ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
ozgmavi
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
35
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
29 Nisan 2019 15:53
Son Ziyaret:
24 Eylül 2021 09:58
Toplam Mesaj:
32 [0.04 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
3 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Özgür Ay
Doğum Tarihi:
01 Haziran 1977
Yaş:
44
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Özgür Ay

SON 10 MESAJI

Ankara Akvaryum Yaptırılacak Yerler Listesi
Yaz başında Penguen Akvaryumda 35x35x35 küp akvaryum yaptırdım, gayet memnunum. Temel Usta'dan (Temaks) da üç yıl önce 80x40x40lık bir akvaryum yaptırmıştım. Ondan da memnunum. Her ikisini de tavsiye derim.
Nematod Sorunu
Andazol kullanımının akvaryumunuzdaki karides ve balıklara zararı oldu mu acaba?
Japon Akvaryumuna Şans Bambusu
Japon akvaryumlarında şans bambusu kullanılıyor. Akvaryum bitkilerinin önemli bir kısmı japon akvaryumlarında kullanılamadığı için nitratın azaltılmasında faydalı olduğu savunuluyor. Ben kendi akvaryumumda potos (salon sarmaşığı) kullanıyorum. Memnunum. Yosun oluşumunu azaltan bir etkisi olduğunu düşünüyorum. Tavsiye ederim.
Ankara Akvaryum Yaptırılacak Yerler Listesi
Ben de akvaryumumu Temel ustaya (Temaks) yaptırmıştım. Çok memnun kaldım. Ben de kendisini Taymur'un eski ustalarından diye biliyorum.
Japon Balığı Akvaryumu Hakkında
Japon balıklarınızla vedalaşıp 6-7 ember tetra ile neocaridina karides türlerinden birini seçip küçük bir low tech bitkili nano akvaryum kurabilirsiniz.
170 Litre Akvaryum Filtre Önerisi
Ben dış filtre tercih ettim. Yaklaşık bir yıldır Fluval 206 kullanıyorum. Şu ana kadar gayet memnunum. Sizin akvaryumunuz da benimkine oldukça yakın ölçülere sahip. Fluval 206 ya da o ayarda bir dış filtre işinizi görür diye düşünüyorum.
Japon Ve Çöpçü
Filtre sisteminiz bilmiyorum. Ama çok düşük hacimli bir filtreniz yoksa, canlı yükünün suyun kirlenme hızını çok fazla artırmayacağını düşünüyorsanız corydoras sayısını artırabilirsiniz. Sizin ölçülerinizdeki Japon balıkları corydoras türleriyle birlikte yaşarlar. Yanlışlıkla yutulma ihtimallerinin düşük olduğunu düşünüyorum. Corydoras'ların sayısını artıracaksanız aynı tür (panda, albino, black venezualla vs.) olmasını tavsiye ederim.
Japon Ve Çöpçü
Ben 120 litrede 4 japon 5 corydoras besliyorum ve ilave balık almayı düşünemiyorum. Balıkların sağlıklı ve uzun yaşamasını isterseniz sayıyı artırmayın ya da tür değişikliğine gidip tetra gibi küçük sürü balıkları besleyebilirsiniz.
Dış Filtre Önerileri?
Temiz bir ikinci el Fluval 206 en ideal çözüm olacaktır.
Camdaki Değişik Canlı?
Benim küçük akvaryumumda da oluyor. Arada bir çıkarıp atmanızda ya da yosun temizler gibi onları da temizlemenizde fayda var. Çok hızlı çoğalıyorlar.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.