Akvaryumcumun Bana Küçümseyerek Bakışı :(

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 30 Eylül 2006 12:57
Selam diskus severler! Ben yaklaşık 1 aydır formumuzdan diskus hakkında araştırma yapıyorum diskus beslemeye karar verdim. Daha önce yaklaşık 5 senedir amerikan ciklet besledim ama şimdi diskusa geçmek istiyorum ve her açıdan gerkli araştırmalarımı yaptım tabi bu sizin sayenizde oldu. Geçen gün akvaryumcuya gidip bu kararımı açıkladığımda beni küçümser bi şekilde süzdü ve " sen mi? diskus besleyeceksin " dedi bende evet dedim neolduki dedim " biz bile bakamıyoruz çok zor öldürürsün bakamazsın " dedi. Yaa arkadaşlar cidden besleyemezmiyim okadar araştırmama rağmen azıcıkta olsa akvaryum konusundaki tecrübeme rağmen. Ve akvaryumcumun bu tutumu sizce nekadar doğru... SeRKaN2006-9-30 12:58:21

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

OrdiBukoÇevrim Dışı

Kıdemli Akvarist
[B]8845,1[/B]
İl: Istanbul
OrdiBukoÇevrim Dışı
Kıdemli Akvarist
Gönderim Zamanı: 30 Eylül 2006 13:02
Akvaryumcunuzun uyarması normal ama küçümsemesi yanlış.

Bu arada gercekten ozen gosterırsenız ve de zaten arastırmışsınız beslersiniz. Discus konusunda cok tecrubeli kişiler var zaten forumda onlarda size yardım edecektir.

scorpion26Çevrim Dışı

Özel Üye
[B]1039,1[/B] [B]2873,2[/B] [B]2549,3[/B]
scorpion26Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 30 Eylül 2006 13:03
Serkan bey eğer yeterli araştırmayı yaptıysanız ve alacağınız balıklara bu
ortamı sağlayabileceğinizi düşünüyorsanız bence yapabilirsiniz. Hatta yavru
alıp o arkadaşa satabilirsiniz bile.

M_R_TÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Gaziantep
M_R_TÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 30 Eylül 2006 13:04
Akvaryumcunuzun tutumu hakkında yorum yapmak istemiyorum, fakat araştırdıktan sonra bunu yapıp yapamayacağınza karar verecek olan yine sizsiniz..

OrdiBukoÇevrim Dışı

Kıdemli Akvarist
[B]8845,1[/B]
OrdiBukoÇevrim Dışı
Kıdemli Akvarist
Gönderim Zamanı: 30 Eylül 2006 13:12
Murat Baysan'ında dediği gibi uygun ortamı hazırlayabilecekseniz neden olmasın. Kolay gelsin.

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 30 Eylül 2006 13:13

Bende zaten ona inat alıp besleyeceğim ben formuma güveniyorum çünkü bana burda sorduğum sorulara kimse ters ve küçümser bi cevap vermedi herkes sabırla, içtenlikle ve hiç bir karşılık beklemeden bana yardımcı oldu, sorularımı cevapladı ve bir çok konuda bilgi sahibi olmamı sağladılar. Bana destek olduğunuz içinde burdan herkese çok teşekkür ediyorum. Yine alacağım diskuslarıda sizin sayenizde sağlıklı bi şekilde besleyeceğime inanıyorum... Benim arkamda kocaman bi forum halkı var...

serkan_cetinkolÇevrim Dışı

Kıdemli Akvarist
[C]2,2,4700[/C]
serkan_cetinkolÇevrim Dışı
Kıdemli Akvarist
Gönderim Zamanı: 30 Eylül 2006 14:15
Yaklaşık 2 sene önce aynı kelimeleri akvaryumcumdan ben de duydum.Discusları getirttik, büyüttüm, başka balıklar aldım.Aradan epey geçti.Gelip balıklarımı gördü, sistemleri gördü.Artık ne zaman toptancı discus getirecekse 2-3 gün önceden beni arıyor.Yanına gittiğimde şu sorular geliyor : 'Serkan biz bu balıkları nasıl yaşatırız, hep ölüyorlar, kütük koyalım mı ? Damacana su alsak mı ? Isıyı kaç yapalım ? Nasıl aktaracağız bunları ? Bunlar neden ölüyorlar ?'  ....... ve dahası . Eminimkli benzer olaylar sizin de başınıza gelecek .

acemiÇevrim Dışı

İl: Ankara
acemiÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 30 Eylül 2006 14:20
Serkan Bey mühim olan kendinize güvenmek. Aslında akvaryumcunun küçümsemesi yanlış ama sırf kar etme uğruna size satmaya çalışmamasını da takdir etmek lazım diye düşünüyorum.

bjkalleyÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Yurtdisi
bjkalleyÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 30 Eylül 2006 14:20

Hayatında yaptıkları, uzmanı olması gerektikleri, tek işi akvaryumculuk olan bu insanların, bu dünyada alnının akıyla yapmaları gereken tek iş olan mesleklerini bile doğru düzgün yapamazken, niye yaşadıklarını, insanlara ne gibi bir hizmet verdiklerini düşünmeleri gerekirken sizi küçümsemek ne hadlerine.

Saygılar,

AlpBökeÇevrim Dışı

İl: Ankara
AlpBökeÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 30 Eylül 2006 14:44

Bu durum benzer olarak benimde başıma geldi abi diskusa geçecem liste fiyatlarından haberin var mı? ithal düşünmüyorum ama zor durumda kalırsam getirtecez artık demiştim okul açılmadan önce oda diskus mu besleyecen? Eminmisin ?Öldürüp öldürüp getirirsin artık felan demişti ve 2 aydır uğramıyorum bu söyledikleri ile yakın zamanda  gitmeyi bırakmıştım.

Yeterli araştırma yapıp öğrendiklerini uygulayınca birde sağlam bir balık alınca bence yaşatılamayacak balık değil zaten yakında geçeceğim bence ümitsiz<lenmeyin kimsede anasının karnında diskus beslemeyi yada üretmeyi öğrenmedi bunların hep bir başlangıcı var.

discusmaniaÇevrim Dışı

Özel Üye
discusmaniaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 30 Eylül 2006 17:35
[QUOTE=bjkalley]

Hayatında yaptıkları, uzmanı olması gerektikleri, tek işi akvaryumculuk olan bu insanların, bu dünyada alnının akıyla yapmaları gereken tek iş olan mesleklerini bile doğru düzgün yapamazken, niye yaşadıklarını, insanlara ne gibi bir hizmet verdiklerini düşünmeleri gerekirken sizi küçümsemek ne hadlerine

[/QUOTE]

Aynen katılıyorum, eğer titiz olacaksanız , bu işe gerçekten ehemmiyet verecekseniz bakmanız zor olmayacaktır, discusu iyi bakanlar torbadan çıkmadı onlarda zamanında sizin gibi düşünüyordu.Şimdilik yapmanız gereken, öncelikle sitedeki discus makalelerini daha sonra da discus forumunda yazılanları okumak, daha sonra işin içinden çıkamadığınız durmlarıda forumda paylaşarak başarılı olursunuz.

Saygılarımla...