Red Tail Catfish - Kırmızı Kuyruklu Kedi Balığı


welscatfishÇevrim Dışı

Kayıt: 28/05/2024
Mesaj: 31
welscatfishÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 10 Temmuz 2024 19:54
Önemli değil ki yeter ki arkadaş hatasını anlasın.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

ArifhbsAquaticsÇevrim Dışı

Yönetici
Kayıt: 25/04/2018
İl: Sivas
Mesaj: 3701
ArifhbsAquaticsÇevrim Dışı
Yönetici
Gönderim Zamanı: 10 Temmuz 2024 20:28
[QUOTE=welscatfish]Önemli değil ki yeter ki arkadaş hatasını anlasın.[/QUOTE]

Bunu diyen, balıklarına canlı yem olarak japon balığı veren biri mi? Genç arkadaşlarımız bu hobiye başlarken bazen olmayan şeyleri varmış gibi göstermeyi, marjinal olmayı, ilgi çekmeyi seviyor. Halbuki forum gibi bir deryada araştırmak-öğrenmek varken..

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

ThefishmannnÇevrim Dışı

Kayıt: 18/06/2023
İl: Istanbul
Mesaj: 275
ThefishmannnÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 10 Temmuz 2024 21:42
Welscatfish siz 200 litrede beslenmesi gereken balığı 70 litrede yavru diye beslenir diyip , Türkiyede yasak olan balıği bir hobici arkadaşa önermiştiniz hatırladığım kadarıyla.
[:?]

Beğenenler: [T]246728,AMATÖRAVARİST Ka[/T]
+1: [T]246728,AMATÖRAVARİST Ka[/T]

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

welscatfishÇevrim Dışı

Kayıt: 28/05/2024
Mesaj: 31
welscatfishÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 11 Temmuz 2024 11:39
Birileri o zamandan şimdiye kadar kin beslemiş [:D] sizin adınıza üzüldüm bir de beni takip ediyorsunuz forumda nereye ne yazıyorum diye ve evet hala savunuyorum bir şey bilmiyorsunuz konuşmayın yurt dışında yetişkini 100 litrede beslenen bir balık bahsi geçen balık dipte bir saklanma yeri içinden yemek yemek harici asla çıkmaz ki ben küçük halini kast etmiştim sizden bilgili olduğum için ve sizi orda bozduğum için bu kadar kin besliceğinizi ve benim nereye ne yazdığımı takip edeceğiniz aklıma gelmemişti peşimi bırakmanızı ve işinize bakmanızı öneririm.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

ThefishmannnÇevrim Dışı

Kayıt: 18/06/2023
İl: Istanbul
Mesaj: 275
ThefishmannnÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 11 Temmuz 2024 18:05
Bazı insanların gerektiğinden fazla egosu var...

Beğenenler: [T]246728,AMATÖRAVARİST Ka[/T]
+1: [T]246728,AMATÖRAVARİST Ka[/T]

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

AzizdurdennÇevrim Dışı

Kayıt: 22/05/2024
İl: Izmir
Mesaj: 52
AzizdurdennÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 11 Temmuz 2024 19:15
[QUOTE=welscatfish]Bakın bir balığı bir daha araştırmadan almamanızı istiyorum shovel nose dediğin balık için bile tonluk akvaryum lazımken siz bir de bunun 30 santimlik yani kısmen büyük bir halini 200 litreye koyuyorsunuz anladığım kadarıyla shovelnose sonradan çıkartılmış ama 200 litre red tail için o kadar küçük ki o hayvana işkence ediyorsunuz şu anki küçük boyuna rağmen 200 litrede hiçbir monster türü beslenmez lütfen araştırmadan hayvan alıp onlara İşkence etmeyin bir de bunun yanında o red tailin yanında astronotlar besliyorsunuz hem de birden fazla şimdi bir düşünelim 200 litrelik oldukça küçük bir akvaryumda red tail ve birden fazla astronot besliyorsunuz normal şartlar altında o akvaryumda 1 astronot bile beslememeniz lazım o balıklar işkence görüyor tekrar tekrar söylüyorum çünkü o balıkların o akvaryumdan çıkması lazım bir de bu balıklara küçük akvaryumda işkence ederken bir de yüzgeç ve kuyruk erimesi yüzünden 2 adet balığını kaybeden beyefendiye akvaryum hacminden bahsediyorsunuz bir de bilgiliymiş gibi bilgi vermeye çalışmışsınız 200 litrede red tail ve birden fazla astronot besleyerek lütfen o balıklara daha fazla işkence etmeyin 200 litrelik küçük akvaryumunuz için size balık da önereyim japon balığı besleyebilirsiniz.[/QUOTE]
Konunun sahibi en son 23 mart 2022de aktif olmuş sence senin mesajını görecek mi ? Eski konulara yanıt veriyorsunuz bu yüzden aktif konular aşağıya düşüyor.[EDIT]Azizdurdenn,2024-07-11 19:16:23[/EDIT]

Beğenenler: [T]246728,AMATÖRAVARİST Ka[/T][T]240031,Thefishmannn[/T]
Teşekkür Edenler: [T]246728,AMATÖRAVARİST Ka[/T][T]240031,Thefishmannn[/T]
+1: [T]246728,AMATÖRAVARİST Ka[/T]

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

AMATÖRAVARİST KaÇevrimiçi

Kayıt: 02/06/2024
İl: Manisa
Mesaj: 236
Gönderim Zamanı: 11 Temmuz 2024 22:21
[QUOTE=welscatfish]Birileri o zamandan şimdiye kadar kin beslemiş [:D] sizin adınıza üzüldüm bir de beni takip ediyorsunuz forumda nereye ne yazıyorum diye ve evet hala savunuyorum bir şey bilmiyorsunuz konuşmayın yurt dışında yetişkini 100 litrede beslenen bir balık bahsi geçen balık dipte bir saklanma yeri içinden yemek yemek harici asla çıkmaz ki ben küçük halini kast etmiştim sizden bilgili olduğum için ve sizi orda bozduğum için bu kadar kin besliceğinizi ve benim nereye ne yazdığımı takip edeceğiniz aklıma gelmemişti peşimi bırakmanızı ve işinize bakmanızı öneririm.[/QUOTE]
Yanlış olan konuyu savunmanın bir manası yok. Yasak bir balığı " Herkes suç işliyor, beslesek kimsenin haberi olmaz, nasıl olsa Türkiye'de binlerce suç işleniyor " Tavrıyla, inatla Ve dikbaşlıllıkla savunan siz değilmiydiniz? Birçok sitedeki araştırmalara göre ortalama en az 200 litre akvaryum gereken bir balığı sırf yavru diye inatla öneren. Yeni hobici arkadaşımıza 70 litre de kedi balığı sizin deyiminizle "catfish"
Öneren. Bir çok tecrübeli abi ve şahsım hatasını söylemiş olduğumuz halde kavga çıkarmaya çalışan, üstelik nesnel ve akvaryum dünyasında kabul edilen ifadelere " Ben de size çok güldüm [:D]"
Şeklinde cevap veren kim di?
Önce bunlara cevap verin, sonra kedi balığının nasıl beslenileceğini araştırın. Yurt dışında o balıkları 100 litre de besleyen insafsızlara siz de mi uyuyorsunuz? Onlar zaten insafsız siz de onlara uyarak beslerseniz bir şey öğrenemezsiniz. Yurt dışında bazı insanlarda merhamet yok. Tavsiyem lütfen onlara uymayın. Arkadaşımız sizin peşinizi takip ediyor değil , sizin arkanızı topluyor ve sizin yanlışlarınızı belirtiyor. Burası forum herkes istediği konuya mesaj yazabilir. Aynı konuya mesaj yazdığınız için kavga etmeye "peşimi bırakmıyor" Demeye gerek yok. [:kotu:]
Siz nasıl ondan daha bilgilisiniz.madem bilgilisiniz size soruyorum ; Catfish ve astronot balığı bir arada beslenir mi?
He bir de unutmadan, imlanıza ve yazınıza dikkat edin. Yazınızın kötü oluşundan belli oluyor nasıl bir hobici olduğunuz.
[EDIT]AMATÖRAVARİST Ka,2024-07-11 22:33:03[/EDIT]

Beğenenler: [T]240031,Thefishmannn[/T]
Teşekkür Edenler: [T]240031,Thefishmannn[/T]

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

welscatfishÇevrim Dışı

Kayıt: 28/05/2024
Mesaj: 31
welscatfishÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 12 Temmuz 2024 22:48
Bakın sizi her yerde görüyorum bu bana verdiğiniz ilk cevap değil öncelikle şunu belirteyim gulper catfish hakkında yazdığım soruya bakabilirsiniz sorudan sonra balığın yasak olmadığını sadece fiyatı ve bakılmasının zorluğu sebebiyle yani kısaca talep olmadığı için getirilmiyormuş getirildiğinde ise doğaya salındığında kış gelene kadar merayı tamamen yiyebilecek kış geldiğinde ise tropikal bir balık olduğu için can verdiği için de ülkeye getirilmesinin zorluklarından olabilir ki bu balık yasaklı olsa bile tabiri caiz ise size ne tanımadığınız hiçbir şekilde sizle alakası olmayan bir insanın beslediği balıktan yani bu bana gereksiz duyar gibi geliyor ayrıca tekrar söylüyorum yurt dışında bahsettiğim balık 30 galoon yani 100 litrede çok güzel besleniyor ayrıca o balık yem dışında saklandığı yerden çıkmaz ister 70 ister 700 litre olsun o balık o dekorun içinden çıkmıyor yemek saati dışında ki bu balığı besleyen yurt dışındaki hobiciler cani değil bu hobicilerin milyon aboneleri var bir sürü havuzları var bir de üstelik Amerika da yaşıyorlar kısaca durumları bizden çok çok iyi imla ve yazıya gelirsek masaüstü bilgisayarımda bu hesap yok o yüzden laptoptan yazıyorum ve bu forumda bu kadar önem verildiğini bilmiyordum ellerim büyük laptop klavyesi küçük yine de dikkat etmeye çalışırım sorunuza gelicek olursak catfishin türüne bağlı olmakla beraber genel anlamda beslenir binlerce catfish türü var ama ben şu an red tail ile astronot besliyorum astronotlarım 7-8 cm red tailim 8-9 cm yemlemede dahi 1 sıkıntı görmedim.

Bilmiyorum yani her konunun zamanına bakmak gerekiyorsa bundan sonra dikkat ederim.

Bakın bunun açıklamasını 100 kere yaptım Mevlana'nın çok güzel bir sözü var “ ne kadar anlatırsan anlat, anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır.” bu yüzden kendimi daha fazla yormayacağım.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

ahmetfiratozkayaÇevrim Dışı

Özel Üye
Kayıt: 22/01/2021
İl: Konya
Mesaj: 686
ahmetfiratozkayaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 12 Temmuz 2024 23:55
Konu gereksiz yere çok uzadı tamam herkez çok biliyor mükemmel hobicilersiniz. Bitirin lütfen . Birde bu yabancı ülkedeki hobicilerin yaptığı şeylerin hepsi doğru olamaz, sanki işi onlar biliyormuş gibi bir anlam çıkıyor yazıdan. Birde besleyenler kusura bakmasında redtail akvaryum balığı değil oldu olacak kiloluk sazan besleyelim bir o kaldı sanırım.

+1: [T]240130,Carcharodon[/T][T]240275,Laterthanbefore[/T]

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

CarcharodonÇevrim Dışı

Kayıt: 02/07/2023
İl: Istanbul
Mesaj: 57
CarcharodonÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 13 Temmuz 2024 00:57
@welscatfish: Şöyle bir yanlışı ortadan kaldıralım. Doğru düzgün canavar bakan yurt dışı sayfalarda 800 litreye alligator gar koyuyorum, 100 litrede gulper besliyorum diyenin üzerine bütün forum çullanır, demedikleri kalmaz.

Amerika'da canavar besleyenler arasında kendi arazisi olan, şehir dışı müstakil evde yaşayan çiftçi, kamyoncu, inşaatçı, marangoz vb. insanlar çok. Yani işlerini ciddiye alan, almazlarsa bir anda kaza geçirip hayatlarının yıkılabileceğini bilen, ve büyük hacimli akvaryum ve havuz sistemleri için gerekli alana sahip bir grup. Balık bakımı konusuna da aynı ciddiyetle yaklaşıyorlar ve şakaları olmuyor. Liseli, üniversiteli çocuklar gelip "aman 200 litreye astronot koysam ne olacak" dedikleri zaman gereğini yapıyorlar. Bu tayfa da ya düzgün bakımı öğrenip grubun bir parçası oluyorlar, ya da paylarını alıp gidiyorlar.

Genelde nano, aquascaping ve cichlid bazlı çalışan bu forumda "bu işi sadece ben biliyorum, diğer herkes bilgisiz" diye geçinmek kolay. Kendinizden eminseniz, cesaretiniz varsa, MFK gibi bir forumda akvaryumunuzun boyutlarını ve içine koymayı planladığınız balıkları listeleyen bir konu açın, orada size zaten gereken cevaplar verilecektir. İsterseniz balık listesini verin ben açayım. O zaman işi gerçekten bilenlerden öğrenme fırsatınız olur. [EDIT]Carcharodon,2024-07-13 01:02:23[/EDIT]

Beğenenler: [T]231847,HakanYILDIZ[/T]

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

MertSoyumertÇevrim Dışı

Özel Üye
Kayıt: 14/11/2012
İl: Ankara
Mesaj: 2792
MertSoyumertÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 13 Temmuz 2024 02:20
Ankara Nata Vega'daki akvaryumda var bu balıktan bir sürü. Görünce çok beğenmiştim.

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/137418/130720240216031.jpg[/IMG]

Asla akvaryuma uygun değiller.

Bu arada keşke noktalama işaretleri, paragraf gibi okumayı kolaylaştıracak öğeler daha çok kullanılsa, yoksa hele ki uzun bir yazıysa cidden okuyasım gelmiyor.

+1: [T]240275,Laterthanbefore[/T][T]231847,HakanYILDIZ[/T]

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir