Yetişkin Mpanga'larım Yavruları İle Birlikte..Video [HD]

3rturkÇevrim Dışı

İl: Kayseri
3rturkÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 19 Mart 2013 06:00

Herkese Merhaba!

Daha önce aşağıda ki adreste akvaryumun gelişim sürecinden bahsetmiş ve bir de video eklemiştim. Şuan da dekorasyonda köklü bir değişikliğe gitmedim. Ancak anaçların yanına 52 adet yavru ekledim. "Kendi yavrularını..."

Nitratı düşük düzeyde tutabilmek için de dün bir 'Hydra 30' siparişi vererek kendimce önlem aldım, hayırlısı olsun. 

Eski konu: http://www.akvaryum.com/Forum/erturk_berk_mpanga_akvaryumu_k606609.asp

Video' dan Kesitler:

Video: Burada

Teşekkürler.

3rturk2013-03-19 06:02:34

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

celalabayÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
celalabayÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 19 Mart 2013 08:35
Maşallah çok sağlıklı görünüyorlar. Siyah derinlikten dolayı biraz koyu dursalar da gayet hoş bir görüntü bence. 
Birde bu hydra 30 işe yarıyormu diye hep merak ettim. Bu konudaki gelişmeleri paylaşırmısınız?

Sağlıklı balıklar dilerim.

3rturkÇevrim Dışı

3rturkÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 19 Mart 2013 11:03
[QUOTE= Celal ABAY]Maşallah çok sağlıklı görünüyorlar. Siyah derinlikten dolayı biraz koyu dursalar da gayet hoş bir görüntü bence. 
Birde bu hydra 30 işe yarıyormu diye hep merak ettim. Bu konudaki gelişmeleri paylaşırmısınız?

[/QUOTE]

Yorumunuz için teşekkür ederim Celal Bey. 

Hydra 30' a gelecek olursak konu daha önce forumda da baya tartışılmış. Yorumları okuduktan sonra işe yaradığı kanaatine vardım. "işe yaramıyor" şeklinde olumsuz bir yorumla da karşılaşmadım. Ben de takmadan önce ve taktıktan sonra nitrat ölçümlerimi buradan paylaşayım.

3rturkÇevrim Dışı

3rturkÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 05 Nisan 2014 05:01
[QUOTE=3rturk] [QUOTE= Celal ABAY]Maşallah çok sağlıklı görünüyorlar. Siyah derinlikten dolayı biraz koyu dursalar da gayet hoş bir görüntü bence. 

[/QUOTE]

Yorumunuz için teşekkür ederim Celal Bey. 

Hydra 30' a gelecek olursak konu daha önce forumda da baya tartışılmış. Yorumları okuduktan sonra işe yaradığı kanaatine vardım. "işe yaramıyor" şeklinde olumsuz bir yorumla da karşılaşmadım. Ben de takmadan önce ve taktıktan sonra nitrat ölçümlerimi buradan paylaşayım.

[/QUOTE]

Hydra 30'u akvaryumuma ekleyip 5 ay süre ile askere gittim. 5 ay içinde 1 defa temizlendi. Döndüğümde de akvaryumla hiç ilgilenemedim. Kısaca Hydra 30'dan sonra 1 yıl içinde akvaryum en fazla 4 defa temizlik görmüştür. Balık ölümleri olmadı. Bu durumda Hydra için işe yaradı diyebiliriz. 

Balıklarım oldukça sağlıklı ve stresten uzak durumdalar... Dış filtrenin de katkısını unutmamak lazım. (dış filtrem de 1 yıldır temizlik yüzü görmedi)

Umarım en kısa zamanda güzel bir video daha çekebilirim.

İyi forumlar.

d0quk4nÇevrim Dışı

İl: Izmir
d0quk4nÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 05 Nisan 2014 14:20
Video çok başarılı tebrik ederim :)