432 lt MBUNA Yeni resimler syf-18

kst_tuningÇevrim Dışı

İl: Konya
kst_tuningÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 07 Eylül 2009 23:36
[QUOTE=basri50][QUOTE=kst_tuning][QUOTE=basri50]Kuluçka makinesinin aksilik çıkarmasına üzüldüm valla.Benim evde bir tane daha var abi.Onu da al o sağlamsa bi dahaki sefere onla dene birde.[/QUOTE] Basri,çok üzüldüm yumurtaları kaybettiğime.1 tanesi sağlam şuan yarına kesesine atar.
Bugün 3 litrelik petten yavruluk yaptım,kuluçka makinası tamir edecektim,oruç kafaya gitmedi.
Senin eve gittim Basri,iç filtreyi temizliği su değişimi ve yemleme makinasını doldurdum.
[/QUOTE]

Vardır bunda da bir hayır abi takma kafana. Desene sana yine bir dolu zahmet ettik.
[/QUOTE]
Est. Basri.
Çoğu bitti,azı kaldı.Yaklaşık 2 hafta var herhalde emaneti teslim almana.
Kardeşim gözüme rahatça bi uyku girsinKahkahaKahkahaKahkahaKahkaha.
Ama Basri değdi yani,su değişimlerinin baya bi faydası oldu balıkların maşallahı var.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

kst_tuningÇevrim Dışı

kst_tuningÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 11 Ekim 2009 12:26
Arkadaşlar akvaryumu ramazanın 28.günü komple boşaltıp evin sığınak bölmüne koydum.
Belki hatırlarsınız,ramazanın son günlerinde Konya'da 2 adet deprem oldu.(4.5-4.7).
Oturduğum evin yapısı depreme dayanıklı olan,tünel yapı ile yapılmış.
Tünel yapının özelliği ise;evin hafif olması bağlantılarda halatlar olduğu için deprem esnasında normal binaya bakarak iki katı sallanma oluyor.
İlk deprem saat 9.30 olmuştu,o esnasında ağzı dolu mpangalara bakıyorum.Deprem olmaya başladı.Yaklaşık 600 kiloluk akvaryum çalkalanmaya başladı.Yan taraflarından sular az daha olsa sartındıdan döküldü.Koyun et derdinde,kasap et derdinde misali depremi bıraktık,'tutmuşum akvaryumu tutuyorum'' devrilmesin diye.
İkincide gece oldu.Artçılar filan derken benim mobilya basmış(gardolabında ayarı bozuldu).Uykusuz geceler benim için başlamıştı artık.En fazla 3 gün dayanabildim.Evde çünkü eşim ve 1 yaşındaki kızım var.Şunu anladımki evde tahlike arz ediyor.Şuan düşünemiyom 500 litre suyun eve döküldüğündü.
Arkadaşlar bu benim hobiyi bıraktım anlamına gelmez.En fazla 1 ay dayanabildim.
Bu hobiyi evde değilde,evin yakınlarında küçük dükkan tutarak 4_5 akvaryumla devam ettirecem.
Akvaryum şuan Basri_50 nickli arkadaşımızda kurulu.Çok güzel bi dekorla süsledik akvaryumu.
Yaza inşallah hobihanemi açmış olacam.
150*80*70(5 aileli mbuna akvaryumu)
150*80*70(Amerikan rüyası)
100*60*60(makrakanta ailesi)[Türkiyede bir ilk yapmayı düşünüyorum.Makrakantalara ait bir akvaryum hazırlayacam.Sizlerin değerli fikirleri ile üretim yoluna gidecem.

emrbilginÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
emrbilginÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 11 Ekim 2009 15:14
Özgür bey, öncelikle geçmiş olsun (biraz geç oldu ama kusura bakmayın). Hobiyi evde devam ettirmeyerek kendiniz için iyi bir karar vermişsiniz. İnşaallah herşey yolunda gider ve başka bir sorunla karşılaşmazsınız.

FIRATSSSÇevrim Dışı

FIRATSSSÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 11 Ekim 2009 15:34
Özgür Bey geçmiş olsun. Bu şekilde akvarymu kaldırmanız üzücü ancak sizin ve ailenizin sağlığı açısından en doğru kararı vermiş durumdasınız. İnşallah yeni hobihanenizde yep yeni ve daha güzel bir akvaryumla aramıza tekrar dönmeniz dileğiyle saygılar. 

BUGRACAGATAYÇevrim Dışı

Özel Üye
BUGRACAGATAYÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 11 Ekim 2009 16:38
Merhaba;

Özgür büyük geçmiş olsun kazasız belasız atlttığın için sevindim. Tabiki ilk önce ailemiz güvenliği önemli. Yeni hobihanen hayırlı olsun eğer birşeye ihtiyacın olursa haber vermen yeterli

kst_tuningÇevrim Dışı

kst_tuningÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 11 Ekim 2009 19:26
[QUOTE=emrbilgin]Özgür bey, öncelikle geçmiş olsun (biraz geç oldu ama kusura bakmayın). Hobiyi evde devam ettirmeyerek kendiniz için iyi bir karar vermişsiniz. İnşaallah herşey yolunda gider ve başka bir sorunla karşılaşmazsınız.
[/QUOTE]
Est.
İnşallah ALLAH(cc)herkesin gönlüne göre verir.

[QUOTE=FIRATSSS]Özgür Bey geçmiş olsun. Bu şekilde akvarymu kaldırmanız üzücü ancak sizin ve ailenizin sağlığı açısından en doğru kararı vermiş durumdasınız. İnşallah yeni hobihanenizde yep yeni ve daha güzel bir akvaryumla aramıza tekrar dönmeniz dileğiyle saygılar. [/QUOTE]
Teşekkür ederim,Fırat bey
Bu hobiyi bırakmak imkansız gibi.

[QUOTE=BUGRACAGATAY]Merhaba;

Özgür büyük geçmiş olsun kazasız belasız atlttığın için sevindim. Tabiki ilk önce ailemiz güvenliği önemli. Yeni hobihanen hayırlı olsun eğer birşeye ihtiyacın olursa haber vermen yeterli[/QUOTE]
Merhaba Bugra abi,
Çok teşekkür ederim abi.
Senden abi,tabiki isteklerim olacak.20'şer adet polit,afra cobeu ve afra jalo reef
En kısa zamanda inşallah yavru almaya başlarsın abi.

kst_tuningÇevrim Dışı

kst_tuningÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 11 Ekim 2009 19:28
[QUOTE=kst_tuning]
[QUOTE=emrbilgin]Özgür bey, öncelikle geçmiş olsun (biraz geç oldu ama kusura bakmayın). Hobiyi evde devam ettirmeyerek kendiniz için iyi bir karar vermişsiniz. İnşaallah herşey yolunda gider ve başka bir sorunla karşılaşmazsınız.
[/QUOTE]
Est.
İnşallah ALLAH(cc)herkesin gönlüne göre verir.

[QUOTE=FIRATSSS]Özgür Bey geçmiş olsun. Bu şekilde akvarymu kaldırmanız üzücü ancak sizin ve ailenizin sağlığı açısından en doğru kararı vermiş durumdasınız. İnşallah yeni hobihanenizde yep yeni ve daha güzel bir akvaryumla aramıza tekrar dönmeniz dileğiyle saygılar. [/QUOTE]
Teşekkür ederim,Fırat bey
Bu hobiyi bırakmak imkansız gibi.

[QUOTE=BUGRACAGATAY]Merhaba;

Özgür büyük geçmiş olsun kazasız belasız atlttığın için sevindim. Tabiki ilk önce ailemiz güvenliği önemli. Yeni hobihanen hayırlı olsun eğer birşeye ihtiyacın olursa haber vermen yeterli[/QUOTE]
Merhaba Bugra abi,
Çok teşekkür ederim abi.
Senden abi,tabiki isteklerim olacak.20'şer adet polit,afra cobeu ve afra jalo reef
En kısa zamanda inşallah yavru almaya başlarsın abi.
Buğra abi,resim eklemek için biraz geç kalmadınmı acep?Kahkaha
[/QUOTE]

BUGRACAGATAYÇevrim Dışı

Özel Üye
BUGRACAGATAYÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 12 Ekim 2009 09:24
     Özgür ben bi Antalyada kalsam resim ekleyeceğim de Antalyada duramıyorum ki bi 15 günlük seyehatim daha var döndüğüm zaman kesin foto ekliyeceğim.

okanbagiscanÇevrim Dışı

Özel Üye
okanbagiscanÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 12 Ekim 2009 14:13
Özgür bey geçmiş olsun bu yüzden akvaryumunuzu kaldırmış olmanız çok üzücü.Asıl güzel olan her an gözünüzün önünde olması.Ben oturma odasında oturup akvaryumu salona koymayı bile benimsemiyorum.Bende yeni 540 lt bir akvaryumun yapım aşamasındayım.20 güne kadar kurarım inşallah.Biraz dikkat etmek lazım okadar.Yoksa olacağın önüne geçilmez.Hergün onlarca trafik kazası oluyor ama biz yinede arabamıza binip trafiğe çıkıyoruz.Bence depremin şokunu atlattıktan sonra kararınızı bir daha gözden geçirin.İşten güçten evdeki akvaryuma bakmaya fırsat bulamadığınız zamanlar olmuştu.Başka bir dükkan da bu hobiyi davam ettirmek çok daha zor olur.Dükkanı ayarlarım üretim de yapar üç beş balıkta satarım diyorsanız orası ayrı. Saygılar.okanbagiscan2009-10-12 14:16:42

kst_tuningÇevrim Dışı

kst_tuningÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 12 Ekim 2009 23:40
[QUOTE=okanbagiscan]Özgür bey geçmiş olsun bu yüzden akvaryumunuzu kaldırmış olmanız çok üzücü.Asıl güzel olan her an gözünüzün önünde olması.Ben oturma odasında oturup akvaryumu salona koymayı bile benimsemiyorum.Bende yeni 540 lt bir akvaryumun yapım aşamasındayım.20 güne kadar kurarım inşallah.Biraz dikkat etmek lazım okadar.Yoksa olacağın önüne geçilmez.Hergün onlarca trafik kazası oluyor ama biz yinede arabamıza binip trafiğe çıkıyoruz.Bence depremin şokunu atlattıktan sonra kararınızı bir daha gözden geçirin.İşten güçten evdeki akvaryuma bakmaya fırsat bulamadığınız zamanlar olmuştu.Başka bir dükkan da bu hobiyi davam ettirmek çok daha zor olur.Dükkanı ayarlarım üretim de yapar üç beş balıkta satarım diyorsanız orası ayrı. Saygılar.[/QUOTE]
Okan bey,çok teşekkür ederim.
Ben ailemi çok sevdiğim için hayatımı(modifiyeyi) bırakmış bir insanım.Onlar için herşeyi feda ederim.
Huy kaptım birkere kolay kolay eve akvaryum koymayı düşünmüyorum.Çevremdeki insanlar beni çok iyi bilir.Asla ve asla bu işide ticaret anlamında görmedim ve yapmadım.

Hayat bizi çok farklı yerlere çekiyor,neler olacağını hiç bilmiyoruz.Evde toplam 10 saat kalıyorum.Bunun 3 saati uyku+1 saat yemek+2 saat pc+2 saatte kızım ile geçiyor.Geriye kalan vakitlerde akvaryum ile ilgileniyorum.
Yani yaklaşık 8 saat işyerindeyim.Yani anlayacağınız,yeni prrojeler var 8 saat akvaryumlarla geçirecem.

Bu arada yeni akvaryumunuz Hayırlı olsun.ALLAH(cc)inşallah gönlünüze göre verir.
kst_tuning2009-10-12 23:41:48

onurdemirbalaÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]2,1,36187[/C] [B]4861,3[/B]
onurdemirbalaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 13 Ekim 2009 00:42

Bende çok üzüldüm ama eve ve sizlerede zarar gelebilir allah korusun,sağlık olsun yine dönersiniz nasıl olsaGöz%20Kirpma.Saygılar.

DarkSaqaÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Ankara
DarkSaqaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 13 Ekim 2009 01:10
Özgür bey büyük geçmiş olsun. ALLAH'tan sitemizde talihsiz kaza adı altında açılan bir durum ile karşılaşmamışsınızÜnlem En uygun olanını yapmışsınız gerçekten. İnşaallah en kısa zamanda yeni dünyanızı kurmak nasip olur.Göz%20Kirpma

Saygılarımla...

biyolog42Çevrim Dışı

Özel Üye
biyolog42Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 13 Ekim 2009 01:13

Özgür abi geçen de konuşmuştuk.Herşeyin hayırlısı.Vardır bunda da bir hayır.Deprem olduğunda bende akvaryumların yanındaydım acayip salladılar suları falan döküldü.İnşallah bu kararım daha hayırlıdır.En kısa zamanda yeni projelerinle bekliyoruz.

Elimden gelen bişey olursa da yapmaya çalışırım abi.

kst_tuningÇevrim Dışı

kst_tuningÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 14 Ekim 2009 23:22
[QUOTE=onurdemirbala]

Bende çok üzüldüm ama eve ve sizlerede zarar gelebilir allah korusun,sağlık olsun yine dönersiniz nasıl olsaGöz%20Kirpma.Saygılar.

[/QUOTE] Eyvallah Onur bey,
Bırakmak kolay oldu ama duramıyorum artık.KahkahaKahkaha

[QUOTE=MagiC_ank]Özgür bey büyük geçmiş olsun. ALLAH'tan sitemizde talihsiz kaza adı altında açılan bir durum ile karşılaşmamışsınızÜnlem En uygun olanını yapmışsınız gerçekten. İnşaallah en kısa zamanda yeni dünyanızı kurmak nasip olur.Göz%20Kirpma

Saygılarımla...
[/QUOTE]
Çok teşekkür ederim.Sitemizde bi arkadaşımızın ramazan ayında 1 tonluk akvaryumu patlamıştı.O aralar okonu sayesinde kafam çok bulandı.

[QUOTE=biyolog42]
Özgür abi geçen de konuşmuştuk.Herşeyin hayırlısı.Vardır bunda da bir hayır.Deprem olduğunda bende akvaryumların yanındaydım acayip salladılar suları falan döküldü.İnşallah bu kararım daha hayırlıdır.En kısa zamanda yeni projelerinle bekliyoruz.

Elimden gelen bişey olursa da yapmaya çalışırım abi.

[/QUOTE] Eyvallah Mali.
Beni bilirsin,ne yapacağım belli olmaz.Yakında yendien gelecem.