5 Erkek 23 Dişi İlangi Resimler 1-5-8-10-12-14-15-17-18- video 20

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 26 Nisan 2011 11:58
[QUOTE=Burak Bulut] [QUOTE=GöKHan]Maşallah maşallah
Arkafon değişimi olacakmı ?[/QUOTE]

Arka fonu değiştirmek istiyorum aslında arkada fon yok kışın duvarla akvaryum arasında kalsın diye strafor koymuştum onun rengi. Ama açık mavi tek renk bir arka fon düşünüyorum bu aralar ekleyebilirim.

Saygılar...
[/QUOTE]
Siyah da olabilir bu akvaryuma mükemmel durur.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

hakanaskinÇevrim Dışı

İl: Kayseri
hakanaskinÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 26 Nisan 2011 12:05
Maşallah Burak kardeşim herşey daha güzel oluyor git gide balıklar sana sende balıklara alışmaya başlamışınız tamamen. Umarım kayıpsız büyütür ve yavrularını görürsün.

Bu arada arka fonu tek renk açık gökyüzü mavisi olarak uygulamanı tavsiye ederim. Duboisi tankımdan arka fonu örnek olarak koymak istedim...

Selamlar.

hakanaskin2011-04-26 12:05:53

Burak BULUTÇevrim Dışı

İl: Izmir
Burak BULUTÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 26 Nisan 2011 13:40
[QUOTE=GöKHan][QUOTE=Burak Bulut] [QUOTE=GöKHan]Maşallah maşallah

Arka fonu değiştirmek istiyorum aslında arkada fon yok kışın duvarla akvaryum arasında kalsın diye strafor koymuştum onun rengi. Ama açık mavi tek renk bir arka fon düşünüyorum bu aralar ekleyebilirim.

Saygılar...
[/QUOTE]
[/QUOTE]

Gökhan siyah fon doğru tercih olmayabilir balıkların kendi renklerini ortaya çıkartacak renkler seçmek lazım. Siyah fon balıkların renklerinde siyahlanmaya yol açabilir. 

[QUOTE=hakanaskin] Maşallah Burak kardeşim herşey daha güzel oluyor git gide balıklar sana sende balıklara alışmaya başlamışınız tamamen. Umarım kayıpsız büyütür ve yavrularını görürsün.

Bu arada arka fonu tek renk açık gökyüzü mavisi olarak uygulamanı tavsiye ederim. Duboisi tankımdan arka fonu örnek olarak koymak istedim...

Selamlar.

[/QUOTE]

Hakan abi haklısın benimde düşündüğüm açık mavi. Bunda senin akvaryumun payı büyük. Verdiğin örnekte bu tezimi doğrular nitelikte zaten.

Saygılar...

erkan aktaşÇevrim Dışı

İl: Adana
erkan aktaşÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 26 Nisan 2011 14:40

Burak hocam öncelikle balıklarınız hayırlı olsun.
Özellikle son eklenen resimler de balıklar orijinal hallerine yaklaşmış alışma sürecinden sonra çok daha güzel fotolar paylaşacağınızdan eminim
Ben aşağıdaki ağacın gereksiz olduğunu düşünüyorum hayvanların sağını solunu çizebilir ama akvaryum sizin tabi ben sadece fikrimi söyledim saygılar

erkan aktaş2011-04-26 14:42:06

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 26 Nisan 2011 15:00
[QUOTE=Burak Bulut] [QUOTE=GöKHan][QUOTE=Burak Bulut] [QUOTE=GöKHan]Maşallah maşallah

Saygılar...
[/QUOTE]
[/QUOTE]

Gökhan siyah fon doğru tercih olmayabilir balıkların kendi renklerini ortaya çıkartacak renkler seçmek lazım. Siyah fon balıkların renklerinde siyahlanmaya yol açabilir. 

[QUOTE=hakanaskin] Maşallah Burak kardeşim herşey daha güzel oluyor git gide balıklar sana sende balıklara alışmaya başlamışınız tamamen. Umarım kayıpsız büyütür ve yavrularını görürsün.

Selamlar.

[/QUOTE]

Hakan abi haklısın benimde düşündüğüm açık mavi. Bunda senin akvaryumun payı büyük. Verdiğin örnekte bu tezimi doğrular nitelikte zaten.

Saygılar...
[/QUOTE]

Koyu ve mat renklerin akvaryum balıklarının renklerinin belirginliğinde daha etkili olduğunu okumuştum bildiğiniz gibi koyu renk ışıkları emer bu kırılmalara neden olur bu yüzden diğer renkler ddaha belirgin hale gelir diye biliyorum

Burak BULUTÇevrim Dışı

Burak BULUTÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 26 Nisan 2011 15:13
[QUOTE=erkan aktaş]
Özellikle son eklenen resimler de balıklar orijinal hallerine yaklaşmış alışma sürecinden sonra çok daha güzel fotolar paylaşacağınızdan eminim
Ben aşağıdaki ağacın gereksiz olduğunu düşünüyorum hayvanların sağını solunu çizebilir ama akvaryum sizin tabi ben sadece fikrimi söyledim saygılar

[/QUOTE]

Erkan bey teşekkür ederim.

Akvaryum içerisinde ki kökün zararı olacağını düşünmüyorum çünkü bir çok akvaryumda bu tarz kökler var. Kimseden bu tarz bir zarar yaşadığını duymadım.

[QUOTE=GöKHan][QUOTE=Burak Bulut] [QUOTE=GöKHan][QUOTE=Burak Bulut] [QUOTE=GöKHan]Maşallah maşallah

Saygılar...
[/QUOTE]
[/QUOTE]

Selamlar.

[/QUOTE]

Saygılar...
[/QUOTE]

Koyu ve mat renklerin akvaryum balıklarının renklerinin belirginliğinde daha etkili olduğunu okumuştum bildiğiniz gibi koyu renk ışıkları emer bu kırılmalara neden olur bu yüzden diğer renkler ddaha belirgin hale gelir diye biliyorum
[/QUOTE]

Gökhan normal şartlarda yani fotoğrafçılıkta bu konuda haklı olabilirsin bilgim olmadığı için bir şey diyemiyorum fakat balıklar söz konusu olduğunda ilangi yellowun arkasına siyah fon koyarsan balığı karartırsın mutlak suretle.

Saygılar...

Akın AKSOYÇevrim Dışı

İl: Eskisehir
Akın AKSOYÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 26 Nisan 2011 15:20
[QUOTE=Burak Bulut] [QUOTE=erkan aktaş]

[/QUOTE]

Akvaryum içerisinde ki kökün zararı olacağını düşünmüyorum çünkü bir çok akvaryumda bu tarz kökler var. Kimseden bu tarz bir zarar yaşadığını duymadım.
[/QUOTE]
Özellikle Mangrov kökünün ph düşmesine neden olduğunu okuduktan sonra akvaryuma kök koymaktan vazgeçtim.

Burak BULUTÇevrim Dışı

Burak BULUTÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 26 Nisan 2011 15:29
[QUOTE=realaxoy][QUOTE=Burak Bulut] [QUOTE=erkan aktaş]

[/QUOTE]

[/QUOTE]
Özellikle Mangrov kökünün ph düşmesine neden olduğunu okuduktan sonra akvaryuma kök koymaktan vazgeçtim.[/QUOTE]

Bu kök mangrow değil. Yanılmıyorsam söğüt dallarından oluşuyor suya salınım yapmıyor. Normalde mangrow kökü suya salınım yapar ve sarı bir renk verir. 

Ayrıca ph metrem olduğundan sürekli ölçüm yapıyorum ph değerlerim de değişim yok.
Burak Bulut2011-04-26 15:29:20

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 26 Nisan 2011 15:57
Hımm anladım biz dekorasyon da bu teknigi çok kullanıyoruz balıklar için siz daha iyi bilirsiniz tabi birşey daha ögrenmiş olduk

Akın AKSOYÇevrim Dışı

İl: Eskisehir
Akın AKSOYÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 26 Nisan 2011 16:07
Söz konusu kökün mangrov kökü olmadığına sevindim. Ayrıca arka fon renginin koyu olması yönünde öneriler olmuş bunu kesinlikle tavsiye etmiyorum Burak bey çift taraflı fonlardan kullanıyorum ve ilk önceleri malavi kayalıklarına benzer koyu renk olan tarafını kullandığımda balıklarının renklerinin de koyu olduğunu ve Hakan beyin kullandığına benzer mavi renkli tarafı kullandığımda ise balıkların çok daha canlı renklerini gösterdiğine şahit oldum.

Sağlıklı balıklar dilerim...

Burak BULUTÇevrim Dışı

Burak BULUTÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 26 Nisan 2011 16:39
[QUOTE=GöKHan]Hımm anladım biz dekorasyon da bu teknigi çok kullanıyoruz balıklar için siz daha iyi bilirsiniz tabi birşey daha ögrenmiş olduk [/QUOTE]

Nacizane forumdan ve tecrübe ederek öğrendiğim bilgiler bende sizden bir bilgi öğrenmiş oldum.

[QUOTE=realaxoy]Söz konusu kökün mangrov kökü olmadığına sevindim. Ayrıca arka fon renginin koyu olması yönünde öneriler olmuş bunu kesinlikle tavsiye etmiyorum Burak bey çift taraflı fonlardan kullanıyorum ve ilk önceleri malavi kayalıklarına benzer koyu renk olan tarafını kullandığımda balıklarının renklerinin de koyu olduğunu ve Hakan beyin kullandığına benzer mavi renkli tarafı kullandığımda ise balıkların çok daha canlı renklerini gösterdiğine şahit oldum.

Sağlıklı balıklar dilerim...
[/QUOTE]

Akın abi arka fon almaya diye çıktım ofisten. Fakat akvaryum üzerine 150cm suntalam üzerine tutturulmuş 4 adet florasan yaptırdım. Şimdilik beyaz gün ışığı florasan zamanla t8 lambalarla değişikliğe gideceğim.

Şimdi ışıklandırma sistemi hem daha güçlü olacak hemde akvaryum içerisinde kablo karmaşası sona erecek.

Arkadaşlar bu gün daha fazla çaba ve daha iyi pozlarla karşınızdayım.

Eleştirilerinizi bekliyorum.

Burak Bulut2011-04-26 21:55:55

sarper79Çevrim Dışı

İl: Adana
sarper79Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 26 Nisan 2011 23:08
Öncelikle balıkların hayırlı olsun Burak kardeş. balıkların alışması için biraz zamana ihtiyaç olacak. güzel haberlerini bekliyoruz. 

KILIÇÇevrim Dışı

Ziyaretçi Engelli
İl: Ankara
KILIÇÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 26 Nisan 2011 23:26

[/QUOTE]

Maşallah hepsi birbirinden güzel. Ancak özellikle şu 3 balığın ilerleyen zamandaki renklerini görmek isterim. Ürkekliklerini de atlatırlarsa daha güzel olacaklardır.
Bu arada, arka fon konusunda ben de mavi tercih ediyorum.
Saygılar...

Burak BULUTÇevrim Dışı

Burak BULUTÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 27 Nisan 2011 08:54
Arkadaşlar normalde yarışma için ayırdığım 3 adet fotoğrafımı paylaşmak istiyorum çünkü şimdilik vazgeçtim yarışmaya girmekten.