Tropikal Bitkili Low Tech :) Düzenleme- Güncelleme

MBA008Çevrim Dışı

İl: Izmir
MBA008Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 08 Aralık 2013 22:01
Fotoğraf:

Kalite için kusura bakmayın arkadaşlar telefonla anca bu kadar oluyor ama videoda yüklemeye çalışıyorum ama bir yardımcı olursanız inşallah anlaşılır olmuştur elimden geldiğince iyi yapmaya çalıştım.
Kapasite (litre):150Lt
Canlılar: 6 Melek(1 yada 2 çift düşünülüyor ilerde)+ ? Neon tetra+ 6 Corydoras+1 Vatoz+2 Elma Salyangozu+ 10 Helena(Katil) Salyangozu

Malzemeler:Life Tech 838 Dış Filitre, Çift Çıkışlı Hava Motoru, Hava taşı, Isıtıcı, Fon, Dip Çekim Hortumu, 2*18watt Aydınlatma Philips Snow White Extreme Cool Daylight & Slvyna Grolüx, Lav Kayaları, Misket Gübre, Aquaclay+Lav kırığı kum, Mayalı Sistem CO2, Yati Kökü, Çınar yaprakları
Saz, Anubias, Java Moss, Pistia, Su mercimeği

Akvaryum Bakımı:Gerekli Bakımlar

Kullanılan Yemler:Tropikal Pul Yem, Sera Vipan Pul yem, Bitkisel&Etçil Granül Yem, Tetra Pul Yem, Marin Bitkisel&Sarımsaklı Granül Yem, Kurutulmuş Gammarus, Kurutulmuş Artemia, Canlı yem Artemia,Tetra Dıscus, Tropical Spirulina Super Forte A Tablem yem, ve daha önce kullandığım hatırlayamadığım yemler.

Kullanılan İlaçlar ve/veya Katkılar:Gerektiği Zaman Metilen Mavisi,Kaya Tuzu, Beyaz Benek İlacı,Malahit Yeşili

Akvaryumumu siz değerli akvarist arkadaşların görüşüne çıkarıyorum her türlü öneri ve eleştirileriniz benim için değerlidir onun için yorumlarınızı esirgemeyiniz   Akvaryumum önceden canlıdoğuranlar vardı onları bozup istediğim akvaryumu kararımı bu şekilde kesin ve son olarak bu şekilde yaptım kurulumla alakalı resimleri çekmek aklıma gelmedi o yoğunluktan ama kısaca bahsetmek gerekirse uzun ve yorucu bir kurulum oldu bazı aksilikler oldu gerek malzemelerin teminatı,bitkiler,canlılar vs olsun ondan dolayı uzadı ama klaskik diye bilceğimiz bir kurulum oldu.

Çok tedirgin kaldım ama inşallah herhangibi bir sorun çıkmaz, forumdan satış olmayınca pet shopla takas yaptığımızdan dolayı ve o zaman istediklerim geldiğinden(her zaman gelmiyor) kaçırmamak için canlıları almak zorunda kaldım ama saolsun diğer başka bir gittiğim pet shopcu durumu anlattım daha önceden yedek bir tank verdi orda misafir ettim eski oturmuş suyumla doldurdum orayı sistem kurdum geçici olarak oraya adepte ettim. Ama  tek ısıtıcım vardı esas olan akvaryumu hazırladığımdan dolayı yedek akvaryumda olan ısıtıcıyı oraya almak zorunda kaldım. Ben kurulumu yaparken canlıların durumu ısı düşüşünden dolayı biraz kötü gözüküyordu mecburen almak zoruda kaldım ama kumum eski kumum temizde gözüküyordu bakterisizde kalmamak için kullandım, azda depolayabildiğim kadar oturmuş olan eski suyumdan kullandım bir kaç bitki vsde aynı şekil kısacası eski şeylerde kullandım.

Akvaryumu kuralı çok olmadı ondan dolayı arkadaşlar canlıların sağlıkları nasıl gözüküyor ve yukarda anlattığım durumdan dolayı soruyorum ?

Akvaryumda adi salyangozlarla başım dertte eskiden beri onlar için helena düşünüyorum kaç adet alsam kökünü kurutabilirmiyim ?  

Meleklerimi türleri nedir ? Bilmiyorum bu boyda cinsiyet ayrımı yapılabiliyorsa söylerseniz sevinirim içlerinden 1 yada 2 çift çıkarmayı düşünüyorum ?

Tetra düşünüyorum ama hangi tetralar güzel olabilir 1 tür grup mu olsun yada 2 tür olabilir mi fazla mı gelir yoksa ?

Herhangibi bir canlı öneriniz olabilir ?

Kolay ve üzmeyecek bitkiler düşündüm, gene bitki tavsiyelerinizi bekliyorum? Ve genel olarak tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum. 
Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürler.

MBA0082013-12-29 02:59:33

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

macasÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
macasÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 08 Aralık 2013 23:42
Adi salyangoz sorunu kolay kolay çözülmüyor. Bence makrakanta balığı alın. Veya bol bol helena salyangozu alın daha sonra fazlasını arkadaşlarınıza hediye edersiniz. 

MBA008Çevrim Dışı

MBA008Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 08 Aralık 2013 23:49
[QUOTE=macas]Adi salyangoz sorunu kolay kolay çözülmüyor. Bence makrakanta balığı alın. Veya bol bol helena salyangozu alın daha sonra fazlasını arkadaşlarınıza hediye edersiniz. [/QUOTE]
Yorumunuz için saolun aslında çözülüyor ama, makrakantayı düşünücem ama onlar hem boyut olarak sıkıntı çıkarıyor hemde fiyat bakımından öle bulunmuyorda. Ama helenayı bende düşünüyorum makrakantaya göre fiyat her türlü bakımdan iyi geliyor tavsiyelerinize uyucam diğer sorularım hakkındada görüşlerinizi bekliyorum.
Saygılar

Tavsiye ve görüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar..

doganguneskÇevrim Dışı

İl: Ankara
doganguneskÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 09 Aralık 2013 15:57
Arka fonu ters çevir dallı budaklı olan arka tarafını koy daha çok yakışır.

MBA008Çevrim Dışı

MBA008Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 09 Aralık 2013 17:57
[QUOTE=dogangunesk]Arka fonu ters çevir dallı budaklı olan arka tarafını koy daha çok yakışır.[/QUOTE]
Öyle denedim ama karışık ve doğal gelmedi gözüme genelde doğal olanları tercih ediyorum, düz siyah yapışkanlı bir fonum vardı ama beceremedim öyle güzel olmuştu ama bozuldu, bunu eski olanı kullandım geçici olarak ama, düşünücem.
Birde bu sorularıda cevaplayanlar olursa memnun olurum. 

Akvaryumu kuralı çok olmadı ondan dolayı arkadaşlar canlıların sağlıkları nasıl gözüküyor ve yukarda anlattığım durumdan dolayı soruyorum ?

Akvaryumda adi salyangozlarla başım dertte eskiden beri onlar için helena düşünüyorum kaç adet alsam kökünü kurutabilirmiyim ?  

Meleklerimi türleri nedir ? Bilmiyorum bu boyda cinsiyet ayrımı yapılabiliyorsa söylerseniz sevinirim içlerinden 1 yada 2 çift çıkarmayı düşünüyorum ?

Tetra düşünüyorum ama hangi tetralar güzel olabilir 1 tür grup mu olsun yada 2 tür olabilir mi fazla mı gelir yoksa ?

Herhangibi bir canlı öneriniz olabilir ?

Kolay ve üzmeyecek bitkiler düşündüm, gene bitki tavsiyelerinizi bekliyorum? Ve genel olarak tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum. 
MBA0082013-12-09 19:35:34

Cüneyt GÜLÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Aydin
Cüneyt GÜLÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 09 Aralık 2013 19:21
Muhammed Merhaba;
Sürü balığı istiyorsan rasbora olabilir, tetra grubundan da, kırmızı burun tetra, kardinal neon benim önerilerim. Bir de aşağıdaki linke bir göz atmanda fayda var.

MBA008Çevrim Dışı

MBA008Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 09 Aralık 2013 19:44
[QUOTE=Cüneyt GÜL]Muhammed Merhaba;
Sürü balığı istiyorsan rasbora olabilir, tetra grubundan da, kırmızı burun tetra, kardinal neon benim önerilerim. Bir de aşağıdaki linke bir göz atmanda fayda var.

[/QUOTE]

Merhaba Cüneyt abi;
Evet öylede denebilir  önerilerine bir bakıcam abi solasın rasbora düşünüyorum bende birde kardinal bulamıyorum neon tetra düşünüyorum 1tür mü olabilir yada 2 tür mü olabilir olursa kaç adet almam uygun olur ? 
Evet o linki incelemiştim tekrardan baktım faydalı gerçekten 

MBA008Çevrim Dışı

MBA008Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 11 Aralık 2013 17:23
Konu güncel  

MBA008Çevrim Dışı

MBA008Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 19 Aralık 2013 23:15
Tankta bir kaç düzenleme daha oldu en kısa zamanda güncelleyince değerli görüşerinizi ve önerilerinizi esirgemeyin arkadaşlar 
Keyifli Hobiler dilerim..

halilagÇevrim Dışı

İl: Ankara
halilagÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 21 Aralık 2013 02:14
Kardeşim paylaşımlarını bekliyoruz, başarılar

MBA008Çevrim Dışı

MBA008Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 29 Aralık 2013 03:12
Evet arkadaşlar akvaryumumda bazı düzenlemeler yaptım fotoğraflama için kusura bakmayın telefonla anca bu kadar oluyor arka fonumu değiştirdim, su değişimi oldu, adilerle savaşmak için helenalar ekledim, bir tane bulabildiğim güzel bir yati kökü edindim moss ve büyük olan anubiasımı bunun üstüne sardım ve mayalı co2 ekledim sistemime melek ekledim tankıma.

Bu süreçte zaman zaman bitkilerde kayıplar oldu ama ataptasyonu atlatıyorlar heralde sazlarda ve mosslarda özellikle anubiaslarımdada sarma aşamasında dışarda fazla kalmaktan azda olsa deformeler oldu ama yeni filizler geliyor bitkilerimden, sizlere bir kaç sorumda olucak:

Meleklerim birbirlerini bazen kovalıyorlar ve vucutlarına vuruyorlar acaba bunun sebebi nedir sizce ve daha önce sorduğum birkaç soruyuda cevap alamadığım için yenileme gereği duyuyorum

Tetra düşünüyorum ama hangi tetralar güzel olabilir 1 tür grup mu olsun yada 2 tür olabilir mi fazla mı gelir yoksa ve sayı söylerseniz sevinirim kaç adet olabilir ? 

Canlı öneriniz neler olabilir ? Yada bu kadar yeterlimidir bu akvaryuma ?

Kolay ve üzmeyecek bitkiler düşündüm, gene bitki tavsiyelerinizi bekliyorum? Ve genel olarak 
görüş ve tavsiyelerinizi bekliyorum buyrun resimler iyi seyirler  

Keyifli hobiler.

MBA0082013-12-29 03:31:25

MBA008Çevrim Dışı

MBA008Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 01 Ocak 2014 15:53
Konu güncel 

ARDA68Çevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
ARDA68Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 27 Şubat 2014 16:02
Selamlar arka fonu koyulaştırmanız bitkilerin ve balıkların renklerini çok daha fazla ortaya çıkarmış.Ancak gördüğüm kadarıyla fonda hava kabarcıkları oluşmuş bu işlemi yapmadan önce keşke camınızı hafif bir sabunlu suyla ıslatıp fonu öyle yapıştırsaydınız.Tebrikler.

_Eresbos_Çevrim Dışı

İl: Konya
_Eresbos_Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 29 Mayıs 2014 22:51
Mayalı co2 sistemi kullanmayı düşündünüzmü hiç ?