şeker pembe


ismail aydın

Açıklama

öncelikle balıgı tanıtmak istedim bu balık dogada bulunmuyan bi balık akvaryumda üretilmiştir.bu balık çok küçük boydayken akvaryumcudan rengi ve harekliligi dolayısı ile almıştım.bu balık gerek hareketleri gerek rengi ve görünümü ile çok etkileyici bir balık .bendeki balık erkek iki seneye yakındır bende çok sayıda yayru aldım gayet salıklı,güzel ve ÇOK yavru veriyor.diger balıklara karşı herangibi bir saldırganlıgını görmedim yani balıklarla gayet iyi geçiniyor diger çinslerle iyi geçiniyorlar hızlı olması sert balıklardan korunmasını saglıyor didigim gibi çok hızlı balık olmaları nedeniyle darbe almıyor ve dögüşmüyorlar çok kızgın bir balık sürekli eşleşmek istiyor bu yüzden bir dişimi öldürdü kayalılı alanlarda yuva yapmayı ve sahiplenmeyi seviyor yavru almak ve yavruya doymak istiyenler için ideal bir balık sırf göz zevki diyenler içinde çok güzel herkesin beslemesini tavsiye ederim yavrularıda en az kendi kadar güzel oldular.kesinlikle yem ayırt etmiyor ne tür yem versem onu yiyor ama kaliteli yem vermeye çalışıyorum bazı sitelerde bu balık hakkında 12 m filan demişler ama benim balıgım daha iri boyda ve dahada büyüyecegine inanıyorum

Katılım Tarihi: 11 Haziran 2006

 

Yorumlar

Balık tüm yüzgeçleri açık şekilde oldukça güzel poz vermiş. Ancak arkadan perdelerin yansıması, fotoğrafta kontrast ve parlaklığın olmaması ve arkaplandaki kağıt dekor etkileyiciliği azaltmış, balık hakkını alamamış.

Refet Ali Yalçın

Balık oldukça iyi ama fon için aynı şey söylenemez. Fotoğraf kalitesi de düşük. İyi bir fotoğraflama ile çok farklı olabilirdi.

Tolga Kuloğlu

Balık sağlıklı ve güzel ancak camdaki yansıma, filtrenin çirkin görüntüsü, resim kalitesinin düşük oluşu balığın güzelliğini gölgeliyor.

Fatih Taştan

Balık sağlıklı ve karede kendini güzel göstermiş. Fotografın gün ışığında çekilmesi akvaryumun karşısında bulunan nesnelerin kareye girmesi yol açmış.

Tamer Ballıcalı

Z.Batur Ustabaşıoğlu

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.