Gen. Next Albino Full Yellow Reimler sf2

hasan_ali05Çevrim Dışı

Özel Üye
İl: Antalya
hasan_ali05Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 29 Ekim 2009 21:29
 Süper güzüküyor balıklı halini düşünemiyorum.Ama bekleyip öğreneceğim.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

AltıparmakÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
AltıparmakÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 31 Ekim 2009 15:18
Yorumlar İçin Çok Teşekkürler. Yeni Resimler Ve Son Haliyle Fotolar....

Öncelikle Isı Seviyesini Düşürmek İçin Kağa 12V Kasa Fanı Eklendi, Kapağı Kaldırdığımda Çok Fazla Isı Yayıyordu ve Buhar Yapıordu. Neyseki Bunu Bu Şekilde Çözebildim.

*

Alan Biraz Daralınca En Sondaki Standart Flo Yerine Philips Aqueralla 18W Ekledim. Aydınlatmanın Son Hali.

Eski Akvaryumumdan Çıkardığım Hemiantus'lar. Tabaka Halindeydi, Mümkün Olduğunca Temizleyip Budayıp, Ekilebilicek Biçime Getirmeye Çalıştım.

Hemiantusların Ekilmiş Hali, ve Diğer Bitkilerin Ekimi ve Suyun Doldurulması.

Limnophila aromatica, Rotala wallichii, Tonina species

Kurulumun Ertesi Günü Kobay Olarak Kullanılan N. Saylongozu....

Konuya Adını Veren Yeni Nesil, Aynı Zamanda Yerli Albino Full Yellow Guppies

4. Batımdan Yaşatabildiğim Tek Yavruydu, Erkek Oldu. Daha Tam Renklenmedi.

5. Batımdan Yaşatabildiğim 2 Dişi....

Tankın Genel Görünümü..

Bitkiler;

Limnophila Aromatica
Blyxa Japonica
Rotala Wallichii
Tonina Species
Bacopa Carolina
Hemianthus Callitrichodes
Hemianthus Micranthemoides
Pogostemon Helferi
Sagittaria Pusillus
Cryptocoryne
b_altiparmak2009-10-31 21:13:04

hasan_ali05Çevrim Dışı

Özel Üye
hasan_ali05Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 31 Ekim 2009 15:39
 Hala balıkları bekliyorum :D .

MaxwellÇevrim Dışı

MaxwellÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 31 Ekim 2009 17:47

Tebrikler burak çok iyi gidiyorsun umarIm herşey yolunda gider ama co2 olayını tüplü yapmanı öneririm.

AltıparmakÇevrim Dışı

Özel Üye
AltıparmakÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 31 Ekim 2009 21:59
[QUOTE=Maxwell]

Tebrikler burak çok iyi gidiyorsun umarIm herşey yolunda gider ama co2 olayını tüplü yapmanı öneririm.

[/QUOTE]

Bakalım Suan Bi Aksilik Yok Gerçi, Kuralı Daha 3 Gun Kadar Ouyor Erken Tabi, Önce Şansımı Mayalıda Denemek İstiyorum 10 Günlük Tazelemelerle Başarabilirim Düşüncesindeyim...
b_altiparmak2009-11-01 17:15:56

hasan_ali05Çevrim Dışı

Özel Üye
hasan_ali05Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 04 Kasım 2009 11:32
 Çok güzel olmuş ama balıklar biraz az.Çoğalınca çok güzel olacak bence.

AltıparmakÇevrim Dışı

Özel Üye
AltıparmakÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 07 Kasım 2009 22:19
Kısmet Artık, Çoğaltmak İlk Hedefim Üstüne Fazla Düşüldümü Ahada Böle Elde 3 Tane Kalıyo Tebessüm Yakında Kiraz Karideste Eklicem, Kızaranda 3 Blyxa Var, Bu Konuda Bilgisi Olan Arkadaslar Varsa Yorumlarına Sevinirim. Rotalalar En Fazla Sürgün Veren Bitki Oldu. Diktiğim Her Dal 6 - 7 Kırmızı Sürgün Verdi. Böyle Giderse Sanırım 1 Aya Kadar Köşeler Dolmuş Olucaktır. Bu Arada Azoo Trace Elements Ne Zaman Kullansam Yosun Problemi Yaşıyorum Sikkin b_altiparmak2009-11-07 22:24:21

AltıparmakÇevrim Dışı

Özel Üye
AltıparmakÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2009 13:34
Güncel Bir Kaç Fotoraf ;

Saygılar...
b_altiparmak2009-11-14 18:15:19

sayerÇevrim Dışı

Özel Üye
[C]2,1,65899[/C]
sayerÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2009 14:23

Burak Bey,

Tebrikler genel görümüyle çok hoş bir akvaryum emeğinize sağlık.İlerleyen günlerde bitkilerin gelişmesiyle daha da güzel olucak diye düşünüyorum.Gözüme çarpan ise co2 gübrelemesi,bu ebatlardaki tank ta mayalı sistemle stabil bir co2 gübrelemesi gerçekleştirmek sizi biraz uğraştırıcak gibime geliyor.İlerleyen zamanlarda tüplü sisteme geçmenizi öneririm.(mümkünse tabi)

İkincisi ise şu anda tank ta bulunan canlılardan daha fazlasını eklemek te acele etmemenizi öneririm.Tank daha çok yeni fazla canlı yükü sorun çıkarabiliyor.Başarılar dilerim.

sayer2009-11-14 14:25:13

AltıparmakÇevrim Dışı

Özel Üye
AltıparmakÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2009 14:47
[QUOTE=sayer]

Burak Bey,

Tebrikler genel görümüyle çok hoş bir akvaryum emeğinize sağlık.İlerleyen günlerde bitkilerin gelişmesiyle daha da güzel olucak diye düşünüyorum.Gözüme çarpan ise co2 gübrelemesi,bu ebatlardaki tank ta mayalı sistemle stabil bir co2 gübrelemesi gerçekleştirmek sizi biraz uğraştırıcak gibime geliyor.İlerleyen zamanlarda tüplü sisteme geçmenizi öneririm.(mümkünse tabi)

İkincisi ise şu anda tank ta bulunan canlılardan daha fazlasını eklemek te acele etmemenizi öneririm.Tank daha çok yeni fazla canlı yükü sorun çıkarabiliyor.Başarılar dilerim.

[/QUOTE]

Ertuğrul bey;

Yorumlarınız İçin Teşekkürler, Co2 Konusunda Haklısınız Düşünmüyor Değilim Aslında Ama Tank Kurulalı Daha 2 Hafta Kadar Olucak, Bir Ayı Gözden Geçirmem Gerekiyor Diye Düşünüyorum. Hem Mayalı Sistemlede Ne Kadar İlerleme Sağlıyacağımı Merak Ediyorum. Dediğiniz Gibisini Yapmak Kolay Bir Yerde, Zahmetsizde Bir İşlem. Bu Boyutlarda Bir Tankta Mayalı Sistemle Başarı Sağlamak ve Örnek Olma Gibi Bir Düşüncem Var Çünkü Bir Çok Kişi İçin Maliyetli Bir Aşama Tüp. Haftalık Değişimlerle Sistemi Kontrol Altında Tutmaya Çalışıyorum. 1.5 Litrelik Şişede.

Balık Yükü Konusunda Hiç Acelemde İsteğimde Yok. Öncelik Lepsitesler Üzerine Zaten, Başka Türde Düşünmüyorum.

Saygılar...

darkruseÇevrim Dışı

Özel Üye
darkruseÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2009 15:07
Sevgili Burak bu tanki gördükten sonra insanın lepistes olası geliyor. Gerçekten kendi yaşam alanınla lepisteslerin yaşam alanını çok güzel bir şekilde harmanlamışsın. Umarım Albinoların keyfi yerine gelirde üremeleri artar.

Bu dönemde dikkatli olmasın. Işık miktarı, besin ve CO2'yi çok güzel ayarlamalısın. Özellikle taban bitkisi sevenlerin yapması gereken yüksek ışık miktarı zamanla yosunlanmanın en büyük sebebi olacaktır.

Sol tarafta bulunan (limon yada Tütün olduğunu düşünüyorum emin değilim) büyük yapraklı bitkin zamanla boy atmaya başlayacak ve bildiğimiz ağaç görüntüsüne kavuşacatır. Özellikle arka planda küçük yapraklı bitkilerle perspektifi bozacağı kanısındayim.

CO2 konusunda sana tamamen katılıyorum, fakat 2 haftalık yenilemeler zamanla yorucu bir duruma gelecektir. CO2 tüplerinin herzaman ilk maliyetleri yüksektir. Uzun süreli kullanımlarda kesinlikle fermante sistemden daha ucua çıkacaktır. 2lt tüpler bu bağlamda işini görecektir.

Son olarak, bana kalırsa cüce vatoz haricindeki üreyebilen vatozlardan alabilirsin. Maliyeti biraz yüksek gib gözüksede uygun türler bulabilirsen (farlowella türleri 15-30 TL) çok daha güzel bir tank olacaktır.

emreutkuÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Bursa
emreutkuÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2009 15:11
Tank için bayağı bir özenmişssiniz, çok da güzel, tebrikler.

--Taban da aquaclay olduğunu görüuoruz detaylı bilgi verirseniz mennun oluruz..
--Diğer tanktan çıkardığınız cubaları keşke diğer tankın içinde de görebilseydik..
--Mayalı CO2 sistemini denedim, hergece (ışılandırma süresi bitince) reaktörden silikon tüpü çıkarıp yine tankın içinde durmasını sağlayarak gözlemledim. Çıkan kabarcık sayısına baktım..Böylece denediğim 3 ayrı formul için bir çıkarım yapma durumum oldu;

Başlangıçta mayayı ne kadar çok  koyarsanız o kadar güçlü CO2 çıkışı oluyor bir okadar da sistem kısa ömürlü oluyor..Sistemin kısa ömürlü olması mayaları inhibe eden etil alkol konsantarasyonuna çabuk ulaşılmasından kaynaklanıyor.. Reaktör olarak İsta max-mix M u tank içinde kullandım.
Demek istediğim mayalı CO2 sistemini sizinde yaptığınız gibi ;pet şişeyi haftada bir hazırlamak şartıyla;
1- tank içinde iyi çözülmesini sağlayan bir yöntemle
2- Net Litre başına tatlı kaşığı maya, eğer pet şişede net 1 litre su kullanıyorsanız; 1 tatlı  kaşığı maya eklenebilir..Belki daha çok..Sonuçta bir haftalık etkin bir formul olmasını istiyoruz..

3-Neden 2,5 litrelik pet şişe kullanmıyorsunuz?

Ayrıca yapılan araştırmalar çözülen CO2 in tank suyuna eşit dağılmadığını göstermiştir. Bu anlamda dış filtre saatlik çeviri hızı önemlidir.

Burak bey ilk sayfanın başına bu bilgileri güncellerseniz, takip kolaylaşacaktır..Şu an ilk başta bulunana paln proje çizimini tank özelliklerinden sonra verirseniz çok iyi olur..

Başarılar dilerim

emreutku2009-11-14 15:17:23

AltıparmakÇevrim Dışı

Özel Üye
AltıparmakÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2009 17:14
[QUOTE=darkruse]Sevgili Burak bu tanki gördükten sonra insanın lepistes olası geliyor. Gerçekten kendi yaşam alanınla lepisteslerin yaşam alanını çok güzel bir şekilde harmanlamışsın. Umarım Albinoların keyfi yerine gelirde üremeleri artar.

Bu dönemde dikkatli olmasın. Işık miktarı, besin ve CO2'yi çok güzel ayarlamalısın. Özellikle taban bitkisi sevenlerin yapması gereken yüksek ışık miktarı zamanla yosunlanmanın en büyük sebebi olacaktır.

Sol tarafta bulunan (limon yada Tütün olduğunu düşünüyorum emin değilim) büyük yapraklı bitkin zamanla boy atmaya başlayacak ve bildiğimiz ağaç görüntüsüne kavuşacatır. Özellikle arka planda küçük yapraklı bitkilerle perspektifi bozacağı kanısındayim.

CO2 konusunda sana tamamen katılıyorum, fakat 2 haftalık yenilemeler zamanla yorucu bir duruma gelecektir. CO2 tüplerinin herzaman ilk maliyetleri yüksektir. Uzun süreli kullanımlarda kesinlikle fermante sistemden daha ucua çıkacaktır. 2lt tüpler bu bağlamda işini görecektir.

Son olarak, bana kalırsa cüce vatoz haricindeki üreyebilen vatozlardan alabilirsin. Maliyeti biraz yüksek gib gözüksede uygun türler bulabilirsen (farlowella türleri 15-30 TL) çok daha güzel bir tank olacaktır.

[/QUOTE]

Fırat Bey;

Yosunlanma Bu Hafta Başında Yoğun Bir Şekilde Tankın Çoğu Kısmına Yayılmıştı. Bunun Tek Sorumlusu Olarak Gördüğüm İse Trace Elements (azoo) Ne Zaman Kullansam Bu Tür Bir Reyaksiyonla Karşılaşıyorum. Miktarda 5 ML Kadardı. Işıkların Kapalı Yada Açık Olması Durumu Değiştirmiyor. Neyseki Bu Sefer Erken Davranıp Önlem Aldım Ve Suan Kontrol Altında.

Bakış Açım Sonralardan Bitkili Akvaryumlarla Tanışınca Çok Değişti. Balık Hep 2. Planda Olduğu Müddetçe Daha Doğal Geliyor. O Yüzden Her Şeyden Önce Onlara Elverişli Bir Ortam Yaratmak Ve Hak Ettikleri Saygınlığı Özellikle Lepsiteslere Yaşatmak. Daha Önceki Konumdada Yorumlarınızla Destek Vermiştiniz. O Zamanki Hedef Yeşilin İçinde Sarıyı Görmekti Tebessüm Şimdi İse Yeni Nesille Bir Adım Öteye Daha Taşımak. Ebebeyinler Öldü Malef Geride Bıraktıkları 3 Balıkla Devam Ediyor Serüven. Ben 2 Dişi Diye Tahmin Ediyordum Ama Biri Daha Erkek Olucak Sanırım. Emin Olduğum Dişi İse Yüklü Tebessüm 2 3 Batım Müdahale Etmicem Balığa Rağatca Gelişimini Sürdürsün.

Sol Taraftaki Bitkiler.

Bacopa, Amazon Yada Crypto Sanırım Tam Emin Değilim Ne Yazıkki. Arkada Rotola W. Ve OTUZ.COM'dan Bylax Die Gönderilen Bir Saz Türü Var. Bitki Konusu İnternet Üzerinden Tam Bir Hüsran Neyseki Yetkililer Telafi Ediceklerini Söylediler Baklım Bekliyorum.

Balıktan Ziyade Dediğiniz Gibi Vatoz Olabilir Ama Onun Yerine Saylongoz Türleri Araştırmaktayım Su Sıralar. Geçici Olarakta Kiraz Karides Tedarik Ettim. Crystal Red'lere İlerleyen Günlerde Bir Bütçe Yarıtıcam İnşallah Tekrardan.

[QUOTE=emreutku]Tank için bayağı bir özenmişssiniz, çok da güzel, tebrikler.

--Taban da aquaclay olduğunu görüuoruz detaylı bilgi verirseniz mennun oluruz..
--Diğer tanktan çıkardığınız cubaları keşke diğer tankın içinde de görebilseydik..
--Mayalı CO2 sistemini denedim, hergece (ışılandırma süresi bitince) reaktörden silikon tüpü çıkarıp yine tankın içinde durmasını sağlayarak gözlemledim. Çıkan kabarcık sayısına baktım..Böylece denediğim 3 ayrı formul için bir çıkarım yapma durumum oldu;

Başlangıçta mayayı ne kadar çok  koyarsanız o kadar güçlü CO2 çıkışı oluyor bir okadar da sistem kısa ömürlü oluyor..Sistemin kısa ömürlü olması mayaları inhibe eden etil alkol konsantarasyonuna çabuk ulaşılmasından kaynaklanıyor.. Reaktör olarak İsta max-mix M u tank içinde kullandım.
Demek istediğim mayalı CO2 sistemini sizinde yaptığınız gibi ;pet şişeyi haftada bir hazırlamak şartıyla;
1- tank içinde iyi çözülmesini sağlayan bir yöntemle
2- Net Litre başına tatlı kaşığı maya, eğer pet şişede net 1 litre su kullanıyorsanız; 1 tatlı  kaşığı maya eklenebilir..Belki daha çok..Sonuçta bir haftalık etkin bir formul olmasını istiyoruz..

3-Neden 2,5 litrelik pet şişe kullanmıyorsunuz?

Ayrıca yapılan araştırmalar çözülen CO2 in tank suyuna eşit dağılmadığını göstermiştir. Bu anlamda dış filtre saatlik çeviri hızı önemlidir.

Burak bey ilk sayfanın başına bu bilgileri güncellerseniz, takip kolaylaşacaktır..Şu an ilk başta bulunana paln proje çizimini tank özelliklerinden sonra verirseniz çok iyi olur..

Başarılar dilerim

[/QUOTE]

Emre Bey;

Yorunlarınız İçin Teşekkür Ederim. Tabanda Birazda İnat Uğruna Aquaclay Kullandım. Otuzun Kampanya Yaptığı Sırada 50 Litre Kadar Almıştım. İnat Dedim Çünkü Hemianthus'ların Gelişimlerini Zor Sürdürebileceği Bir Kum Olduğu Konusunda Genel Bir Yorum Söz Konusuydu. Oysaki Hagendeki Denemelerimde Şunu Fark Ettim Tamam Kum Güzel Renkte Ve Yapıda Fakat Cok Sık. Bitkiler Kolaylıkla Ekilebiliyor Ama Tabandaki o2 Geçişleri Çok Zorlaşıyor. Oysaki Aquacly Parça Boyutuyla Tam Biçilmiş Kaftan. Besin İçermemesi Yada Hafifliği Tartışılır. Zamanında Aqua Soil'lerle Yapılan Tepelere Hayran Kalıp, Tepe Oluşturma Hayallerim Vardı. Hagende Denemek İstedim O Zamanda Tepeler Kayar Dediler, İnat Ettim Yaptım Olduda Temelde Hep Bir Dik Görüş Söz Konusu Tebessüm Sizin Konunuzu Takip Eden Biri Olarak Hemianthus'lardaki Kök Gelişimi Aynı Şekilde Aquacly'da da Söz Konusu, Bence Püf Nokta Tutanacakları Taban Örtüsü. Lafı Fazla Uzattım.

Tabanda Aquacly, Fundo Vivo ve Azoo'nun İsmini Bilmediğim 100 Gramlık Gübresi. Daha Önceki Kurduğum Akvaryumlarda Bir Çok Malzemeyi Denedim İçerdikleri Besinlere Sözüm Yok Ama Bir Çoğu Salınım Yapan Malzemeler Daha Önceki Problemeleri Yaşamamak Yada Çıkabilicek Problemleri Tabandan Kaynakladığını Düşünmemek İçin Böyle Basit Bir Yöntem Seçtim. Bahsettiğim Gübrenin Salınım Süreside 1.5 2 Yılı Alan Bir Süreç.

Dediğiniz Gibi Maya Başlangıçta Fazla Koyulduğunda Basınç Daha Fazla Oluyor Ama Süre Kısalıyor. Ben Kendi Yaptığım Maya Şişelerinde Bir Çok Deneme Yaptım Kendime Göre En İdeal Olduğunu Düşündüğüm Karışımı Yaptım. Önceki Denemelerde Kesme Şeker Bir Takım Gübreler Falanda İlave Etmiştim Deneme Yanılma Ve Gözlemleme Fırsatı Oldukca İnsan Deniyor.

1.5 Litre Şişe Kullanmamın 2 Sebebi Var.

1. Daha Önceki Denemelerimde Hep Bu Miktar Söz Konusuydu.
2. Depozitolu Coca Cola Şişesi Tebessüm Hem Estetik Hemde Daha Sağlam.

Kurulumun 1 Haftası Sonunda 2.5 3 Saniyede 1 Kabarcık Difrüzörün Çözücü Kısmına Yolluyor. Kullandığım Difrüzör İse Istanın mini Modeli. Eğer Gaz Cıkısını Dizginleye Bileceğim Bir Vana Bulabilsem Vortex Kullanıcam.

Dış Fitre Atman f3 900 Litre Debisi Kutu Ustunde Yazan Kısmı Ama Suan Nedir Tam Bılmıorum. Daha Öncede Bir Kurulum Yapmıstım 150 Litrede Hemiantusları Orada Görebilirsiniz. Ama Belli Bir Zaman Sonra Pek İlgilenemedim.

Saygılar...

Kartal77Çevrim Dışı

Özel Üye
Kartal77Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2009 18:21
Sevgili Burak kardeşim
Bitki yoğunluğu çok fazla gelmedi bana ve dolayısıyla mayalı sistem yeter bence.Tek sorun 10 günde bir ya da ne zaman tükeniyorsa yenilemek olacaktır.
Hemiantuslar konusunda da başarılar dilerim gelişmeleri takip edeceğiz :)

[ Öğretmenin notu: Cümle içinde özel isimler hariç kelimelere büyük harfle başlanmaz,zira okurken gözlerim yoruldu, hatta yaşardı gözlerim,birazdan göz doktoruna gideceğim :(  ]

Kartal772009-11-14 18:22:16