7 batımda nihayet

MithrilÇevrim Dışı

İl: Istanbul
MithrilÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 06 Eylül 2008 22:56
Hasan bey ve Emre bey teşekkür ederim. Sizlerden böyle övgü almak gerçekten onur verici.
Saygılarımla,

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

sutozuÇevrim Dışı

İl: Eskisehir
sutozuÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 06 Eylül 2008 23:18
Kemal bey tebrik ederim balıkların kralından en sonunda size yavru alabilmişsiniz. Sanırım sizden mutlusu yoktur şu anda. Kahkaha
Sağlıklı ve rengarenk diskus yavrularınızı büyütmeniz dileğiyle.

citronxÇevrim Dışı

Özel Üye
citronxÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 07 Eylül 2008 00:14
Daha nice yavrular alır ve alana kadar yaşadıklarını tekrar paylaşırsın umarım Kemal Abi.
Emeğine sağlık,bu zevki tatmak bambaşka birşey olsa gerek. Hasan Abi(tezelh)bir keresinde çok çabuk vazgeçtin Faruk demişti. Hakveriyorum çokta doğru söyledi. Ama bu aralar eş veya genç discus bakıyorum,ve bu sefer gerçekten üzerine fazlaca düşerek becermeyi istiyorum.
Sağlıklı anaçlar ve nice yavrular dilerim Abi.
Saygılar.

MithrilÇevrim Dışı

MithrilÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 07 Eylül 2008 00:17
Sevgili Doğan kardeşim bu uzun bir hikaye,

2 yıl önce başladım discusa ve 2 yıldır bugün için ne gerekiyorsa yaptım. En sonunda yavru kısmına geldi ki ve ben erdim. Bu forumda bazı discus üretenlere bu muamele yapılıyor ve ben özeniyorum. Ama bazı arkadaşlar var ki haklarını teslim etmek gerek dünya çapında düşünüp evrensel düşünüyorlar onlara saygı duyuyorum.
Ancak bazıları var ki yok yanık balık yok cins balık diyerek akvarizimi öldürüyorlar onları tenzi ediyorum. Ben sadece balıklarımı seviyorum işte o kadar. Bugün bir satış ilanı verdim ve elimdeki balıklarımı ümitsizce ve üzülerek satışa çıkardım. Yeni gelen gençlere yer açmak için verdiğim bu ilan yanlış anlaşılıp ticari gibi hissedildi. Bundan üzüntü duydum.

25 senedir evimde mutlaka bir akvaryum tankı oldu ve ben birşeyler besledim doğru ya da yanlış. Burada olmamın tek sebebi doğru olanı öğrenmektir. Bunun dışında bir beklentim olmadığı gibi beklentisi olanlara da hep karşı durdum.

Faruk kardeşim çok teşekkür ederim duyguların için. Senin yazdıklarının sıkı takipçisi olduğumu bilmeni isterim. Sen ve senin gibilerin elinddeki ışığı takip edeceğimi bilmenizi isterim. Yeter ki yolunuzdan sapmayın. Ben peşinizdeyim ve hep takip ederim..

saygılarımla,

Mithril2008-09-07 00:34:52

tezelhÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Edirne
tezelhÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 07 Eylül 2008 01:01
Diskus  bakmak  gerçekten   bir  aşk   arkadaşlar,  hele  birde  yavru  alıp  onlarla  nasıl  ilgilendiklerinde   o  duyguyu    çoğu  şeyde  bulamassınız .  İşte  ben  Faruk  arkadaşımıza   bu  yüzden  bu  şekilde  söylemde  bulundum.    Faruk  yeniden  bakmaya  başlayacağını  okuyunca   inan  çok  sevindim.    Kemal  bey  sizinde  söylenenlere  pek  aldırmanızı  istemem   sonuçta  herkezin   balığı  kendine  güzeldir  , siz  şimdi  ufaklıklara   çok  iyi  bakın  zaman  içinde  ne   balıklar  çıkıcak  siz  bile  şaşıracaksınız.  Saygılarımla...

redrainÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Çanakkale
redrainÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 07 Eylül 2008 01:14
Bir tropheuscu olarak balıklarınıza maşallah demeden geçemedim.Çok güzeller.Özelikle kırmızı yüzgeçleri beni resmen büyüledi.Yavrularınızda anaçları kadar hatta daha da güzel olur inşallah.
MaşallahThumbs%20Up

HB.TELLİÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Afyon
HB.TELLİÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 07 Eylül 2008 01:18
Yavru almanıza bende çok sevindim.Bu kadar çok emek veripte yavru almak ve birde yavrularla ilgilenmek gerçekten anlatılmaz bir duygu.Kayıpsız büyütürsünüz inşallah.Balıklarınız ve fotoğraflarınız bir harika.Keşke bende siz gibi bu kadar güzel fotoğraf çekimi yapabilseydim.MaşallahTebessüm

Barış ERÇevrim Dışı

[B]5387,3[/B]
İl: Izmir
Barış ERÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 07 Eylül 2008 01:45
Tebrik ederim.Sonunda murada ermek güzel bir duygu.

citronxÇevrim Dışı

Özel Üye
citronxÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 07 Eylül 2008 03:06
[QUOTE=tezelh]Diskus  bakmak  gerçekten   bir  aşk   arkadaşlar,  hele  birde  yavru  alıp  onlarla  nasıl  ilgilendiklerinde   o  duyguyu    çoğu  şeyde  bulamassınız .  İşte  ben  Faruk  arkadaşımıza   bu  yüzden  bu  şekilde  söylemde  bulundum.    Faruk  yeniden  bakmaya  başlayacağını  okuyunca   inan  çok  sevindim.    Kemal  bey  sizinde  söylenenlere  pek  aldırmanızı  istemem   sonuçta  herkezin   balığı  kendine  güzeldir  , siz  şimdi  ufaklıklara   çok  iyi  bakın  zaman  içinde  ne   balıklar  çıkıcak  siz  bile  şaşıracaksınız.  Saygılarımla...[/QUOTE]

Abi ben discusa her zaman aşığımGöz%20Kirpmatatlı suda tek geçerim.

OrdiBukoÇevrim Dışı

Kıdemli Akvarist
[B]8845,1[/B]
OrdiBukoÇevrim Dışı
Kıdemli Akvarist
Gönderim Zamanı: 07 Eylül 2008 03:08
Bu balıkları görünce çok acaip oluyorum ya çok mutlu oluyorum:)

MithrilÇevrim Dışı

MithrilÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 07 Eylül 2008 10:56
Arkadaşlar elimde en ucuzundan bir digital fotoğraf makinası var walla resimleri onunla çekiyorum. Bana resimler harika gibi gelmiyor. Forumda birçok kişi tankının ve balıklarının resimlerini çekip koyuyor bende koyayım istedim. Beğenen ve mesaj yazan herkese çok teşekkür ederim. Arkadaşlar akvaryumun ışıklandırması ne kadar önemli fotoğraflardan anlaşılıyor aslında o kırmızı yüzgeçler tamamen ışıktan kaynaklanıyor maviliklerde öyle. Balıklar aslında mavi ve çok güzeller gerisi ışıkla değişiyor.

MithrilÇevrim Dışı

MithrilÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 10 Eylül 2008 12:02
Yeni resimler:

Yavrular biraz daha irileşip biraz daha agresifçe anne ve babanın üzerinden besleniyorlar.

ebatan22Çevrim Dışı

Özel Üye
[B]3203,1[/B] [B]2722,3[/B]
ebatan22Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 10 Eylül 2008 17:44
Tebrik ederim .Kayıpsız büyütmenizi dilerim

ercanduruÇevrim Dışı

Özel Üye
ercanduruÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 11 Eylül 2008 14:09
Kemal Bey bir zamanlar albino zebralarla yavrularla baş edemezken bakıyorumki maaşallah şuanda discus yavrularıyla dolmuş ortalık Big%20smile Allah diger discuslarınızdanda yavru almanızı nasip etsin.Çok sağlıklı ve güzel görünüyorlar.Anne baba olan çiftte maaşallah ayrı bir güzel.

Saygılar,