yandan bakınca bulanık önden bakınca normal

takva_36Çevrim Dışı

İl: Isparta
takva_36Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 19 Temmuz 2010 16:38
Arkadaşlar s.a 135 lt lik tankıma yandan bakınca su çok bulanık yeşil görünüyor ama önden bakınca hiçbir sorun yok gayet berrak görünüyor sorun nedir acaba?

freeasabird2010-07-21 09:56:11

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

sancareÇevrim Dışı

İl: Istanbul
sancareÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 19 Temmuz 2010 16:41
Yandan baktığınızda 135 cm deki netliği önden baktıgınızda derinliğiniz kaç ise (45-50cm) o derinlikteki netliği görürsünüz.Ayrıca fon olduğu için daha net gelir.Ancan yandan baktıgınızdaki bulanıklık ya filtrelemenizdeki yetersizliği yada bakım eksiğiniz olduğunu anlamanız gerektiğinin mesajını verir.

takva_36Çevrim Dışı

takva_36Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 19 Temmuz 2010 16:46
[QUOTE=sancare]Yandan baktığınızda 135 cm deki netliği önden baktıgınızda derinliğiniz kaç ise (45-50cm) o derinlikteki netliği görürsünüz.Ayrıca fon olduğu için daha net gelir.Ancan yandan baktıgınızdaki bulanıklık ya filtrelemenizdeki yetersizliği yada bakım eksiğiniz olduğunu anlamanız gerektiğinin mesajını verir.[/QUOTE]

Suyu yeni değiştim ve bulanıklık aynı.
freeasabird2010-07-21 09:57:33

cikletseverÇevrim Dışı

cikletseverÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 19 Temmuz 2010 19:25
Sadece ön camı silip yan canı bırakıyorsanızda böyle birşey olabilir..

sancareÇevrim Dışı

sancareÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 19 Temmuz 2010 20:45
Suyun ne kadarını değiştiriyorsunuz?

Akvaryumunuzun tam ölçülerini kaç litre oldugunu içerisinde hangi türleri beslediğinizi ve adetlerini son olarakta filtreleme sisteminizi yazarsanız yardımcı olmaya çalışalım.

B.Can AkgüllerÇevrim Dışı

B.Can AkgüllerÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 19 Temmuz 2010 22:50
Peki diğer yandan da aynı bulanıklık varmı yani tankın o yanındaki dekor vb. birşeyler salınım yapıyor olabilir mi ? Sadece fikirdir daha önce karşılaşmadım ama ... Daha ayrıntılı anlatmam gerekirse tankınızda ki suyun homojen olmama ihtimali nedir ?

takva_36Çevrim Dışı

takva_36Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 19 Temmuz 2010 22:52
[QUOTE=bekrjn16]Peki diğer yandan da aynı bulanıklık varmı yani tankın o yanındaki dekor vb. birşeyler salınım yapıyor olabilir mi ? Sadece fikirdir daha önce karşılaşmadım ama ... Daha ayrıntılı anlatmam gerekirse tankınızda ki suyun homojen olmama ihtimali nedir ? [/QUOTE]

Diğer taraftanda aynı. Sabah bozuk yem attım herhalde, evet evet kesinlikle o yapmıştır. Farkettikten sonra yeni su ekledim biraz düzeldi, şimdi ne yapmalıyım tam düzelmesi için ?
freeasabird2010-07-21 10:00:29

tahsyncheÇevrim Dışı

tahsyncheÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 19 Temmuz 2010 23:48
DEdiğiniz gibi yemden dolayı ise %50 su değişimi yapın. Ama bulanıklık olacaktır.çünkü yandan baktığınızda sadece su dolu akvaryumda bile bulanık görürsünüz sebebi karşı taraftaki camın açık olması.Görüntünün suda kırılmasından dolayı gerçekleşir. Ama önden bakarsanız görüntü nettir , hem mesafe kısadır hem de arkadaki fon kırılmayı bir bakıma önler.

takva_36Çevrim Dışı

takva_36Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 20 Temmuz 2010 10:03
[QUOTE=tahsynche]DEdiğiniz gibi yemden dolayı ise %50 su değişimi yapın. Ama bulanıklık olacaktır.çünkü yandan baktığınızda sadece su dolu akvaryumda bile bulanık görürsünüz sebebi karşı taraftaki camın açık olması.Görüntünün suda kırılmasından dolayı gerçekleşir. Ama önden bakarsanız görüntü nettir , hem mesafe kısadır hem de arkadaki fon kırılmayı bir bakıma önler. [/QUOTE]

%50 su değişimi yaptım filtreyi temizledim biraz daha iyi gibi su,  bir tam yerine otursun bakalım...
bahtiyar2010-07-20 11:42:33

ArmanÇevrim Dışı

İl: Içel
ArmanÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 20 Temmuz 2010 10:27

Bende 60 litrelik akvaryum var ve yandan bakınca bulanık görünüyor ama bunda bir sorun yok çünkü yandan baktığım yer 70 cm önden baktığım yer 25 cm bu bulanıklık sudan eğer kap kara değil ise bence pek bir sorun olacağını sanmıyorum haftalık su değişimini ve filtre temizliğini yapın yeterli.

OnurTaşkınÇevrim Dışı

Özel Üye
OnurTaşkınÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 20 Temmuz 2010 11:36
Arkadaşlar denize girdiğimizde suya üsten bakarız cam gibi deriz ama dibine dalınca su bulanır bunu bi sebebi insan gözünün zayıflığı bi diğeri ise görüntü kırılmasıdır benim akvaryumum 130 cm uzunluğunda 45 cm derinliğinde arka fon var koyu renkte köpükten evet önden bakınca net ama yandan bakıyorum suyun içinde sanki hafif yollu sis var bu akvaryumda çift büyük boy atman dış motor iki adet fon arkasına saklanmış büyük boy iç motor var ben 150 tane daha dış motor koysam bu su sanki bulanıkmış gibi gözükür derinliğin verdiği bi izlenim bunu dert etmeyin su hafif sarım tırak ise bunuda pek dert etmeyin çünki göllerdede su aynı renktedir hemde bi avuc su alın elinize o bile sarı gözükür sorun suyun aşırı mat durdumu ozaman hemen müdahale edin derim ve ucuza satılan suyun rengini netleştiren mürekkep benzeri şeyi kullanmayın biraz sarımtırak kalsın daha iyi olur ona nazaran sen 3/1 değişmeye devam et kardeş bunu her hafta izinli yada müsait olduğun günler devam ettir gerisini dert etme allah balıklarına sağlıklı günler nasip etsin bu sevgiyi yüreğinden hiç ayırmasın. bahtiyar2010-07-20 11:43:02

Koksal GurkanÇevrim Dışı

Özel Üye
Koksal GurkanÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 20 Temmuz 2010 12:11
http://www.akvaryum.com/yeni_kurulan_akvaryumda_hizli_su_berraklastirma_makaler_21_5020.asp
http://www.akvaryum.com/forum/akvaryumumdaki_bulanik_su_sorunu_k344870.asp

Bu iki link size yardımcı olacaktır.
Berrak akvaryumlarda hem önden hem de yandan hemen hemen aynı berrak su görüntüsü olması gerekir. Eğer aralarında ciddi fark varsa su berrak değil demektir. Sadece önden bakarak berrak demek doğru değildir.

sancareÇevrim Dışı

sancareÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 20 Temmuz 2010 13:23
[QUOTE=onrgz1]Arkadaşlar denize girdiğimizde suya üsten bakarız cam gibi deriz ama dibine dalınca su bulanır bunu bi sebebi insan gözünün zayıflığı bi diğeri ise görüntü kırılmasıdır benim akvaryumum 130 cm uzunluğunda 45 cm derinliğinde arka fon var koyu renkte köpükten evet önden bakınca net ama yandan bakıyorum suyun içinde sanki hafif yollu sis var bu akvaryumda çift büyük boy atman dış motor iki adet fon arkasına saklanmış büyük boy iç motor var ben 150 tane daha dış motor koysam bu su sanki bulanıkmış gibi gözükür derinliğin verdiği bi izlenim bunu dert etmeyin su hafif sarım tırak ise bunuda pek dert etmeyin çünki göllerdede su aynı renktedir hemde bi avuc su alın elinize o bile sarı gözükür sorun suyun aşırı mat durdumu ozaman hemen müdahale edin derim ve ucuza satılan suyun rengini netleştiren mürekkep benzeri şeyi kullanmayın biraz sarımtırak kalsın daha iyi olur ona nazaran sen 3/1 değişmeye devam et kardeş bunu her hafta izinli yada müsait olduğun günler devam ettir gerisini dert etme allah balıklarına sağlıklı günler nasip etsin bu sevgiyi yüreğinden hiç ayırmasın. [/QUOTE]

Onur bey buyrun gelin misafirim olun 150 cm lik tankımda yandan ve önden berraklığı kontrol edelim.Önden nasıl görünüyorsa yandanda öyledir.Tabi bu dediğim suyu oturmuş bakımı ve filtrelemesi eksiksiz akvaryumlarda geçerlidir.

f.torresÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Izmir
f.torresÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 20 Temmuz 2010 13:41
Yeşil su sorunu olabilir yosun konusunda yeşil su hakkındaki mesajları okuyun bence.