hayalet balığı ne yer? nasıl beslenir?

helmetÇevrim Dışı

İl: Istanbul
helmetÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 30 Mart 2009 21:06
Merhaba arkadaşlar,

Yeni akvaryum kurdum (plati, melek, neon, tetrazon, kılıç, hayalet vs.). Dolayısıyla balıklarıma tropikal yem veriyorum ve yem su yüzeyinde kaldığından balıklarım yiyor ama hayaleti hiç yerken görmedim. Dip yem (kahverengi cichlid yemi) attım dibe batsın belki yer diye ama onuda yemedi. ilk defa hayalet aldım bu balık nasıl beslenir bilen varmı?  şimdiden teşekkür ederim.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

akvaryumsevgisiÇevrim Dışı

akvaryumsevgisiÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 30 Mart 2009 21:25
Hayaletler öyledir benim bir abimdede vardı aynı durum ondada vardı.SAYGILARIMLA...

emirikoÇevrim Dışı

emirikoÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 30 Mart 2009 22:09
Bende bir dönem besledim canlı doğuranlarla ve hiç mi hiç yerken göremedim ama işaret parmağım kadardı aldığımda tür değiştireceğim zamanda ise boyu iki katını aşmıştı bile. Büyükken görüntüsü çok daha hoş. Hem daha etli, hem perdesi daha büyük ve dalgası daha hoş oluyor. Tekrar canlı doğuranlara döndüm ve yakın zamanda almayı düşünorum tekrar. reis2009-03-31 19:44:14

kadirhanÇevrim Dışı

kadirhanÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 30 Mart 2009 22:41
Hayalet balığı agresif bir balıktır. Yakın bir zamanda bazı balıklarınız kaybolabilir. Ya da gözleri yenmiş olabilir, şaşırmayın... 

kaynakoğluÇevrim Dışı

kaynakoğluÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 31 Mart 2009 03:13
Gülmeyin ve kızmayın lütfen. Bende bir hayalet var green terör, snow prenses ve mücehverle birlikte gayet mutlu mesut yaşıyor.
 Hayalet dışındakiler hediye geldi mecbur kaldım koydum akvaryumuma. Hiç sorun çıkmadı. Nasıl oldu bende anlamadım.
reis2009-03-31 19:45:26

bitkici1Çevrim Dışı

Özel Üye
bitkici1Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 31 Mart 2009 18:00
Hayaletiniz sizdeki diğer balıkaların gözlerini yerler ve bunu geceleri ışık kapalı iken yaparlar, bir an önce hayaleti size satana geri verin.

aarghÇevrim Dışı

aarghÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 13 Mart 2010 16:25
Plati ve Molly beslediğim akvaryuma bir adet hayalet kedi balığı koydum.
Canlı doğuranlarım şuan tehlikede mi yani?

darXisÇevrim Dışı

İl: Eskisehir
darXisÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 13 Mart 2010 17:36
[QUOTE=kaynakoğlu]Gülmeyin ve kızmayın lütfen. Bende bir hayalet var green terör, snow prenses ve mücehverle birlikte gayet mutlu mesut yaşıyor.
 Hayalet dışındakiler hediye geldi mecbur kaldım koydum akvaryumuma. Hiç sorun çıkmadı. Nasıl oldu bende anlamadım.
[/QUOTE]
Sorun çıkmasını beklemeden elinizdeki türleri akvaryumdan çıkarırsanız çok iyi olur.Yoksa kardeş kardeş,mutlu mesut derken günün birinde büyük bir hayalkırıklığıyla karşılaşırsınız.Eğer hacminiz uygunsa sadece snowu çıkarıp gt ve mücevher besleyin.