ölmüştür .Sıfırdan Akvaryum kültürü oluşturur gibi davranın geçmiş olsun..

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

Koray BalcıÇevrim Dışı

Özel Üye
Kayıt: 07/08/2010
İl: Batman
Mesaj: 533
Koray BalcıÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 27 Ağustos 2019 15:19
[QUOTE=Koray Balcı]

Cidden bu tip soruları anlamak imkansız. Madem zararlı neden kullandıgımız balıklar tedavi oldu ve uzun dönemde sıkıntı yaşamadı. Arkadaşlar gerek farmakolojik gerekse tıbbi olarak tedaviyi araştırın. Etki spektrumunu inceleyin. Sonra yorum yapın. Böyle farazi yorumlarla balığınızın ancak ölüsünü görürsünüz. Zaten tedavi edebilmek için zaman kısıtlı. Armudun sapı üzümün çöpü derken bir de bakarsınız balığınız bloattan dropsyden gidivermiş. Lütfen güvenmiyorsanız tedaviyi uygulamayın ya da uygulayacaksanız tam uygulayın. Yarım yamalak yapılan tedavinin ya da monoterapi dediğimiz tekli antibiyoterapinin bu hastalıkta yeri yok. Tedavi dozlama belli. Anlaşılmayacak bişey yok. Zararı falan da yok. [/QUOTE]

[QUOTE=mehmetsahin12]Koray hocam merhabalar, 10 dişi mutant kipili 1 albino erkek kolonim mevcut. Dişilerden biri akşm yemleme yaparken yeme gelmedi genelde kayaların arkasında takılıyor ve ben odaya girince saklanıyor. Yarın takip edip gerekirse tedaviye başlayacağım. Elimde sera bactopur mevcut ancak çok güvendiğimi söyleyemem. Siz hangisini daha etkili buluyorsunuz. Balığı 30 lt kadar bir karantina tankına ayırıp tedavi edeceğim yarın da bu şekilde devam ederse. Gözlemlerime göre pullarda kalkma gözde büyüme karında şişme görünmüyor. Stres yaşadığını düşünüyorum diğer baskın dişiler kovalıyor buna bağlıdır umarım ve ilaca gerek kalmadan düzelir. Şimdiden teşekkürler.[/QUOTE]

Geçmiş olsun Mehmet Bey. Üstte zaten zamanın kısıtlı olduğunu ısrarlar belirtmiştim. Siz de geç kalmışsınız malesef. Keşke daha önceden direkt olarak tedaviye alsaydınız bir şansı olabilirdi.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir