80*45*40 Bitkili Karma Akvaryumum

NefistesÇevrim Dışı

İl: Adana
NefistesÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 18 Şubat 2024 11:06
Ölçüler:80*45*40
Canlı Türleri:karides,Kuhli,çöpçü,neon,kırmızı burun tetra,cüce gurami, melek
Bitki Türleri:cristmas Moss, Lilaeopsis novazeeledia, zeytin, Çınar, gül, Cryptocoryne, elodea, saz
Tankın Yaşı:0
Filtrasyon ve Işıklandırma:eheim experience 150 dış filtre, OrionLed c serisi 75 cm
Tasarım ve Dekorasyon:frodostone,dragonstone,keitirstone,jblmanadodarkkum,
Jblaquabasis,creaquablackflamekök [IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/242640/180220241059171.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/242640/180220241059211.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/242640/180220241059271.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/242640/180220241059321.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/242640/180220241059381.jpg[/IMG]
Arkadaşlar merhaba, çocukluğumdan beri içimde olan akvaryum hobisine elimden geldiğince detaylı olarak giriş yapmak istedim ve böyle bir tank ortaya çıktı. Bitkiler gelince su ekleyeceğim ve ilk etapta karides ve salyangoz, bir hafta sonra da balıkları ekleyeceğim. Deneyimli akvaristlerin görüş ve önerileri benim için çok önemli. Şimdiden çook teşekkürler :)[EDIT]Nefistes,2024-02-19 08:22:03[/EDIT]

Beğenenler: [T]241967,EUREKA[/T][T]122653,Fatih96[/T][T]237041,MCY4[/T][T]226011,mmemati[/T]

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

tafocanÇevrim Dışı

İl: Tekirdag
tafocanÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 19 Şubat 2024 06:40
Merhaba dekorlar güzel kumda uyumlu ama çok dağınık serpiştirmişsin objelerin doğallığını kaybediyor onları biraz tola birbirlerine değdir yaklaştır birleyler yap:)

NefistesÇevrim Dışı

NefistesÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 19 Şubat 2024 08:21
Öneriniz için teşekkür ederim
Yığılma görüntüsü olmadan, geniş yüzme alamı barındırarak bir tasarım oluşturmak istedim. Köklerin bu pozisyonu bayağı içime sindi onu değiştirmeyi düşünmüyorum. Kökleri değişmeden kayaları birleştirince yığılmış gibi geldi gözüme ve bu şekilde nihai dekor oluştu. Bitkilerle doğal görünümünün kuvvetleneceği kanaatindeyim. Adım adım gelişmeleri burada paylaşacağım

JeveuxÇevrim Dışı

İl: Ankara
JeveuxÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 19 Şubat 2024 15:41
Kırmızı burun tetralarınız karideslerinize rahat vermeyecektir.
Bol şanslar:)

NefistesÇevrim Dışı

NefistesÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 19 Şubat 2024 15:59
Karidesten vazgeçebilirim önceliğim karma tetra tankı. Ama deneyeceğim

MelihClkkÇevrim Dışı

İl: Bursa
MelihClkkÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 19 Şubat 2024 16:04
Öncelikle elinize sağlık, eğimi sağ arka köşeden sol ön köşeye doğru verirseniz daha 3 boyutlu bi görüntü elde ediliyor kanımca. Kendi kurduğum tanklarda böyle yapıyorum daha çok hosuam gidiyor. Ayrıca bitkiler için manadonun altına yine jbl'in aquabasis'ini serebilirsiniz biraz henüz su dolumu yapmadıysanız. Ve son son olarak :D manado çok hafiftir siyahını deneyimlemedim ama standartını kullandım, eğimlerde çok kayma vs yapıyor iş işten geçmediyse tropica aquarium soil powder önerebilirim, bu da siyah bi kumdur. Öneri olarak aklıma gelenler bunlar bunun dısında gayet göze hoş gelen bir tasarım olmus elinize saglık hayırlı olsun.

NefistesÇevrim Dışı

NefistesÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 19 Şubat 2024 16:09
[QUOTE=MelihClkk]Öncelikle elinize sağlık, eğimi sağ arka köşeden sol ön köşeye doğru verirseniz daha 3 boyutlu bi görüntü elde ediliyor kanımca. Kendi kurduğum tanklarda böyle yapıyorum daha çok hosuam gidiyor. Ayrıca bitkiler için manadonun altına yine jbl'in aquabasis'ini serebilirsiniz biraz henüz su dolumu yapmadıysanız. Ve son son olarak :D manado çok hafiftir siyahını deneyimlemedim ama standartını kullandım, eğimlerde çok kayma vs yapıyor iş işten geçmediyse tropica aquarium soil powder önerebilirim, bu da siyah bi kumdur. Öneri olarak aklıma gelenler bunlar bunun dısında gayet göze hoş gelen bir tasarım olmus elinize saglık hayırlı olsun.[/QUOTE]

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Aslında eğim verdim, fotoğrafta görünenden daha eğimli diyebilirim. Zemine jbl aquabasis eklemesi yapmıştım yukarıda belirtmeyi unutmuşum. Bitkiler kargoda, dikim sonrası karides ekleyeceğim tank ın hareketlendiğine şahit olmak için sabırsızlanıyorum gerçekten. Zemin bitkisi olarak lilaeopsis kullanacağım beklediğim gibi gelişme olursa toprak kaymasını kökleriyle engelleyeceklerdir diye tahmin ediyorum :)

Beğenenler: [T]185788,MelihClkk[/T][T]122653,Fatih96[/T]

Fatih96Çevrim Dışı

İl: Balikesir
Fatih96Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 19 Şubat 2024 16:43
Güzel bir kurulum olacak gibi. Bende Frodo Stone kullandım gerçekten çok doğal bir görünüm veriyor. Sol ön taraftaki kayaların biraz büyük kaldığından arkaya göre derinlik algısı çok az kaybolmuş ama bu büyük bir problem değil tabi. Bitki ve su eklendiği zaman güzel duracaktır. Emeğinize sağlık.Ciklet beslediğimden böyle bitkili akvaryumlara özenmiyor değilim. Elinize sağlık Keyifli hobiler. Devamını merakla bekliyorum.

Beğenenler: [T]242640,Nefistes[/T]

NefistesÇevrim Dışı

NefistesÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 19 Şubat 2024 17:22
[QUOTE=Fatih96]Güzel bir kurulum olacak gibi. Bende Frodo Stone kullandım gerçekten çok doğal bir görünüm veriyor. Sol ön taraftaki kayaların biraz büyük kaldığından arkaya göre derinlik algısı çok az kaybolmuş ama bu büyük bir problem değil tabi. Bitki ve su eklendiği zaman güzel duracaktır. Emeğinize sağlık.Ciklet beslediğimden böyle bitkili akvaryumlara özenmiyor değilim. Elinize sağlık Keyifli hobiler. Devamını merakla bekliyorum.[/QUOTE]

Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Cama yakın tünel-kovuk oluşturmak amacıyla koymuştum tekrar değerlendireceğim. Adım adım fotoğrafları ekleyeceğim buraya. Ciklet türlerinin de keyfi başka. Keyifli hobiler :)

Beğenenler: [T]122653,Fatih96[/T]

Fatih96Çevrim Dışı

İl: Balikesir
Fatih96Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 19 Şubat 2024 17:34
Benim ki bir öneri sadece yoksa herkesin kendi zevki. Kişinin gözüne hangisi daha güzel geliyorsa. Yoksa bu hali ile de güzel olmuş. Bir dener bakarsınız hangisi size daha çok hitap ederse. Ben akvaryumun arka tarafını yükselttiğiniz için bu şekilde bir öneride bulundum. Küçük taş önde büyükler arka da olursa kompozisyon kumunuzla da uygun olur daha farklı durabilir. Denemek de fayda var henüz su ve canlı eklenmiş değil. keyifli hobiler.

Beğenenler: [T]242640,Nefistes[/T]

KaraDeniz3461Çevrim Dışı

İl: Istanbul
KaraDeniz3461Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 19 Şubat 2024 17:41
Taban bitkilerini ekersen eğer elma salyangozu rahat bırakmaz bende onu öneriyim alma sakın ..ac tok fark etmiyor pestilini cıkarıyor
Bide biraz karmaşa hakimtankta altın orana göre dizayn etmeye calış biraz daha oturaklı oluyor tankın içi zevk meselesi tabi ama ilerde yap boz olmasın diye bir fikir sadece.. [EDIT]RUTBELI,2024-02-19 17:44:17[/EDIT]

Teşekkür Edenler: [T]242640,Nefistes[/T]

NefistesÇevrim Dışı

NefistesÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 19 Şubat 2024 17:58
[QUOTE=RUTBELI]Taban bitkilerini ekersen eğer elma salyangozu rahat bırakmaz bende onu öneriyim alma sakın ..ac tok fark etmiyor pestilini cıkarıyor
Bide biraz karmaşa hakimtankta altın orana göre dizayn etmeye calış biraz daha oturaklı oluyor tankın içi zevk meselesi tabi ama ilerde yap boz olmasın diye bir fikir sadece.. [/QUOTE]

Öneriniz için teşekkür ederim. Önerebileceğiniz salyangoz türleri neler? Nerita koyacak gibiyim. Bulabilirsem tavşan salyangoz türlerinden koymak istiyorum

MemwdanÇevrim Dışı

İl: Antalya
MemwdanÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2024 16:49
Çok güzel bir tank olmuş. Balık ve bitkili halini çok merak ediyorum. Bir de bitkileri nereden alıyorsunuz?

Teşekkür Edenler: [T]242640,Nefistes[/T]

NefistesÇevrim Dışı

NefistesÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2024 21:38
[QUOTE=Memwdan]Çok güzel bir tank olmuş. Balık ve bitkili halini çok merak ediyorum. Bir de bitkileri nereden alıyorsunuz?[/QUOTE]

Övgüleriniz için teşekkürler. Atakan petshoptan sipariş verdim yarın elimde olacak. Dikim sonrası buradan paylaşacağım. Kurulum için gerekli malzemelerin çoğunu oradan temin ettim, memnun kaldım