Yeni tanklar ve Yeni türler Çok Çok Yakında

YÜKSEL AYDEMİRÇevrim Dışı

İl: Istanbul
YÜKSEL AYDEMİRÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 25 Eylül 2011 11:14
Kardeşim dünkü seyehat gurubunda bulunamadım kusuruma bakma malum işgüç bu aralar çok yoğun çalışıyorum ama bilki gönlüm sizinleydi inşallah bir dahaki sefere yanınızda olurum kısmetse kurulum konusunda işgüç ne kadar izin verirse elimden geldiği kadar yanında olacağım bunu bilesin kurulum bitincede artık o güzel çayı keyifle yudumlamak kalacak sanırım.Tür konusuna gelince sanırım onu son anda karar vereceksin inşallah herşey düşündüğün gibi gönlüne göre olur sağlıklı balıklar.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

efsane07Çevrim Dışı

Özel Üye
efsane07Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 25 Eylül 2011 11:21
Abi başlıkta da belirtiğin gibi türkiyede bir ilk olacak gibi konun daha akvaryumdan  eser yok maşşallah konu 3 sayfa olmuş bile birde şu ilk akvaryumun fotoları gelecek sonra yorumlar yeniden birde balıklar eklenecek alllah allah ver çoşkuyu gitsin maşşalah maşalllah rekor olacak gibi

aroÇevrim Dışı

Özel Üye
aroÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 25 Eylül 2011 11:52
Hasan abi, bişeylerde biz karalayalım..Akvaryumun siparişi için gittiğimiz uykusuz kaldığımız günü unutamam :) tuna akvaryumda uyumaya başlamıştım zaten ama dönüşte etilerde yediğimiz köftelerde unutulmaz..Allah gönlüne göre versin abicim süper olacağını bizzat hazırlıklarını gördüğüm için rahatlıkla söyleyebilirim..Allah (c.c.) utandırmaz inşallah..

FIRATSSSÇevrim Dışı

FIRATSSSÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 25 Eylül 2011 12:34
[QUOTE=FIRATSSS] Hasan abi yeni akvaryumunun hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah herşey yolunda gider ve sen hayal ettiğin gibi güzel bir kurulumu başarıyla gerçekleştirmiş olursun. Bu ebattaki tanka hangi türü koyarsan koy seyir keyfini sonsuz yaşayacağına inanıyorum. Gelişmeleri ilgiyle takip edeceğim. Allahtan kolaylıklar diliyorum.
Saygı ve selamlar.  [/QUOTE]

Teşekkür ederim Fırat Kardeşim.
Balık konusuna gelince bu konuda forumda bu konuyo okuyupta alınganlık yapan olurmu bilmem ama benim bildiğim tek bi gerçek var balık konusunda üstad gözüyle gördüğüm değerli ve bi okadarda bilgili bi kişi var oda sensin ÜSTADIM Ve sanada burada büyük bi görev düşüyor oda o değerli bilgi ve birikimlerinle bana balık seçiminde yardımcı olmak ve bana güzel ve özel bir koloni oluşturmak.ondan sonramı ne olucak.
Balıklarımızın karşısına geçicez ve Afiyetle çaylarımızı yudumluycaz

[/QUOTE]

Övgü dolu sözlerin için teşekkür ederim Hasan abiciğim.Estafurullah üstad değil bende herkez gibi amatörüm ve hergün yeni yeni tecrübeler ediniyoruz. Birşeyler biliyorsam sende biliyorsunki herzaman paylaşmaya hazırım. Bilgi paylaşıldıkça değer kazanır ve fayda sağlar. Herzaman senin ve yardım edebileceğim herkezin yanında olduğumu belirtmek isterim. Saygılar sunarım.

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 25 Eylül 2011 14:07
[QUOTE=YÜKSEL AYDEMİR]Kardeşim dünkü seyehat gurubunda bulunamadım kusuruma bakma malum işgüç bu aralar çok yoğun çalışıyorum ama bilki gönlüm sizinleydi inşallah bir dahaki sefere yanınızda olurum kısmetse kurulum konusunda işgüç ne kadar izin verirse elimden geldiği kadar yanında olacağım bunu bilesin kurulum bitincede artık o güzel çayı keyifle yudumlamak kalacak sanırım.Tür konusuna gelince sanırım onu son anda karar vereceksin inşallah herşey düşündüğün gibi gönlüne göre olur sağlıklı balıklar.[/QUOTE]

Seninde dediğin gibi abim sen yanımızda olmasanda o güzel kalbinin bizlerle olduğunadan şüphemiz yok ALLAH ın izniyle.
Kurulumda yardımlarına ihtiyacım olduğu kesin Yüksel abim o yüzden Özel davetliler listemdesin haberin olsun.

cokmutluÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Kahramanmaras
cokmutluÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 25 Eylül 2011 14:36
Hadi hadi abicim, merakla bekliyoruz, çatlatma bizleri, resim görmek istiyoruz..

Ama ölçüler süper, işçilik de öyle olacaktır eminim.. E balıklar zaten güzelliği sertifikalı olacaklarmış.. Senin özenli bakımın da işin içine girinceee, PEH deriz muhakkak...

Bence sen o akvaryumun içine kumu yanlış seçmişsin abi, pırlanta doldurman lazım içine.. E böyle akvaryuma öyle taş olur dimi ama.. :D

ERDAL AY / DESPAÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Denizli
ERDAL AY / DESPAÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 25 Eylül 2011 14:39
Hasan bey girişiminiz için sizi tebrik etmek isterim,
Detaylar çok iyi, verdiğiniz önem filtre malzemelerine öncelik vermenizden belli oluyor.
Allah utandırmasın, kurulumu ilgi ile bekliyoruz.

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 25 Eylül 2011 16:00
[QUOTE=efsane07]Abi başlıkta da belirtiğin gibi türkiyede bir ilk olacak gibi konun daha akvaryumdan  eser yok maşşallah konu 3 sayfa olmuş bile birde şu ilk akvaryumun fotoları gelecek sonra yorumlar yeniden birde balıklar eklenecek alllah allah ver çoşkuyu gitsin maşşalah maşalllah rekor olacak gibi
[/QUOTE]

Teşekkür ederim Çetin Bey ilgi ve alakandan dolayı.akvaryum hazır sayılır aslında ama almanyadan tanıdık birilerini bulmaya çalışıyorum 3 d arka fon için arka fon işi halloldumu akvaryum fotolar ve gelsin balıklar ondan sonra...

[QUOTE=ERDAL AY / DESPA]Hasan bey girişiminiz için sizi tebrik etmek isterim,
Detaylar çok iyi, verdiğiniz önem filtre malzemelerine öncelik vermenizden belli oluyor.
Allah utandırmasın, kurulumu ilgi ile bekliyoruz.

[/QUOTE]

Teşekkür ederim Erdal Bey.Elimden geldiği kadar bişeyler yapmaya çalışıyorum ve çalışmayada devam 3 boyutlu fonuda getirebilirsem NE MUTLU bana..

[QUOTE=cokmutlu]Hadi hadi abicim, merakla bekliyoruz, çatlatma bizleri, resim görmek istiyoruz..

Ama ölçüler süper, işçilik de öyle olacaktır eminim.. E balıklar zaten güzelliği sertifikalı olacaklarmış.. Senin özenli bakımın da işin içine girinceee, PEH deriz muhakkak...

Bence sen o akvaryumun içine kumu yanlış seçmişsin abi, pırlanta doldurman lazım içine.. E böyle akvaryuma öyle taş olur dimi ama.. :D
[/QUOTE]

Teşekkür ederim Makbule Kardeşim.ilginden alakandan ve 3 d fonu bulabilmem için verdiğin linklerden dolayı.
Pırlanta meselesine gelicek olursakta Gönül isterdiki öle imkanlarda olsun ama maalesef Pırlanta yerine Pırlanta kalpli Dostlarımın ve Kardeşlerimin iyi temennileri ve Destekleri Daha değerli diye düşünüyorum..

Sanada yeni başlatmış olduğun kurulumda üstün başarılar Dilerim Kardeşim.

[QUOTE=aro]Hasan abi, bişeylerde biz karalayalım..Akvaryumun siparişi için gittiğimiz uykusuz kaldığımız günü unutamam :) tuna akvaryumda uyumaya başlamıştım zaten ama dönüşte etilerde yediğimiz köftelerde unutulmaz..Allah gönlüne göre versin abicim süper olacağını bizzat hazırlıklarını gördüğüm için rahatlıkla söyleyebilirim..Allah (c.c.) utandırmaz inşallah.. [/QUOTE]

Arifim Tarifim  Hakkını helal et inan o saate kadar orada kalıcamızı hiç tahmin etmemiştim ama değdi sanırım TUNA AKVARYUM Deniz abinin muhabbetine dalmışız saatin farkına bile varamadık.
Yardım ve desteğin için Teşekkür ederim Kardeşim....

BURHANERCANÇevrim Dışı

[C]2,1,104587[/C] [B]7564,3[/B]
BURHANERCANÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 25 Eylül 2011 22:06
Maşallah hasan bey güzel ve özenli bir kurulum gerçekleşeceğine hiç şüphem yok özellikle telefon görüşmesinden sonra anladım ki ortaya dehşet birşey çıkacak hakkınızda hayırlısı olsun.

Umarım böyle güzel bir akvaryumda besleyeceğiniz balıklardan memnun kalırsınız ve bol bol yavrular alırsınız.

AverroesÇevrim Dışı

Özel Üye
AverroesÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 25 Eylül 2011 22:08
[QUOTE=BURHANERCAN]Maşallah hasan bey güzel ve özenli bir kurulum gerçekleşeceğine hiç şüphem yok özellikle telefon görüşmesinden sonra anladım ki ortaya dehşet birşey çıkacak hakkınızda hayırlısı olsun.

Umarım böyle güzel bir akvaryumda besleyeceğiniz balıklardan memnun kalırsınız ve bol bol yavrular alırsınız.
[/QUOTE]

Kalınır abi sen merak etme  Hasan abinin alacağı balıklar memnun kalacağı cinsten bol bol yavru alacak inşallah.

ZiyaretçiÇevrim Dışı

Ziyaretçi
ZiyaretçiÇevrim Dışı
Ziyaretçi
Gönderim Zamanı: 25 Eylül 2011 22:26
[QUOTE=BURHANERCAN]Maşallah hasan bey güzel ve özenli bir kurulum gerçekleşeceğine hiç şüphem yok özellikle telefon görüşmesinden sonra anladım ki ortaya dehşet birşey çıkacak hakkınızda hayırlısı olsun.

[/QUOTE]

Teşekkür ederim Burhan bey ilgi alaka ve güzel dilekleriniz için.
Evet Burhan Bey bu akvaryuma yakışacak olan balıkları bulduğum için inanın forumun en şanslı üyelerinden biri olarak çok şanslı ve sevinçliyim.

Tabiki bu değerli koloniyi bulmama sebep olan ve mustafa kardeşim fırat kardeşim ve sizin sayenizde tekrardan TEŞEKKÜR EDERİM.Saygı ve sevgilerimle...

FIRATSSSÇevrim Dışı

FIRATSSSÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 25 Eylül 2011 22:43

Hasan abi böyle güzel bir çalışmaya yakışır balıklar seçmek gerekiyordu. Bizde elimizden geldiğince sana bu güzellikleri gösterdik. Sağolsun Burhan abi de bizi kırmadı ve senin bu balıkları kazanmana yardımcı oldu. Benim için bu balıkların değeri çok fazla Önce Deniz abimden Burhan abime sonra da Hasan abime geçişte güzel bir köprü oldu. Herkez için hayırlı olmasını diliyorum. Sağlıkla besleyip seninde bu güzelliklerin keyfini sürmen dileğiyle saygılarımı sunarım Hasan abiciğim.

AverroesÇevrim Dışı

Özel Üye
AverroesÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 25 Eylül 2011 23:04
[QUOTE=FIRATSSS]

Hasan abi böyle güzel bir çalışmaya yakışır balıklar seçmek gerekiyordu. Bizde elimizden geldiğince sana bu güzellikleri gösterdik. Sağolsun Burhan abi de bizi kırmadı ve senin bu balıkları kazanmana yardımcı oldu. Benim için bu balıkların değeri çok fazla Önce Deniz abimden Burhan abime sonra da Hasan abime geçişte güzel bir köprü oldu. Herkez için hayırlı olmasını diliyorum. Sağlıkla besleyip seninde bu güzelliklerin keyfini sürmen dileğiyle saygılarımı sunarım Hasan abiciğim.

[/QUOTE]

Fırat; Hasan abi istedğini bulduk inşaallah, bana da bi yellow erkek bulsak ya:)
RESPECT2011-09-25 23:04:58

FIRATSSSÇevrim Dışı

FIRATSSSÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 25 Eylül 2011 23:12
İnşallah Mustafam buluruz ama ben yine de ekleme yapmana karşıyım. Bunu burdan da birkez belirtmek isterim. Bak bugünde yavrularına kavuşmuşsun. Koloninin genelinde ve üremelerinde de bir sıkıntı yok. Ama seni de çok iyi anlıyorum gönlünden geçeni de biliyorum. Sen yine bildiğini yapacaksın onuda bildiğim için inşallah gönlüne göre buluruz kardeşim.