neden japon balığı besliyorum?

basakboyÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Konya
basakboyÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 10 Mart 2011 01:22
Değerli arkadaşlar uzun zamandır forumda sadece japonların sağlıkları sorunları yada yavruları hakkında başlık açılması dikkatimi çekti.bende madem japon balığı besliyorum aslında goldfish demeyi daha çok seviyorum sordum kendime acaba neden japon balığı besliyorum diye birkaç cevap buldum aşağıya yazıyorum resimlerle birlikte lütfen japon balığı besleyenler sebeblerini yazsınlar herkese iyi forumlar sağlıklı balıklar ve saygılar.
GOLDFİSH BESLİYORUM ÇÜNKÜ;
1) gerçekten akvaryuma çok yakışıyorlar.
2) aşırı sevimliler.
3) belkide benim için en önemli sebebtir bu tektürde karma akvaryum yapabilirim herkes malavi karma amerikan karma yapar ama hep farklı balıklar olur ama goldfishte öylemi oranda ranchu balongöz karma yada ranchu incigövde kelebek kuyruk karma yada balongöz inci gövde kelebek kuyruk karma yada hepsi.
bunlar gibi daha çok sebebim var ama geri kalanları siz goldfish severlerden bekliyorum.
basakboy2011-03-10 01:45:15

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

otnememÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
otnememÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 10 Mart 2011 01:38
Benim Japon beslememe ilk sebep babam. 4 yaş civarındayken japonlarımız vardı 5-6 yıl kayıpsız yaşatmıştık. Tabi şimdiki gibi bilinçli değildik aslında çok da yanlış uygulamalarla bakmışız lakin eski türler daha dayanıklıydı ki o kadar yıl yaşatabilmişiz.
2 yıldır lepistes tankım vardı ama tekrar japona geçme sebebim biraz da forum oldu. Ben japonu bıraktığımdan beri neredeyse onlarca cins japon balığı ortaya çıkmış. O zamanlar normal japon dışında bir de teleskop bilirdik. Sonraları aslanbaş denen türle tanışmıştık.
Esas sebebim sizin de yazdığınız gibi çok fazla alt türe sahip bu nedenle de tek bir cinsle harika bir görsellik yakalanabiliyor.
Hatta bu hastalık öyle bir depreşti ki bende, evime de bir akvaryum kurmayı düşünüyorum. 200-250 lt civarı bir akvaryumda çok özel japon varyeteleri beslemek hedefim. Tabi eşimi ikna sürecinden sonra Tebessüm
otnemem2011-03-10 01:41:20

basakboyÇevrim Dışı

Özel Üye
basakboyÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 10 Mart 2011 01:40

otnememÇevrim Dışı

Özel Üye
otnememÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 10 Mart 2011 01:50
Bir de yukarıdaki gibi balıkları bulabilsem. Çevremde ve biraz uzağındaki hemen tüm akvaryumcuları dolaştım. Bırakın yukarıdaki gibi olanları benzerleri veya kötü örnekleri bile yok gibi Mutsuz

OzanUtkuYUCELÇevrim Dışı

Özel Üye
OzanUtkuYUCELÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 10 Mart 2011 01:50
Bu iş bambaşka bişey üstat lepistes beslersin kum gibi olur ölen ölür dersin nasılsa sürü gibi yavrusu var coğalır tamam goldfish den de yavru alınıyor ama bunlar canından bir parça oluyor balığın kendisine bakıyorsun aranda öyle bir bağ oluşuyorki ölürse üzülüyorsun ağlıyorsun (hayata küsen var ben biliyorumSok
beni biliyorsun üstat ranchu der uyanırım ranchu der yatarımHop%20hop 1. Ve 9. Resimler rüyalarıma girecek senin yüzünden yok abi yok bana istediğim ranchuyu getirecek adam yok parasınıda geçtim istediğimi 

bulamıyorum. .

basakboyÇevrim Dışı

Özel Üye
basakboyÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 10 Mart 2011 01:59
Ozan elbette goldfish başka artı japon balığı da demeyelim yurt dısında altın balık olarak bilinen ve altın kadar kıymetli bu balıklara o 1 ve 9. resimlerdeki balıklar bir kaç haftadır benim rüyalarımda ama onu bulmak şuan için imkansız gerçekten çok özel ve zor bulunan bir tür sıkı dur adını söylüyorum phoenix tail gold fish türkçesi anka kuşu altın balık koi-keeper üstad sereflendirirse daha ii açıklama yapacaktır ama ben kısaca bilgi veriym bu tür yüzgeçlerinin güzelliğiyle ön plana çıkan sırt yüzgeci olmayan birtür yüzgeçleri anka kuşunu andırdığı için bu isim verilmiş.rahmi bey bu tür balıkları bulabilirsiniz internette benim gibi çalış veriş yapanlar var ama resimdeki balıklardan istiyorsanız en az 200 doları gözden çıkarmalısınız. basakboy2011-03-10 02:01:38

OzanUtkuYUCELÇevrim Dışı

Özel Üye
OzanUtkuYUCELÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 10 Mart 2011 02:02
Türkiyeye 200 dolarlık altınbalık getirecek babayiğit cıksın alacak elbet cıkacakdır ben bile kafam atarsa öğrenci halimle alırım vallahi billahi.

basakboyÇevrim Dışı

Özel Üye
basakboyÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 10 Mart 2011 02:10
Ozan bu başlık son zamnlarda pek hatırlanmayan goldfish leri hatrilamamızı sağlar umarım sen ben bi kaç kişi var ama aklından çıkarmayan asıl önemli olan abilerimiz var bize destek olacak zamanında bu balıkları akvaryumunda bulundurmuş yada hala bulunduran özel goldfishlere sahip özel insanlar var onlardan bi destek alırsak o zaman uçarız işteDil%20Çikarma

OzanUtkuYUCELÇevrim Dışı

Özel Üye
OzanUtkuYUCELÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 10 Mart 2011 02:18
Panda Oranda
Kırmızı Başlıklı Panda Oranda

Sarı Oranda

Calico Oranda

Kırmızı Cap Oranda

Kırmızı & Butterfly ile siyah Oranda

Kırmızı ve phoenix kuyruk ile beyaz Oranda

Kırmızı ve kısa kuyruğu ile siyah Oranda

kısa kuyruk Kırmızı Oranda

Hayalim Mutsuz

Not:(alıntıdır)

basakboyÇevrim Dışı

Özel Üye
basakboyÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 10 Mart 2011 02:22
Ozan paylaşımın için teşekkürler insanın baktıkça içi açılıyor yahuDansişallah kısa zamnda ithalatçılar da anlıycak bizi ve bizim gibilieri yokmu başka paylaşım yapan paylaşım bekliyorum sizden fotoğraf istiyorum paylaşmalıkDil%20Çikarma

kelkabakÇevrim Dışı

İl: Ankara
kelkabakÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 10 Mart 2011 02:25

Nedenini bilmiyorum ama bu balıkları seviyorum bana şirin geliyolar,ciklet türlerini sevemedim hep böyle bi sevimsiz birbirinin aynısı balıklarmış gibi geliyo o yüzden japona devam.

otnememÇevrim Dışı

Özel Üye
otnememÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 10 Mart 2011 02:32
Mustafa Bey bırakın resimdeki gibileri bunun yarısı kadar formda ve sağlıkta balıklar bulsam alacağım. onlarca akvaryumcu gezdim bir tane panda bulabildim istediğim gibi. Bir de sevdiğim bir abim şu balığı bulmuş Beşiktaş'da sağ olsun hediye etti. 

OzanUtkuYUCELÇevrim Dışı

Özel Üye
OzanUtkuYUCELÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 10 Mart 2011 02:33

PHONEX RÜYASI...

basakboyÇevrim Dışı

Özel Üye