Çamaşır Makinesi Pompasından Kafa Motoru

enes_nur_7Çevrim Dışı

İl: Edirne
enes_nur_7Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 12 Şubat 2009 03:24
İşte buda benim yeni yapmış olduğum kafa motoru yardımlarınızdan dolayı tüm arkadaşlara teşekkürler...

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

olcayaksuÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
olcayaksuÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 12 Şubat 2009 09:25
Alper bey tek kelime ile mükemmel bir iş çıkartmışsınız.Sizi canı gönülden tebrik ederimThumbs%20Up

Bu arada kullandığınız malzeme hakkında biraz bilgi verirmisiniz?

Ve deneme yaptınızmı ? Elektirik kaçağı felan varmı ?

Son olarak;çalışır haldeki resimlerinide görmek isteriz.Göz%20Kirpma

Elinize sağlık.

Saygılar.

enes_nur_7Çevrim Dışı

enes_nur_7Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 12 Şubat 2009 18:53

Daha deneme yapmadım ama sorun olacağını sanmıyorum yarın sizin için bi deneme işlemi gerçekleştirim inş. Kulladığım malzeme sizin kullandığınız markadan bulamadım aynı özelliklerde başka bir malzeme buldum TAMER ELEKTİRİK yazıyo üzerinde  (PROTOLİN) aynı olay yani renk farklı ama fırça ile tatbik etmek uğraştırıyor doğrusu çok akıcı bekleyincede hemen kalılaşıyor neyse daha sonraki denemelerde inş. işi daha iyi çözerim...

enes_nur_7Çevrim Dışı

enes_nur_7Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 13 Şubat 2009 22:49

enes_nur_7Çevrim Dışı

enes_nur_7Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 13 Şubat 2009 22:55
Motoru henüz dezenfekte etmediğin için akvaryum ortamında çalıştırmayı uygun görmedim bu yüzden iş yerinde bahçede hafiften bir deneme yaptım bence gayet iyi gibi sonuç herhangi bir elektrik kaçağıda yok.
Şimdide alt kısımı bağlantı parçasını bağlayan üç adet vidayı silikonluyorum suda çalışacağı için küflemeye karşı, bir mütdette boş bir akvaryumda tuzlusuda çalıştırmayı düşünüyorum.

olcayaksuÇevrim Dışı

Özel Üye
olcayaksuÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 13 Şubat 2009 23:06
Alper bey ; sizi tebrik ediyorum.Çalışmanızı başarı ile sonuçlandırdığınız için  bu kupayı size vermek istiyorumKazanannn

Alper bey;ben bu konuyu paylaştığım ilk günden itibaren bu sistemi yapan arkadaşlar çok oldu ama kimse çalışmasını paylaşmadıReis

Çalışmanı ve sonucunu bizlerle paylaştığınız içinde ayrıca teşekkür ederim.

Saygılar.

enes_nur_7Çevrim Dışı

enes_nur_7Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 13 Şubat 2009 23:15

Ne demek herhalde burada bazı şeyleri görüyor ve uyguluyorsak paylaşmamız gerektiğinide düşünüyorum. Size bi şey itiraf edeyim bu proje uzun zamandır aklımda ama olmuyor tabi ben motoru dışarıda çalıştırmayı düşünüyordum çamaşır makinem bozulduğunda jeton düşmüştü birde sizin bu güzel çalışmanızı görünce dayanamadım hemen faliyete geçildim teşekkürler. Saygılar

theboyaciÇevrim Dışı

theboyaciÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 14 Şubat 2009 00:26
[QUOTE=ethnic]

Sadece bobinli ve beyaz plastik kısmı hazırlanmış termo plastik e daldırsak daha iyi olurdu su içinde ısınma problemi ne kadar öğrenebilir miyim? .

[/QUOTE] ben bu sistemi yapmiştım suyun içinde motorun ömrü oldukca uzuyor fazla ısınmıyor su sogutmalı oluyor dişarda olası iyi degil motor ısınır ve yanar ve saatte 7  8 tona yaklaiş du devir dayım yapar

olcayaksuÇevrim Dışı

Özel Üye
olcayaksuÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 14 Şubat 2009 10:16

[/QUOTE] ben bu sistemi yapmiştım suyun içinde motorun ömrü oldukca uzuyor fazla ısınmıyor su sogutmalı oluyor dişarda olası iyi degil motor ısınır ve yanar ve saatte 7  8 tona yaklaiş du devir dayım yapar[/QUOTE]

Caner bey;yapmış olduğunuz kafa motorunu bizlerle paylaşırmısınız? Enazından çalışır haldeki resimini yada eğer şuanda çalışmasa bile yapmış olduğunuz motorun resimini ve yorumlarınızı ekleyebilirmisiniz?

Saygılar.
olcayaksu2009-02-14 10:16:43

black_bladeÇevrim Dışı

black_bladeÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 14 Şubat 2009 13:35

Biz davut beyle aynı mahalledeniz yaptığı  çalımayı Davut beyin izni üzerine buyrun ben tatkim edeyim.

Bidonun yamuk durma sebebi basan su gelen sudan fazla filtrede tam yerde olmadığı için çok fazla sifonlama gerçekleşmiyor ama filteyi yere koyduğum zaman  problem ortadan akkıyor bidon 10 kgluk.

İŞTE BENİM 30 W 2000 LT DIŞ FİLTREM.

İŞTE BENİM PARLAYAN MÜCEVHERLERİM.

Alper bey sizin son yapmış olduğunuz izoleli olan motor doğrudur ama arka sayfadaki  resimlerdeki motorun  olmayacağını söylediler bende onların yalancısıyım ama şu yapmış olduğunuz model bobinlidir doğru motordur benimkide aynı sistemdir.
black_blade2009-02-14 14:12:42

senteusÇevrim Dışı

İl: Afyon
senteusÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Şubat 2009 01:03
Yaklaşık 3 saat gibi bir süredir konuyu buraya kadar yavaş yavaş anlamaya çalışarak ve hayranlıkla okudum Olcay beyi takdir etmemek mümkün degil hem verdiginiz emek hemde insanlara yardımcı olma gayretinizden dolayı Allah razı olsun :), işin maddi kısmı bi yana harcanan watt'a göre kafa motorunun sundugu devir imkanı harika,maddi açıdan bakarsak imkanları kısıtlı olan hobiciler için bu proje anlatıldıgı gibi uygulandıgında çok kıymetli,(filtre üreten şirketlerin sizden pek memnun kalıcanı sanmıyorum olcay bey ) çok fazla tecrübeli bir hobici olmadıgım halde bu projeyi mutlaka gerçekleştirmek istiyorum en kısa zamanda başlayacagım, bencillik edip(nasılsa işim görüldü) gibi düşünmeden fotograflı ve anlaşılır bi şekilde sizlerle paylaşacagım olcay bey. Ayrıca hobiyi bırakacagınıza dair yazınızı okudum o canım frontozalara nasıl kıyacaksınız .

enes_nur_7Çevrim Dışı

enes_nur_7Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Şubat 2009 09:27
Fırat bey süpersiniz gerçekten güzel bir çalışma fark ettiyseniz kullandığımız motorlar  üst kısımları tamamem aynı 30 watt güzel.
Birede herhalde normal musluk ortumu kullanmışsınız yani yarım parmak ben böyle bir sistemde üç çeyrek kullanmayı düşünürdün sizce nasıl olur.
Bu arada fanda süper olmuş yani...

enes_nur_7Çevrim Dışı

enes_nur_7Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Şubat 2009 09:39
kapfiltre9

enes_nur_7Çevrim Dışı

enes_nur_7Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 15 Şubat 2009 09:39