ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Burak BULUT
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
63
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
07 Ekim 2010 10:38
Son Ziyaret:
02 Şubat 2017 17:27
Toplam Mesaj:
3803 [1.23 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Burak Bulut
Doğum Tarihi:
24 Şubat 1985
Yaş:
34
İl:
Izmir
Meslek:
Çağdaş Gümrük Müşavirliği
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Burak BULUTSON 10 MESAJI

Yunus ve Tarçın
[QUOTE=ccEgemencc]Hortlamış bir konu gördüm sanki? Neyse.
Zaten hacminiz yunus beslemek için oldukça dar . Akvaryumunuzdan 2 kat daha büyük bir akvaryuma ihtiyacınız var. Küçük akvaryumda su şartları zaten dengesiz olur. Tarçın vererek suyunuzu iyice bozmuş olursunuz. Ayrıca galiba 2. sayfadaydı arkadaşın biri viegra ile benzer bir etki yapabileceğinden bahsetmiş ona katılmakla birlikte balıklarınızın sağlığı için kesinlikle tavsiye etmiyorum. Sonuçta onları sevdiğimiz için besliyoruz. Damızlık olarak bir iş gözüyle bakıyor iseniz ve tek amacınız daha çok yavruya sahip olup daha çok para kazanmaksa başka.[/QUOTE]

Arkadaşa katılıyorum ben hacminizi görmedim daha doğrusu konunun ilk sayfasını okumadım.
Düşük hacimli tanklarda bu tarz denemeler yapılmaz sonuçları tehlikeli olur.

Tropheus Akvaryumu Aydınlatma Süresi
Ben 7 de yakıyordum çünkü ilk yemlerini o saatte kendi elimle veriyordum.

Odanın ışığına göre bu durum değişir benim akvaryumum kilerde duruyordu sizin ki odada ise oranın ışığına göre bunu kendiniz ayarlamalısınız. Ayrıca gece 12 ye kadar açık kalıyordu ışıklar.
Yunus Çikletlerim İyilermi Kararma Varda
Balık aşırı stres altında muhtemelen ışıktan kaynaklı daha büyük sorunlara yol açmadan ışığı değiştirin.
Yunuslarımda Bir Sıkıntımız Var
Selamlar,

2 gün karanlıkta kalsınlar sonra ışıkları açabilirsiniz.

Ayrıca suyu biraz sıcak tutun hareketlensin balıklar.

Bu arada kolonide sadece erkeği beğendim dişileri fırsatınız olursa değiştirin derim açıkçası.
İlk Yunuslarım
Selamlar,

Yunuslar koloni halinde beslenen balıklardır. Çiftleşme ihtimalleri olabilir ancak sizin çiftleşmeden önce akvaryum düzeni - hacmi - yem seçimi - ışıklandırma vb. gibi konulara ağırlık vermeniz lazım.
Direkt olarak çiftleşme konusundan yola çıkmışsınız...
Yunus Kolonim
Selamlar,

Yunuslar genelde büyüdükçe güzelleşir ve erkekler kafa yapar bizde onların büyük hallerine vurulur ve onlar gibi balıklarımız olsun isteriz.
Eğer sizde bu şekilde düşünüyorsanız elinizde ki akvaryumu hemen büyütmeniz lazım. Yunus büyük ve suyu akıntılı akvaryumlarda o gördüğümüz kafa yapısına sahip olur.

Ne kadar büyük hacim o kadar büyük balık olay budur. Ayrıca elbette bol proteinli yemleri unutmamak lazım.
Anlayamadığım Tropheus Tankları
Selamlar,

Çok doğru bir konuya değişmişsiniz bu kimi zaman dişiyi yakalamak adına yapılır kimi zaman dekor yerine balığı seyretmek adına.

Bende zamanında dekorsuz akvaryum yaptım ama kendi evime yapmayı düşündüğüm bir akvaryum var ve ona fazlasıyla dekor yapmayı düşünüyorum.

Balık akvaryumları normalde aşırı hacimli olmalı çünkü doğal hayatlarında sahiplendikleri alan oldukça geniş. Örnek vermek gerekirse 8-10 balıklar bir akvaryumun bana kalırsa 500-600 litrede yaşaması ve yükseklikten ziyade alan genişliğinin önemli olması gerekir.

Fakat 300-400 litrelik bir tanka çok fazla kaya vs ekleyemezsiniz çünkü bu sefer su hacmi düşer akvaryumda ki su hacmi düşerse bu sefer kirlenme hızlı olur ve türlü sorunlar yaşanmaya başlar. Ayrıca akvaryum hobisinde maalesef belki abartmış olabilirim %60 ticari kaygı söz konusudur veya kaygıyı da geçelim ticari amaçla hobi yapılmaktadır. Bundan dolayı çok görmemek lazım [:)]
TROPHEUS Akvaryum'u BALIK Fotoları Eklendi + VİDEO
Selamlar,

Akvaryum gayet hoş görünüyor umarım sorun yaşamadan devam edebilirsiniz bu konuda dış filtre temizliği konusuna dikkat etmelisiniz hatta gerekirse çift dış filtre kullanabilirsiniz.

Akvaryum hacminiz balıklar için yeterli değil şimdilik yeterli olabilir ama hem büyümeleri yavaş olur hemde büyüdükçe kavgalar stres artar.

Daha sağlıklı bir koloni elde edebilmeniz için akvaryumun değişmesi şart veya balıkların değişmesi gerekir.

[EDIT]Burak BULUT,2016-05-27 15:54:36[/EDIT]
Ustalardan Çüzüm Bekliyoruz
Bu sorunu vatozla çözebilirsiniz.

Genel olarak aşırı ışıklandırma olan akvaryumlarda veya güneş ışığını çok alan akvaryumlarda olur bu sorun.

Çözümü basittir canını sıkmayın.
Kendi Anaçlarımdan Aldığım Maswa Yavruları
Selamlar,

1- gün aç bırakın suyu sıcak tutun 28-30 derece mümkünse. Ayrıca aşırı havalandırma uygulayın. İlaç kullanmayın.

Sonra yemlemeye protein içerikli yemler yerine bitkisel ve pul yem kullanın 1-2 gün arayla sürekli dinlendirilmiş su ile su değişimi uygulayın.

Dinlendirilmiş suya biraz tuz ekleyin.

Tüm bunları yapıldı ama hala ölüm yaşanıyorsa artık takdir-i ilahi demek lazım.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 434 Online Kullanıcı, 236 Üye

Online Kullanıcılar

mehmetaydin, Fatih ÇE, dream7, Carl, abdussamet, ebenso, Arkun, ozgurnez, çılgınhamsi, Psiko_manyaq, mhızal, Selimbicer, Jumbokılıç, HRN1, redfox69, mustafaikay, gyunda, Supervenenis, burakgrkn, Beta_balik, panda_da, metinyegit, ozan026, morfimorfi, Ulucan, hobicigenc, YAYDIN, sinan m.d, mesagac, sgu, caga71, ProoF2834, efe0911, BoraBerkol, icelebi, BARBAR, miralp, vendetta99, Koksal Gurkan, ozeraltinoz, Ugur79, Rokujou, fzkdevil, bitocika, cihansanal, indianaconz, lizuferum, nzm06, KaanKarakas, Kuduoglu, kralexxx, volkan81, orimohito, serkantezel, YASEAN, ozanbaseski, SCORPION_79, capodenica, trkmr02, Ofs61, Cmli, levoo1979, ropme3, huseyin1912, KadirSpmz, sede, enversen79, Acil Stop, mmx06, sherloock, piranhabull, atakansenturk, furkantenekeci, cankutozdemir, banned, YeniBalikciniz, DeviLLe, MrtPekgoz, geologist26, ProScotch, Kınayu, oguzburcin, semih_81, Bayulker, sangarios, Akvarist Görkem, nesta, Splendor, sempathyc, mesut alak, LEVENT0625, sonsuzpati, darkaura, omerbay, hasanusta06, farukgokhan, ONRAYDN, BKAYA, xsersery, subalik, Gtuncay, shark, MertHusmenler, sakal34, MennanKaraali, timucin78, Sadece3414, memink, ercell, Bedbin, kimyaegr, abkaly, oscar., whitefish, saolusi, armaqan, Gökhan1907, barus, yaBiz, cyilmaz10, fma3280, egedin, Soner10, agatam, arif98, gokkurt, teksel, utoku, karsahini, Fatihs, beyazgul, fikret43, kanmet, Yas400, serdar0054, Ebubekir ATAR, Dark65, TheHobi, Behzad, diaslayt, SONADOR, ersel, Engin BOZKURT, Ronay, demasonici, lojistisyen, emircenk, dnvtcrln, AlfistAkvarist, Ugurtt, ternapi, anilyildiz, dinex, kayibey, Bekir ATAY, Madenci, fretzly, turgutkorkut, wmsnickers, CelalKaya, AhmetKosovali, gargaricus, AmazonDream, Germund Zweistg, ysnynrdg, hacivat, mrah, freegeyik, selahaddinn, Ahmtkr, Arifhb, Nebiyaşar, hkn06, masisdemirel, Megline, mcsavaskan, Onurredd, mehmetkkten, Mehmet1212, ariza_105, Apistotales, UnalCevahir, Ercan4lp, cafermutlu, TROY, erten, ysp81, Selahattin Pekçe, MUHAMMET abaci, elbet20, Shotokan, metsi, Yunus YAŞAR, ChannaGachua, denizulucutsoy, Kemalk41, Rames06, zekigonlum, sagittarius, iaksoy80, tammer, ibrahim43, huseyn75, onur887, pihiton58, enisfaki, kontrast, discuser, ZeYnEL, Müptela, cansani, alperemrecakir, ukvrk, umutares, karayokyum, harunozsoyler, 9410278, MertKahveci, yavgaf, eskiyapar, muratyarici, mertcangkb, BiotopeDogan, cagdasegin, KooZ, stormare, sorceres, EBardak, erakay, Hawks, kapre64, MetinK, kar_delen6, TSevil, Hakanfb, WaveRider, Ufuq,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.