ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
ebatan22
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Kullanıcı Başlığı:
[B]3203,1[/B] [B]2722,3[/B]
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
01 Aralık 2020 18:18
Toplam Mesaj:
90 [0.01 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
erkan batan
Doğum Tarihi:
05 Nisan 1974
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[img]https://www.akvaryum.com/Forum/imzalar/28587.jpg[/img]Erkan BATAN İSTANBUL

SON 10 MESAJI

120x50x50cm 300LT(79 Gallon)

Akvaryumun son güncel fotolarını eklemek istedim .Yoruma açık.
Uploaded with ImageShack.us
Tarla'da ki Kurbağa Sayfa 2 Yeni Başlangıç
Tebrik ederim . Güzel bir çalışma yapmışsınız. Mosları koyduğunuz tel hakkında bilgi verebilirmisiniz. Nereden temin ettiniz?
BENİM İNCİM(YENİ RESİMLER SAYFA 2 GÜNCEL)
Ali tank sorunsuz görünüyor. Kazım bey in dediği gibi iyi bir peyzaj gerekiyor ,  daha önemlisi
fotoğraf çekmede büyük sıkıntı var. Akvaryumun genel görüntüsü eksik daha iyi fotoğraflama yapabilirsen   tanıtıma zenginlik
kazandıracağına eminim.
ADANADAN TAKASHİ AMANO VS OLİVER KNOTT(güncel resim sayfa 2
Alican seni ve kurulumda emeği geçen arkadaşları kutlarım. Böylesine kaliteli malzemeler ile güzel bir dizayn ortaya çıkacağından eminim. Akvaryumun kuşaksız olması, akvaryuma müdahele kolaylığı ,eşit ışık dağılımı ve görsellik açısından çok iyi düşünülmüş. Yeni resimleri sabırsızlıkla bekliyorum.
[QUOTE=cr7kaan7]Aydınlatma olarak ne mevcut ışıklandırma hakkında armatür hakkında bilgilendirme yapabilirseniz çok sevinirim :)[/QUOTE]
Hopar 6x54 watt T5 toplam 324 watt aydınlatma 2 adet day light flo, 2 adet arcadia pro flo ,2adet grolüx floresan kullanıyorum. Kullanım süresi 3 saat açık ,3 saat kapalı, 3 saat açık digital timer ile kumanda ediliyor.aklıma gelenler bunlar.

[QUOTE=ömercik] Kullandığınız armatür her bitki için yeterli olacaktır ama yosunlanma konusunu tetiklemiyecekmidir acaba ?? birde 75 kg hagen tabanda kaç santimlik bir kalınlık meydana getiriyor bu kadar soru sorduğum için kusura bakmayın bende tankımı kurarken sizi örnek alcağım için detayları öğrenmeye çalışıyorum.Yardımlarınız içi teşekkür ederim.[/QUOTE]

6x 54 watt floresanların kullanımı  bitki yoğunluğuna, kurulum süresine göre değişmektedir . 6 adet flo olması hepsinin yandığı anlamına gelmemelidir gerektiğinde 4 tane kullanılabilir gerektiğinde 2 adet flo kullanılabilir veya hepsi kullanılabilir.   Kumun yüksekliği 10cm -12 cm gibi yardımcı olabilirsem sevinirim.

[QUOTE=alicanaka]Slm erkancığım çok güzel bi akvaryum olmuş ileride çok daha güzel olacağına eminim bak nededim sana benim tavsiyemi dinle diye :):). Bu arada yurtdışından gelen malzemelerden sende naipleneceksin haberin olsun :). [/QUOTE]
Alican Teşekkür ederim. Takın kurulumunda bilgi ve tecrübelerini esirgemedin. Göndermiş olduğun dennerle marka gübreler içinde sonsuz teşekkürler. 

[QUOTE=savasdursun]Sanki balıklarınız çok yüzeyede yüzüyor. Oksijen sorununuz olabilir. Eğer akvaryumdan atlar yada kayıplar vermeye başlarsınız aklınızda bulunsun.
Sağlıklı akvaryumlar...[/QUOTE]
Teşekkür ederim. uyarılarınızı dikkate alıcam.

[QUOTE=BakıŞ] [QUOTE=savasdursun]Sanki balıklarınız çok yüzeyede yüzüyor. Oksijen sorununuz olabilir. Eğer akvaryumdan atlar yada kayıplar vermeye başlarsınız aklınızda bulunsun.
Sağlıklı akvaryumlar...[/QUOTE]

Savaş bey Merhaba, Lepistesler genelde su yüzeyinde yaşarlar sıkıntı yok yani.

Erkan bey merhaba, kurulumunuz hayırlı olsun diyelim. Öncelikle nacizane bir kaç önerim olacak başlangıç olarak aydınlatmanızı biraz düşük tutun 2 flo gibi 2 hafta iyi bir zaman daha sonra her hafta 1 tane arttırabilirsiniz birde zamanlayıcı koymanız iyi olacak kanısındayım 4*3*4 şeklinde ayarlayabilirsiniz. bu durumda her bitkili akvaryumda başlangıçta oluşacak olan diatom ve benzeri yosunları en az kayıpla atlatmış olursunuz. 2 konu iste kurulumunuz yeni olduğundan dolayı Uv yi çalıştırmayın derim çünkü, tankınızın adaptasyon süreci ve bitkilerinizin kök gelişimi için yararlı bakterilere şiddetle ihtiyacı olacaktır bildiğiniz gibi Uv filtreler tanklarda yeşil yosun ve diger yosun türleri ile mücadele için kullanılır ve tüm bakterileri öldürürler. İleriki günlerde herhangi bir yosun sorununuz oluşursa (yeşil su yosunu gibi) ozaman kullanabilirsiniz. birde şuanda gübrelemeyi hemen uygulamayın 2-3 hafta sonunda bitkilerinizin kök gelişim süreci başladığında azar azar kullanabilirsiniz şu aşamada potasyum vermenizi şiddetle öereririm çünkü potasyum bitki gelişimi için çok önemlidir. Saygılarımla. [/QUOTE]
Hakan bey teşekkür ederim. Faydalı yorumunuzla konuya renk kattınız. Kurulum aşamasından itibaren forumda bulunan örnek kurulum konusunda bulunan aşamaları uygulamaya çalışıyorum.Belirttiğiniz konulara harfiyen katılıyorum.Bende yeşil su konusunda nacizane fikrimi belitmek istiyorum. Bundan önce 2 kurulum yaptım ilkinde aquaclay kum kullandım yeşilsu ile karşılaşmadım. İkinci kurulumda hagen ile birlikte tabanda fondovivo kullandım yeşil su sorunu yaşamadım. Bu kurulumda sadece hagen kullandım tabanda herhangi bir döngüsü oluşmadığı için yeşil su ile karşılaştım .Bunun sonucunda UV Filitre almak zorunda kaldım ve su an sorun tamamen sona erdi beklediğimden daha iyi su kalitesi elde ettim.Sonuç olarak kurulum esnasında taban malzemelerinin seçiminin ne kadar önemli olduğunu öğrenmiş oldum.
ebatan222013-02-22 20:36:24
[QUOTE=Gecko] bol bitkili genis bir akvaryum. ustune non tetra,bir de eski arkadaslariniz karideslerden eklerseniz seyrine doyum olmaz.

tebrik ederim.
[/QUOTE]
Teşekkür ederim. Daha önce iki kurulum denemem de karides baktım fakat tanktan zor uzaklaştırabildim ne zaman bitti desem mutlaka 1-2 tane bir köşeden çıkıp çoğaldılar .Bu kurulumda çoğalmayan sürü balığı bakmayı hedefliyorum 20 adet neon düşünüyorum.
MY PLANT TANK DREAM
[QUOTE=cr7kaan7]arcadia pro nasıl bir florasan acaba izlenimleriniz nedir bu flor. için ?[/QUOTE]
Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine aldım. Diğer flolarla arasındaki farkı anlamak için biraz daha zaman gerekli 

[QUOTE=BuRAK]Erkan abi konu yeni dikkatimi çekti.Denemelerinden anlaşılıyorki bu tankında 10 numara olacak.
Maşallah.
[/QUOTE]
Burak teşekkür ederim.Kayaların salınım yapmasından dolayı bu kurulumu bozmak zorunda kaldım.

[QUOTE=pokimon]Hayırdır neden bozdunuz sıkıntı neydi ?[/QUOTE]
Tanktaki kayaların salınım yapması nedeni ile bozmak zorunda kaldım.
[QUOTE=MCELİK325]Gerçekten çok güzel olmuş elinize saglık .[/QUOTE] T
Teşekkür ederim.

[QUOTE=BurakGuran]Çok güzel akvaryum olmuş gerçektende bence bu akvaryuma karideste eklemenizi tavsiye ediyorum [/QUOTE]
1,5 yıl karides baktım. Bu tank ta 20 adet  neon bakmayı düşünüyorum.

[QUOTE=ömercik]Tamda kurmak istediğim ölçülerde bir tank yapmışınız kıskanmadım dersem yalan olur sormak istedğim bir konu var aslında forumda ki hesaplamalar kısmında bitkili için verilen ışık gücü 150 watt iken sizinki bayağı bir fazla olmuş bu konuda aydınlatabilirseniz sevinirim [/QUOTE]
İlginize teşekkür ederim. armatür toplam 324 watt ışık gücüne sahip her tür bitki bakabilmek amacı ile wattı yüksek tuttum.

[QUOTE=xclusive]Zeminde sadece hagen kum yeterli değil. tablet gübrede ekelemelisiniz. Tebrikler[/QUOTE]
Teşekkür ederim. Kurulum sırasında Dennerle marka taban gübreleri kullanılmıştır. Gübreler için Alican AKA 'ya teşekkür ederim.

[QUOTE=pokimon]Elinize sağlık gerçekten gelicek vaad eden bir tank[/QUOTE]
Teşekkürler.

Boyut (cm):120x50x50 cm
Kapasite (litre):300lt (79 gallons)
Canlılar:
Yellow Tuxedo Lepistes

Malzemeler:

75 KG HAGEN KUM

25 KG GNAYS KAYA

6X54 WATT T5 ARMATÜR

3 LT CO2 SET

18 WATT UV

200 WATT JAGER ISITICI

Bitkiler:

Cryptocoryne wendetti  Brown

Glossostigma Elatinoides

Eleocharis  parvula

Hemianthus micranthemoides

Rotala rotundifolia Red

Akvaryum Bakımı:HAFTADA 100%25 SU DEĞİŞİMİ

Kullanılan Yemler:FLAKE YEM

Kullanılan İlaçlar ve/veya Katkılar:DIY SIVI GÜBRELER

Fotoğraf: Cep telefonu ile çekilen  resimlerin kalitesi için özür dilerim. 

Bu da lLow Tech
Tümer bey tebrik ederim . Öncelikle MAŞALLAH demek istiyorum. Güzel bir tank ve oldukça sağlıklı bitkilere sahipsiniz. Bu tankın karşısında keyifle çay yudumlanır.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.