Yeni tanklar ve Yeni türler Çok Çok Yakında

BurakimÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Bayburt
BurakimÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 24 Eylül 2011 11:51
Resimleride görsek tank hakkında yararlı bir yorum yazabilirdik merakla bekliyorum.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 24 Eylül 2011 12:43
[QUOTE=Burakim]Resimleride görsek tank hakkında yararlı bir yorum yazabilirdik merakla bekliyorum.[/QUOTE]

İlgi ve alakan için Teşekkür ederim Burak Kardeşim.Tuna akvaryumun vermiş olduğu Teslimat tarihi 10.03. Bu tarihten itibaren İnşallah güzel denilecek derecede resimler ekliycem.

[QUOTE=MUSTAFAYASAR] Hasan bey şimdiden hayırlı olsun.Etikette yazan, Red Rainbow Kasanga, Duboisi ve F1 Kasakalawe varsa ilangide eklenince süper olacak.Dolomit kumu tercih etmişsiniz.Dolomit kumun su sertliğini yükselttiği ve nitratı emdiğini araştırdım.Fiyatları nasıl?Galiba akvaryum için Türkiye'de yeni yeni kullanılıyor.Akrilik gibi kumda Türkiye'de ilklerden olacak. [/QUOTE]

Öncelikle Tanıtımımla ilgilendiğin için teşekkür ederim Mustafa Bey.Evet elimde şuan 35 kadar 150 lik tankta duboisim ve evimdeki tankımdada 30 adet red reinbow kasangam var 10 adette kasakalewe.şimdi ise tür seçimi konusunda çok kararsızım.Bakalım kısmetse Bekliycez ve hep beraber görücez.Saygılar...

gurkan76Çevrim Dışı

İl: Balikesir
gurkan76Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 24 Eylül 2011 13:48
Hasan,  hayırlı uğurlu olsun. Çok güzel ölçüler, fotoğrafları merakla bekliyorum. Akrilik mobilyada inan çok farklı olacaktır. Bu arada benim mobilyamda akrilik:)

s.yıldızÇevrim Dışı

İl: Istanbul
s.yıldızÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 24 Eylül 2011 15:04
Hayırlı olsun  Hasan bey şimdiden hasan bey dolamit ph yükseltmiyor bilginiz varmı..

SAYGILAR

Kahraman ONARÇevrim Dışı

Kahraman ONARÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 24 Eylül 2011 16:32
Hasanım hayırlı olsun inşallah hayırlısı ile süper bir akvaryum olacak.Ölçüler,mobilya kısmı ve malzemelerinin kalitesi ortada birde senin ilgi ve alakan ile türkiyenin sayılı akvaryumlarından birisi olacağına eminim kardeşim. Benim için her zaman söylemişimdir gürkan(gürkan76) arkadaşımızın akvaryumu bence türkiyenin en iyi akvaryumu gerçektende ama sağlam bir rakip geliyo taht sallanıyo gürkancım.Şaka bir yana hasanım sen gerçektende en iyisini hak ediyorsun  inşallah herşey gönlünce olur kardeşim kurulumda yanında olmayı ve sana yardımcı olmayı tabiki sen istersen  çok isterim biraz adrenalin yükleriz fenamı olur.
Görüşmek üzerekardeşim.............

MUSTAFAYASARÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Ankara
MUSTAFAYASARÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 24 Eylül 2011 18:17
Hasan bey hayırlısı olsun.Merakla bekliyoruz.Saygılar..

hobby akvaryumÇevrim Dışı

Kurumsal Üye
hobby akvaryumÇevrim Dışı
Kurumsal Üye
Gönderim Zamanı: 24 Eylül 2011 18:51
Hasan bey hayırlı olsun fotoraflardan bizi mahrum etmezseniz seviniriz

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 24 Eylül 2011 21:31
[QUOTE=gurkan76]Hasan,  hayırlı uğurlu olsun. Çok güzel ölçüler, fotoğrafları merakla bekliyorum. Akrilik mobilyada inan çok farklı olacaktır. Bu arada benim mobilyamda akrilik:)[/QUOTE]

Gürkan Abim sağolasın.
Senin kadar olmasa da,imkanlar dahilinde birşeyler yapmaya çalışıyorum.
Yapmak istediklerim gerçekleştikçe resimleri güncellemeye devam...
Akrilik bilinmeyen ama önü açık olan bir malzeme,kısmetse iyi olacak.Senin mobilyan da akrilikmiş,isabetli bir karar olmuş kendi adıma.

[QUOTE=s.yıldız]Hayırlı olsun  Hasan bey şimdiden hasan bey dolamit ph yükseltmiyor bilginiz varmı..

SAYGILAR
[/QUOTE]

Sezai Bey teşekkür ederim.
''Dolomit beyaz ve krem tonlarında doğal bir kumdur.Suya gerekli mineral değerlerini takviye eder,suyu sertleştirir ve ph'ını arttırır.Aynı zamanda dolomit,amonyağı da emerek balıklarınızın daha çabuk büyümesine yardımcı olur ve su değişim sıklığınızı azaltır.Deniz akvaryumları,tanganyika ve malavi türleri için mükemmel sonuç verir.'' diye bir açıklama yazıyordu kumun üzerinde,ben de yazanın yalancısıyım.
Ama sanırım kullanım olarak şehir suyunun ph'ını 7,5-8 gibi düşünürsek,bunu sabit tutarak belki 0,1-0,9 arası bir değer katarak akvaryum suyumuzu balıklarımıza yaşanabilir bir ortam haline getiriyor.

Saygılarımla,

BurhanbeyÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Kayseri
BurhanbeyÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 24 Eylül 2011 22:04
Hasan bey hayırlı uğurlu olsun gördüğüm kadarıyla tatlı bir heyecan sarmış sizi akvaristliğin en sevdiğim yanıda bu sanırım, bizde resimleri heyecanla bekliyoruz. İnşallah sorunsuz bir şekilde kurulumu gerçekleştirip balıklarınızı eklersiniz.

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 24 Eylül 2011 22:17
[QUOTE=karo1978]Hasanım hayırlı olsun inşallah hayırlısı ile süper bir akvaryum olacak.Ölçüler,mobilya kısmı ve malzemelerinin kalitesi ortada birde senin ilgi ve alakan ile türkiyenin sayılı akvaryumlarından birisi olacağına eminim kardeşim. Benim için her zaman söylemişimdir gürkan(gürkan76) arkadaşımızın akvaryumu bence türkiyenin en iyi akvaryumu gerçektende ama sağlam bir rakip geliyo taht sallanıyo gürkancım.Şaka bir yana hasanım sen gerçektende en iyisini hak ediyorsun  inşallah herşey gönlünce olur kardeşim kurulumda yanında olmayı ve sana yardımcı olmayı tabiki sen istersen  çok isterim biraz adrenalin yükleriz fenamı olur.
Görüşmek üzerekardeşim.............
[/QUOTE]

Öncelikle teşekkür ederim Kahraman kardeş....

Gürkan abiye rakip olmak ne haddimize.Gürkan abinin akvaryumu herzaman bir numaradır.Balıklarını aldık , akvaryumunu alamıcağımızı anlayınca benzerini yapalım dedik.Arka fon hariç.

Akvarist dostlar olarak herdaim beraberiz inşaallah,tabiki kuruluma bekliyorum bütün dostlarımı.Eksikler tamamlanıp,fazlalıklar çıkarılarak güzel bir kurulum yapacağız.

[QUOTE=Burhanbey] Hasan bey hayırlı uğurlu olsun gördüğüm kadarıyla tatlı bir heyecan sarmış sizi akvaristliğin en sevdiğim yanıda bu sanırım, bizde resimleri heyecanla bekliyoruz. İnşallah sorunsuz bir şekilde kurulumu gerçekleştirip balıklarınızı eklersiniz. [/QUOTE]

Çok teşekkür ederim.Evet en heycanlı ve tatlı kısmındayız şuan.Daha iyileri sizlerin olsun.
HasanKARAKUŞ2011-09-24 22:29:35

beni7bitirdiÇevrim Dışı

Özel Üye
beni7bitirdiÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 25 Eylül 2011 00:44
Hasan abim  gerçekten cesaret isteyen bir çalışmaya imza atıyorsun gerek akvaryumun, ekipmanların, gerekse akvaryumun içine koyacagın canlılarının hepsinin birbirinden kaliteli oldugu çok aşikar,ancak hepsindende öteye bu saydıklarımın hiçbiri senden daha kaliteli olamaz, sen insanlıgınla bu hobiyi sevmen vede hobiye gönül vermenle,devamlı mekanında bizleri ağırlayıp biz hobici arkadaşları tek tek arayıp bir araya getirmenle gönlümüzde bir numara oldun abi:)yeni kurulumun hayırlı uğurlu olsun abi Saygılar... beni7bitirdi2011-09-25 00:45:00

FIRATSSSÇevrim Dışı

FIRATSSSÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 25 Eylül 2011 01:29
Hasan abi yeni akvaryumunun hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah herşey yolunda gider ve sen hayal ettiğin gibi güzel bir kurulumu başarıyla gerçekleştirmiş olursun. Bu ebattaki tanka hangi türü koyarsan koy seyir keyfini sonsuz yaşayacağına inanıyorum. Gelişmeleri ilgiyle takip edeceğim. Allahtan kolaylıklar diliyorum.
Saygı ve selamlar.  

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 25 Eylül 2011 01:39
Çok çok değerli olan gurubunuza benide kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederim.Hakikaten çok değerli insanlardan oluşan bu gurupla tanışmak bana gurur verdi.Emre,fırat hakan ,mustafa abi herbiri diğerinden iyi insanlar.Çok değerli abilerim.Bugünkü tanganyika akvaryum,aqupetcenter ve deepsea pet ve sonrasında pizza ziyafetini unutmam imkansız.Hasan abiyi öncedende tanıyorum.Şimdi onu övmeye kalksam , ona hakaret ederim gibi hissediyorum.Adam gibi adam diyim sadece.

Konuya gelirsek , akvaryum daha gelmedi ama anlatılanlara bakarsak , gördüğümde kısa süreli bi yüz felci geçirebilirim.Heleki bugun aldığımız malzeme ve yemler 1 numara.
Bu kadar emek,ya ALLAH gönlüne göre versin abi.Karıncanın gücü misali elimizden ne gelirse herzaman yanındayız bunu bil yeter.
Beal 2011-09-25 04:24:03

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 25 Eylül 2011 03:26
[QUOTE=beni7bitirdi] Hasan abim  gerçekten cesaret isteyen bir çalışmaya imza atıyorsun gerek akvaryumun, ekipmanların, gerekse akvaryumun içine koyacagın canlılarının hepsinin birbirinden kaliteli oldugu çok aşikar,ancak hepsindende öteye bu saydıklarımın hiçbiri senden daha kaliteli olamaz, sen insanlıgınla bu hobiyi sevmen vede hobiye gönül vermenle,devamlı mekanında bizleri ağırlayıp biz hobici arkadaşları tek tek arayıp bir araya getirmenle gönlümüzde bir numara oldun abi:)yeni kurulumun hayırlı uğurlu olsun abi Saygılar... [/QUOTE]

Öncelikle Ömer kardeşim güzel dileklerin için ne kadar söz söylesem ne kadar teşekkür etsem inan
bana az iltifatlarınız yanında mahçup oluyorum Benim için değerli önemli olan sizleri tanımak ve sizler
gibi doslara sahip olduğum için gurur duymak.                                                                        

Herzaman söylediğim gibi ben bu yola değerli doslarımdan aldığım manevi destekle çıktım ve sizlerin destekleriylede devam edicem .Ha bu arada unutmadan kurulum aşamasında özel davetli misafirlerimdensin haberin olsun  
Sağlıklı ve güzel günler senin olsun Duboisilerinin agızları yavru dolsun... 

[QUOTE=FIRATSSS] Hasan abi yeni akvaryumunun hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah herşey yolunda gider ve sen hayal ettiğin gibi güzel bir kurulumu başarıyla gerçekleştirmiş olursun. Bu ebattaki tanka hangi türü koyarsan koy seyir keyfini sonsuz yaşayacağına inanıyorum. Gelişmeleri ilgiyle takip edeceğim. Allahtan kolaylıklar diliyorum.
Saygı ve selamlar.  [/QUOTE]

Teşekkür ederim Fırat Kardeşim.
Balık konusuna gelince bu konuda forumda bu konuyo okuyupta alınganlık yapan olurmu bilmem ama benim bildiğim tek bi gerçek var balık konusunda üstad gözüyle gördüğüm değerli ve bi okadarda bilgili bi kişi var oda sensin ÜSTADIM Ve sanada burada büyük bi görev düşüyor oda o değerli bilgi ve birikimlerinle bana balık seçiminde yardımcı olmak ve bana güzel ve özel bir koloni oluşturmak.ondan sonramı ne olucak.
Balıklarımızın karşısına geçicez ve Afiyetle çaylarımızı yudumluycaz

[QUOTE=Beal ]Çok çok değerli olan gurubunuza benide kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederim.Hakikaten çok değerli insanlardan oluşan bu gurupla tanışmak bana gurur verdi.Alican,emre,fırat hakan abi herbiri diğerinden iyi insanlar.Çok değerli abilerim.Bugünkü tanganyika akvaryum,aqupetcenter ve deepsea pet ve sonrasında pizza ziyafetini unutmam imkansız.Hasan abiyi öncedende tanıyorum.Şimdi onu övmeye kalksam , ona hakaret ederim gibi hissediyorum.Adam gibi adam diyim sadece.

Konuya gelirsek , akvaryum daha gelmedi ama anlatılanlara bakarsak , gördüğümde kısa süreli bi yüz felci geçirebilirim.Heleki bugun aldığımız malzeme ve yemler 1 numara.
Bu kadar emek,ya ALLAH gönlüne göre versin abi.Karıncanın gücü misali elimizden ne gelirse herzaman yanındayız bunu bil yeter.
[/QUOTE]

Barış kardeşim sen kadar değerli iltifatların için Teşekkür ederim.
Elimizden geldiği kadar yanıdayız demişin kardeşim sizin yanımda olduğunuzu bilmek bile bana güç katıyo bunu bilmek bile herşeyin üstesinden gelir Tüm doslarıma Varlıgınız yeter diyorum ve Saygılarımı sunuyorum...