Ana Sayfa Ana Sayfa
  Favorilerim Favorilerim   Cevapsız Konular Cevapsız Konular   Favori Forumlardaki Aktif Konular Favori Forumlarım
Yönetime Mesaj  Yardım Yardım  Bilgi Agaci Bilgi Ağacı
  Aktif Konular Aktif Konular  Arama   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş
 Akvaryum.com Forum : Balık Forumları : Tüm Tatlı Su Canlıları : Sazansıgiller
8-9 Saat Yolculuk Var Balıkları Nasıl Götüreyim?
Bu Forumdaki: Önceki Konu - Sonraki Konu
  Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
police66
Forum Üyesi
Simge
Yorumlarim
Durumu: Çevrim Dışı

Alıntı police66 Alıntıbullet Konu: 8-9 Saat Yolculuk Var Balıkları Nasıl Götüreyim?
    Gönderim Zamanı: 20 Mayıs 2012 10:50 IP
Arkadaşlar 8-15 Haziran arası ankaraya gidiyoruz ailem ile arabayla gideceğiz,1 tane çöpçü ve 1 yaşında dişi japon um var.Buradaki komşulara vermek istemiyorum hepsi çocuklu hiç rahat durmuyorlar kısaca çok y a r a m a z l a r. Neyse konuya geçelim :) benim için bu balıklar kıymetli  Acaba nasıl götürsem bu ikiliyi? 8-9 saat akvaryumla ilgilenemem sabitleyememde :( yardım...

[Başlığı değiştirdim]

AKVARYUMUDA GÖTÜRECEĞİM ANKARAYA SADECE ÇARE ARIYORUM :)

Düzenleyen police66 - 21 Mayıs 2012 14:54
Alperen UZKOL

Yukarı Dön
Akvaryum.Com
Reklam
Simge

Alıntı MiSoSiKiaNbullet Akvaryum.Com Reklam
    Gönderim Zamanı: 23/10/2014 22:11:38
Akvaryum.Com Reklam
Reklamı Kaldır

Yukarı Dön
turkizmir
Forum Üyesi
Simge
Yorumlarim

Alıntı turkizmir Alıntıbullet Gönderim Zamanı: 20 Mayıs 2012 11:24 IP
Otomatik Yemleme Makinası var.Bu aleti kullanabilirsiniz yada tatil yemi var onu kullanabilirsiniz.

*70 litre canlı doğuran akvaryumu,
*150 litre Japon Balığı Akvaryumu
*Koi balığı havuzu,

Yukarı Dön
Zuckar
Forum Özel Üyesi
Simge
Yorumlarim

Alıntı Zuckar Alıntıbullet Gönderim Zamanı: 20 Mayıs 2012 11:48 IP
Cok uzun süre yani 1-2 ay gibi giyorsanız 10 lt lik bir pet şişenin 2/3 su ile dolu halde içeri bir pilli yada sarjli hava motoru ile hava tası koyarsanız oldukça dayanır. 15 lt lik torbada 3 lt suyla 2 tane 10 cm orandam daha dün 12 saat yolculuk yaptiki kargoda bol sallantili.

Teşekkür Edenler: police66,
+1 Diyenler: Reddevil, Gökhan GÖKÇE,
Zeki CAN

135 lt japon

230 lt Japon+siyah cüce.vat+sterbai

15Lt yumurta tankı

EVRENDE, NEREDE SU VARSA BİLİNKİ ORADA HAYAT VARDIR.

Yukarı Dön
police66
Forum Üyesi
Simge
Yorumlarim

Alıntı police66 Alıntıbullet Gönderim Zamanı: 20 Mayıs 2012 12:14 IP
Orjinalini yazan: Zuckar
Cok uzun süre yani 1-2 ay gibi giyorsanız 10 lt lik bir pet şişenin 2/3 su ile dolu halde içeri bir pilli yada sarjli hava motoru ile hava tası koyarsanız oldukça dayanır. 15 lt lik torbada 3 lt suyla 2 tane 10 cm orandam daha dün 12 saat yolculuk yaptiki kargoda bol sallantili.

2,5 ay kalacağım,yalnız pilli yada şarjlı hava motoru ilçemizde bulunmuyor. Neyse sorun yok sipariş ederim teşekkürler, bu arada akvaryum 15-20 LT arası 

Orjinalini yazan: turkizmir
Otomatik Yemleme Makinası var.Bu aleti kullanabilirsiniz yada tatil yemi var onu kullanabilirsiniz.

Akvaryumuda götüreceğim.Eklemeyi unutmuşum.

Düzenleyen police66 - 20 Mayıs 2012 12:17
Alperen UZKOL

Yukarı Dön
mesutok
Forum Özel Üyesi
Simge
Yorumlarim

Alıntı mesutok Alıntıbullet Gönderim Zamanı: 20 Mayıs 2012 12:36 IP
Otobüste oturduğun yolcu koltuğunda  iki bacağının arasına koltuk altına, sığacak bir turşu bidonun yada benzeri bir bidon içine kendi sularıyla olabildiğince bol suyu koyup,  götürmeyi deneyebilirsin, üstteki arkadaşın yazdığı gibi birde pilli hava motoru alıp 1 metre kadar hava hortumunun ucuna bir emzik hava taşı bağlayıp bununla havalandırada bilirsin yolculuk esnasında, buda havalandırma açısından iyi bir çözümde olabilir. Yahut hava motoru olmazsada bidonla götürmeyi denersin zannedersem bir sorun çıkmayacaktır 12 saatlik yolculukta, bidonun üst kapağınıda açık bırakırsın. 

+1 Diyenler: Reddevil,

Yukarı Dön
police66
Forum Üyesi
Simge
Yorumlarim

Alıntı police66 Alıntıbullet Gönderim Zamanı: 20 Mayıs 2012 12:57 IP
Orjinalini yazan: mesutok
Otobüste oturduğun yolcu koltuğunda  iki bacağının arasına koltuk altına, sığacak bir turşu bidonun yada benzeri bir bidon içine kendi sularıyla olabildiğince bol suyu koyup,  götürmeyi deneyebilirsin, üstteki arkadaşın yazdığı gibi birde pilli hava motoru alıp 1 metre kadar hava hortumunun ucuna bir emzik hava taşı bağlayıp bununla havalandırada bilirsin yolculuk esnasında, buda havalandırma açısından iyi bir çözümde olabilir. Yahut hava motoru olmazsada bidonla götürmeyi denersin zannedersem bir sorun çıkmayacaktır 12 saatlik yolculukta, bidonun üst kapağınıda açık bırakırsın. 

Bizim arabayla gidiyoruz mesut abim :),ama akvaryumla götürmeyi düşünüyorum.Siz daha iyi bilirsiniz ama akvaryumu götürürsem iyi olur pilli hava motoruda alırım gideceğim yerde akvaryum yok çünkü!.  

Balıklar; şu an ki akvaryumda idare eder. gider gitmez hava motorunu açarım mis gibi olur.  Ordan (Ankaradan) büyükçe bir akvaryum yaptıracağız inş. Bu arada yolculuk 9 saat abim.

Teşekkürler yardımlarınız için güzel fikirler (başka fikri olanlarda söylerlerse mutlu olurum.)

Düzenleyen police66 - 20 Mayıs 2012 12:59
Alperen UZKOL

Yukarı Dön
krreattor
Forum Üyesi

Yorumlarim

Alıntı krreattor Alıntıbullet Gönderim Zamanı: 20 Mayıs 2012 14:52 IP
5 litrelik su şişesini 3.5, 4 litre akvaryumdan aldığın suyla doldurup pilli hava motorunu bağlayıp götürebilirsin. gider gitmez de elindeki akvaryuma şişedeki suyu da ekleyebileceğin kadar doldur, klor gidericiyle suyu hazırla, hava motorunun hortumuyla yavaş yavaş akvaryumdaki suyu şişeye akıt. yarım saat, bir saat alıştır. gerisini biliyorsun. 

Osman Şahin

Yukarı Dön
sungur 13
Forum Üyesi
Simge
Yorumlarim

Alıntı sungur 13 Alıntıbullet Gönderim Zamanı: 22 Mayıs 2012 21:34 IP
Birde bu balik tasimak icin kaplardan var. Bazi akvaryumcularda gordum bunlardan. Boylece daha guvenli nakliye edebilirsiniz gibime geliyor

+1 Diyenler: Reddevil,
can sungur

Yukarı Dön
Reddevil
Forum Üyesi
Simge
Yorumlarim

Alıntı Reddevil Alıntıbullet Gönderim Zamanı: 23 Mayıs 2012 00:21 IP
Genç kolayı şu , Mesut abi'ni dinle turşu bidonu gibi bir bidona yarıya kadar su koy ve başka birşey yapma yeterki ANİ ISI değişimi olmasın , su 25 derecen bir anda araba içinde 35 dereceye çıkmasın korkma ölmezler..Çıkarsa sen sağ ben selamet..

M.Nadir Uzer / IT Sistem Destek Uzmanı
Sorularınız ve sorunlarınız için mustafa_nadir_uzer@hotmail.com adresine veya özel mesajla ulaşabilirsiniz...

Yukarı Dön

-   Konuyu Paylas