ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Fatih96
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
96
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
26 Nisan 2024 10:04
Toplam Mesaj:
87 [0.02 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
82 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Fatih T. FİLİZ
Doğum Tarihi:
13 Ağustos 1994
İl:
Balikesir
Meslek:
Avukat
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Fatih T. FİLİZ 90*60*50h Akvaryum +Maylandia sp. 'msobo' Magunga +Labeotropheus Trewavasae Thumbi West MC

SON 10 MESAJI

Malawi Kayalık Alan Taklidi.
[QUOTE=Biyolog1461]

Hocam yorumunuz için teşekkür ederim. Sera flora sipariş edicem pul yemime karıştırırım . Akvaryum evet yükseklik en kare gibi duruyor aslında melek akvaryumu iyi giderdi ama oscarlardan sonra biraz hareket istedim :) Protein yem olarak öneriniz varmı birde sarımsaklı tablet yemim galiba proteinlide onu kullansam yeterlimidir?[/QUOTE]

Sera Flora kesinlikle karıştır pul yemine farkı göreceksin. Bence Sera'nın en güzel yemi. Sarımsaklı yemin aslında protein yemi o da yeterli olur ve renk için etkisi olur. Ama son zamanlarda tecrübe ettiğim bir yem var renk için onu kullanıyorum ben hafta da 2 gün balıklar renk ve canlılık konusunda müthiş farketti. Tropical Softline America yemin ismi. Yemlerken suyun dışına çıkacaklar neredeyse. Ama şuan da yem çeşitliliğin var zaten elindekilerde bayatlamasın. İlerleyen zamanda eklersin daha yararlı olur.

Bu arada Sera Flora 2 adet var piyasada. yeşil kırmızı karışık pul gibi olan var ondan alma. Benim dediğim Sera Flora Nature diye. Pullar daha koyu bir renk de.
Malawi Kayalık Alan Taklidi.
Merhaba, Kurulumunuz hayırlı olsun çok güzel görünüyor. Demasoni ve ıceman balıkların otçul sarı prenses de hem etçil hem otçul bir balık. Biraz yemleme yaparken otçul ağırlıklı yemler vermeye özen göstermelisin. Sarı prenses yem konusunda aşırı seçici olmasa da demasoni ve ıcemanda etçil yem verildiği zaman form bozuklukları belli oluyor. Hafta da 2 gün protein ağırlıklı yem versen yeterli olur senin tank özelinde.
Yemlerin gayet güzel. Ben de genelde pul yem veriyorum. Bilindik firmaların otçullar için hazırlanmış pul yemlerini karıştırıyorum. Özellikle bu karışımın içinde Sera Flora olsun. Gayet besleyici bir yem ve benim otçul cikletlerim de bayılıyor. Dediğim gibi hafta da 2 günde canlı yem veriyorum.

Akvaryum litre olarak güzel ama uzunluk olarak kısa vadede sorun olmasa da ileride sorunlar çıkabilir. Özellikle üreme dönemlerinde. Akvaryumun yüksekliği fazla. Tahminimce en çok yukarıda ve o bölgeye yakın gezen Iceman'dir. Ama şuanlık balıkların keyifli duruyor. keyifli hobiler diliyorum.
Yeni Kurulum
Benim kullandığım Frodo stoneler gayet güzel memnunum. Ama sizin kumunuz ile şuan nano tankımda kullandigim kayalarda güzel olacaktır. Onlardan da olabilir. Miniland scape diye geciyor
Yeni Kurulum
Bence bulanıklık gayet normal. Belki dediğin gibi taşlarda biraz salınım yapmıştır. 3 gün beklemekte fayda var. Bulanıklık geçecegini düşünüyorum ben. Kurulumunuz hayırlı olsun. Ben bu seti çok beğeniyordum [:)]
Kullandiktan sonra iç filtre hakkında ki yorumlarini merak ediyorum.
80*45*40 Bitkili Karma Akvaryumum
[QUOTE=Nefistes][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/242640/090320242014211.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/242640/090320242014291.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/242640/090320242014351.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/242640/090320242014401.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/242640/090320242014461.jpg[/IMG]

Son hali bu şekilde 😍[/QUOTE]

Çok net çok güzel. Tebrik ediyorum. Umarım tankta ki hastalık bir an önce biter. Tank çok güzel gelisimleri merak ediyoruz. Keyifli hobiler [:)]
30x30x30 Co2'siz Akvaryum
[QUOTE=tafocan]Merhaba kurdunmu kurmadınmı bilmiyorum ama benim akvaryuma bir göz at derim fikir olması açısından 30 cm kare iyi hobilerr[/QUOTE]
Henuz kurmadım. Daha beklemedeyim. Tabi ki bakarım teşekkür ederim
[QUOTE=ArifhbsAquatics]Low tech için creaqua gerekli mi? Bence değil. Dıy şekilde yapan, eden çok. İki şerit led de iş görür ama markalı ve daha kaliteli işçilik için creaqua alınabilir.

Dophin h100 daha ideal bir tercih olur. Tabana dere kumu da kullanılabilir. Vallisneria, cryptocoryne, anubias, java fern, limnophila, echinodorus tenellum, subulata, demersum gibi kolay bitkiler bakılabilir. İlle de kaya olacaksa siyah lav kayaları anubias, moss ve bucephalandra türleri için daha ideal bir seçim olur.

Ember tetra, rasbora, kiraz barb, gibi türlerden biri ile 7-8 adetli sürü veya sadece betta olarak tür düşünülebilir. Seçilen türe göre de bitki ve dizayn ayarlanabilir.[/QUOTE]

Çok teşekkür ederim önerileriniz için hocam. Dophin h80 bende mevcut ama dediğiniz gibi h100 daha güzel olacaktır. Onu bulursam alacağım. Açıkçası ışıklandırma konusunda o kadar masrafa gerek yok diye düşünüyorum ama. yaklaşık 7-8 ay bu tankla uğraştıktan sonra ofise kurup kendim daha farklı ölçülerde nispeten yüksek destekli bir kurulum yapmak istediğimden ileriye bir yatırım gibi yaklaşmıştım o tankta kullanırım diye. Bütçe anlamında çok yorarsa hemen vazgeçebilirim aydınlatmadan. :)
Creaqua E Line 30 Orion Led B Serisi 30
Bunu bende merak ediyorum. Bende almayı düşünüyorum 2 si arasında kaldim.Bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi acaba.
80*45*40 Bitkili Karma Akvaryumum
[QUOTE=Nefistes]

Merhaba, moss lar yerini çok sevdi gül ve cryptocoryne ler çok keyifli, dallar veriyorlar. Balık olarak 3 küçük melek balığı ekledim ve maalesef bu sabah birini akvaryum dışında buldum zıplayabildiklerini bilmiyordum strese girecekleri ortam da yok. Her neyse, yarın tüm balık türlerini ekleyip son halinin fotoğrafını buradan paylaşıcam[/QUOTE]

Balıkların atlamasını engellemek için buhar camı kullanabilirsiniz. Hatta bunun yanında çok fazla ısı kaybı oluyor. Eğer buhar camı kullanırsanız ısıtma maliyeti yüksek oranında azalır. En azından bende öyle oldu. Akvaryumun en çok elektrik tüketen malzemesi ısıtıcı neticede.
Başta benimde plansızdı. Atakanpetshopta buhar camı koymak için pleksi ayaklar var. Onlardan alıp uygun ölçüde çok ucuza kestirebilirsiniz.
Elbette eklemeler yaptıkça akvaryumunuz güzellesecektir. Bitkili bir tankta beta balığı güzel bir seçenek olabilir. Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.