İşte Amerikan Rüyası

selkaÇevrim Dışı

İl: Antalya
selkaÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 18 Ocak 2011 08:08
[QUOTE=Boss][QUOTE=hsandmanm]Selçuk bey, Jaguar kendi boyuna yakın balıklara karşı pek ilgi göstermez.Bir iki kovalar sonra kendi halinde yüzmeye devam eder.Akvaryuma ekleyeceğiniz balıklar Jaguardan küçük olursa, onları av yapmadan durmayacaktır,bunu dikkate alın derim.Jaguara eş alma gibi bir hata yapayım demeyin,o zaman küçük büyük dinlemez akvaryumda katliam olur.Birden fazla Jaguar tecrübeme dayanarak söylüyorumGöz%20Kirpma[/QUOTE]

Hasan bey aynen öyle.. Hatta sarı prenseslerim vardı ve yavru olanlara asla kayıtsız değildi. Ama jaguar dan ufak balık koymayada niyetim yok zaten. Ve uyarınız için teşekkür ederim...

[/QUOTE]Ben yıllardır sorunsuz bakıyorum jaguar çiftlerimi ve diğer çiftlerimi karmada önemli olan karakterleri ve iletişiminiz diye düşünüyorum balıklarla.Enteresan bir şekilde aranızda kuvvetli bağlar varsa balıklarınızda sizi üzecek davranışlardan kaçınıyor.Bazılarımıza bu komik gelebilir ama bilmem ben böyle hissediyorum ve bu türleri ondan çok seviyorum Tebessüm
[/QUOTE]

Aslında anlatmaya çalıştıklarımı birkaç cümle ile özetlemişsiniz. Çok doğru lakin karma amrican akvaryumuna 2 aynı cins erkek yada yanlarına dişi koyacak cesaretim doğrusu tüm tecrübelerime rağmen yok:)Tebessüm

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

Koksal GurkanÇevrimiçi

Özel Üye
İl: Istanbul
Koksal GurkanÇevrimiçi
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 18 Ocak 2011 08:28
Malawi ve Amerikan türleri belki küçükten bir arada büyütüldüğü için sorun çıkarmıyor olabilir. Ancak bu durum birinin sert su diğerinin yumuşak su balığı olduğu gerçeğini ve ihtiyaçlarını değiştirmez. İmkanlar dolayısıyla dönemsel olarak bir arada bakma zorunluluğu olunca belki geçici olarak göz ardı edilebilir. Yine de en kısa sürede bir başka akvaryum edinip iki grubu ayırmak en sağlıklısı olacaktır.
Bir arada uyumlu gibi duruyor olmaları kimseye referans olmamalı, hele ki yeni ilgilenenlere asla olmamalı diye hatırlatmak istedim.

23 cm yunusa 3-5 cm pangasus takas öneren akvaryumcunun zihniyetini de ayrıca tebrik etmek gerek.

rastlantısalÇevrim Dışı

Özel Üye
rastlantısalÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 18 Ocak 2011 09:07
Merhabalar.
Küba çiftimin yumurtalarında siyah noktalar oluşmaya başladı. Mantarlaşan hiç yok görünüyor. Sanırım 1-2 güne yavruları göreceğiz.
Saygılarımla.

ViejaÇevrim Dışı

Özel Üye
ViejaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 18 Ocak 2011 09:59
Ümit Merak ettiğim dişinin o koca göbeğinden kaç yumurta çıktı bir tahminin varmı.

beykentrikaÇevrim Dışı

Özel Üye
beykentrikaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 18 Ocak 2011 10:01
Haydi bakalım hayırlısı :) Mantarlaşanları bile almaya razıyım :)  O bin doğuruyor biz dokuzbin :)

rastlantısalÇevrim Dışı

Özel Üye
rastlantısalÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 18 Ocak 2011 10:03
[QUOTE=Vieja]Ümit Merak ettiğim dişinin o koca göbeğinden kaç yumurta çıktı bir tahminin varmı.[/QUOTE]
Dostum öyle kötü yere yumurta yaptılarki anlatamam. Ön sol taraf iç filtrenin altına. Ne ışıklarını açıyorum nede fazla yaklaşıyorum. Ama o kadarda çok yumurta yok gibi.
Kübariyenin karnı cidden efsane idi. Az daha büyüse diskus diye satardık. KahkahaKahkaha

Gürkan HocaÇevrim Dışı

Özel Üye
Gürkan HocaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 18 Ocak 2011 10:52
Ümit, 10 yavru benim, takasa sana 1 lepistes yavrusu veririm) Bu arada barred nerde yahu? Hadi, bir resmini bekliyorum. Öldürdün mü yoksa balığımı?)

rastlantısalÇevrim Dışı

Özel Üye
rastlantısalÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 18 Ocak 2011 10:54
[QUOTE=misterno]Ümit, 10 yavru benim, takasa sana 1 lepistes yavrusu veririm) Bu arada barred nerde yahu? Hadi, bir resmini bekliyorum. Öldürdün mü yoksa balığımı?)[/QUOTE]

Ayrıldı bil. Lepisteslerin üstüne para vermem gerekecek sanırım. Kahkaha
Barred duruyor ama hala saflığından şüpheliyim.

Gürkan HocaÇevrim Dışı

Özel Üye
Gürkan HocaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 18 Ocak 2011 11:09

Olsun, fotoğraf bekliyoruz, bakalım bu çizgili işini ne yapabiliriz, tartışalım..

Üste para mı?))) Çok ticari gördüm seni...Dil%20Çikarma

ViejaÇevrim Dışı

Özel Üye
ViejaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 18 Ocak 2011 11:12
Ümit barred lafları geçiyor yoksa çizgili midasmı buldun?

rastlantısalÇevrim Dışı

Özel Üye
rastlantısalÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 18 Ocak 2011 11:18
[QUOTE=Vieja]Ümit barred lafları geçiyor yoksa çizgili midasmı buldun?[/QUOTE]
Çizgilimsi midasımsı bir canlı varya dostum bende onu diyoruz.

[QUOTE=misterno]

Olsun, fotoğraf bekliyoruz, bakalım bu çizgili işini ne yapabiliriz, tartışalım..

Üste para mı?))) Çok ticari gördüm seni...Dil%20Çikarma
[/QUOTE]
Çok fenayımdır çok fena. KahkahaSok

Gürkan HocaÇevrim Dışı

Özel Üye
Gürkan HocaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 18 Ocak 2011 12:43
Ayıcıklarımın rahatı yerinde..
İlk batın yumurtaları çıkmadı. Anne abuk subuk yerlere yumurta dizince baba sığamıyor. Bakalım bu sefer ne olacak?
Köksal, merak etme, bunlara nazar değemiyor)
Bu da 4 ay önceki hali, yarışmada bu fotoğraf 4. olmuştu..

misterno2011-01-18 15:06:58

Meiyes44Çevrim Dışı

Ziyaretçi Engelli
İl: Yurtdisi
Meiyes44Çevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 18 Ocak 2011 15:50
[QUOTE=rastlantısal]Merhabalar.
Küba çiftimin yumurtalarında siyah noktalar oluşmaya başladı. Mantarlaşan hiç yok görünüyor. Sanırım 1-2 güne yavruları göreceğiz.
Saygılarımla.
[/QUOTE]
Gürkan abi benden hızlı çıkmış hıh.. Ben de 7-8 tanesine talibim Ümit abi şimdiden Masallah Bende takasa verecek lepistes yok Dil%20Çikarma ama harcayacağın yem paralarına katkıda bulunabilirim Emret

Gürkan HocaÇevrim Dışı

Özel Üye
Gürkan HocaÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 18 Ocak 2011 15:56

Nasıl olsa bana hediye aldığı barred midası getirecek, boş gelmesin dedim. Yoksa ne yapacağım kübayı, haitiyi, dominik cumhuriyetini..)

İşin doğrusu ben o kübaları ve çizgili midası nereye koyacağım onu bilmiyorum, hemen yeni akvaryum için sipariş veriyim..