ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Street Parrot
Kullanıcı Grubu:
Yönetici
Kullanıcı Başlığı:
[C]3,1,12491[/C] [C]2,2,12491[/C] [B]1414,3[/B]
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
3604
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
05 Temmuz 2006 17:32
Son Ziyaret:
5 Saat 25 Dakika önce
Toplam Mesaj:
4400 [0.88 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
60 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ömer KAYA
Doğum Tarihi:
21 Ağustos 1979
Yaş:
40
İl:
Adana
Meslek:
Sürüngen Memur
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Ömer, Benmişim kendime en büyük ceza. [URL=http://www.akvaryum.com/Forum/bir_kac_amator_fotograf_k903772.asp]Bir Kaç Amatör Fotoğraf[/URL] [URL]https://www.akvaryum.com/Forum/kyoga_golunun_tukenmis_guzellikleri_k947439.asp[/URL]

SON 10 MESAJI

Akvaryumun İncileri Gökkuşağı Türleri
[QUOTE=koz26]Merhaba
Damızlık boesemani nereden bukabiliriz ? Bende bu türe merak saldım fakat bulamıyorum [/QUOTE]
Tahsin ağabey ile iletişime geçebilirsiniz.
[URL]https://www.akvaryum.com/Forum/member_profile.asp?PF=156627[/URL]
Adım Adım Tanganyika Akvaryumu Kurulumu.
Ellerine sağlık Uğur, hem özel mesajlara direk vereceğin link olacak he de güzel bir tanıtım olacak. Takipteyim[:3]
Kyoga Gölü'nün Tükenmiş Güzellikleri
[QUOTE=sorceres]Güzel balıklar, efsane pozlamalar.

Yavruların da hayırlı olsun Ömer abi. Bir süredir takip edemiyordum, her şey iyi gözüküyor maşallah diyeyim [:nazar:][/QUOTE]
Teşekkürler Melih. Evet gerçekten sorunsuz güzel bir akvaryum oldu. Renkli erkekler üstünlük çabasında kardeşler alttan gelen yavrular tam bir kabile hayatı yaşıyorlar.
Tek sıkıntı misafir balıklar kalıcı oldular. Kalıcı olmaları benim için sıkıntı değil ama balıklara kum uygun değil toprak yiyenler ağızlarında devamlı kum süzerler ama benim kum onlara uygun değil. Renklerini kaybettiler.
Video işini öğrenmeye çalışıyorum öğrenirsem video da ekleyeceğim.
Kyoga Gölü'nün Tükenmiş Güzellikleri
[QUOTE=AmazonDream]

Mükemmel bir poz, fotoğrafın kalitesi de harika.

Anı yakalamak bu olsa gerek[:)][/QUOTE]
Teşekkürler Ahmet arada kapışıyorlar böyle. Amacım ağzı dolu dişinin ağzındaki yavruları çekmekti ama o poz vermedi bunlar sağ olsun boş geçme bari dediler :))
Kyoga Gölü'nün Tükenmiş Güzellikleri
Bu da bonus :)
[url=https://flic.kr/p/2ie3TKo][img]https://live.staticflickr.com/65535/49374436352_9ec7ecdcb1_h.jpg[/img][/url]
[url=https://flic.kr/p/2ie3TKo]Haplochromis latifasciatus[/url] by [url=https://www.flickr.com/photos/122978327@N08/]Ömer KAYA[/url], on Flickr
Kyoga Gölü'nün Tükenmiş Güzellikleri
Merhaba son güncellemenin üzerinden 2 ay geçmiş [:cool:] Video işini öğrenemediğim için güncelleme de yapmadım ama fotoğrafla da olsa yapalım dedim.
Balıkların keyfi yerinde en az 3 ayrı zamanda doğmuş yavrular her tarafta dolaşıyorlar. 2 baskın erkek var ve sınırlarını iyice belirlediler kimse kimsenin tarafına girmiyor. Diğer erkekler ve dişiler arasında üstünlük kavgaları oluyor ama asla yaralanmaya varacak kadar olmuyor.
Baskın erkek.
[img]https://live.staticflickr.com/65535/49374320536_dd6997e809_h.jpg[/img]

Baskın olmayan erkeklerden biri.
[img]https://live.staticflickr.com/65535/49374320181_611d71c701_h.jpg[/img]

Ağzı dolu dişiler.
[img]https://live.staticflickr.com/65535/49374318886_b28a18f357_h.jpg[/img]

[img]https://live.staticflickr.com/65535/49373865203_b93718f950_h.jpg[/img]

[img]https://live.staticflickr.com/65535/49374319641_85eac99bb5_h.jpg[/img]
Bir Kaç Amatör Fotoğraf
[B]31.[/B]
Birbirlerine üstünlük kurmaya çalışan düşük rütbeli erkek Haplochromis latifasciatuslar.
[url=https://flic.kr/p/2ie3TKo][img]https://live.staticflickr.com/65535/49374436352_9ec7ecdcb1_h.jpg[/img][/url]
[url=https://flic.kr/p/2ie3TKo]Haplochromis latifasciatus[/url] by [url=https://www.flickr.com/photos/122978327@N08/]Ömer KAYA[/url], on Flickr

Pentax K3 + Tamron AF 17-50mm F2.8 XR Di-II LD
Odak:50mm
Diyafram(F): 5,6
Enstantane : 1/180
İSO:100
Dahili flaş kullanılmıştır.[EDIT]Street Parrot,2020-01-12 21:55:29[/EDIT]
Yeni Akvaryum Kurdum Desteklerinizi Ve Yorumlarını
Konu ile ilgisi olmayan tüm mesajlar silinmiştir. İçerisinde hakaret olmaya, kişisel tartışma ile ilgisi olmayan mesajları da silmek zorunda kaldım. Bu tür mesajları sildiğim arkadaşlardan özür dilerim.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Lütfen forum kurallarına aykırı bir durum gördüğünüzde hata var butonu ile yönetime bildirin.
Hobi hakkındaki bir konuyu tartışmak göze ne kadar güzel geliyorsa, konuyu kişiselleştirmek de o kadar kötü gelmektedir. Tartışmaları kişisel boyuta vardırmadan, hobiden saptırmadan sürdürmeli, karşınızdakinin işi kişiselleştirdiğini düşünüyorsanız da kişi ile tartışmayı sürdürmeden, hata var tuşu ile durumu yönetime bildirmelisiniz. Bu tür tartışmalar hem sizi hem karşınızdakini boşu boşuna gerer ve amacı boş zamanları mutlu olarak değerlendirmek olan bir hobinin amacından sapmasına neden olur. Lütfen daha dikkatli olalım.

Teşekkür ederiz.
7,70₺ Lik Ürüne 12₺ Haraç!
[QUOTE=lazarusv20] Hiç bir şeyden haberiniz olmadığını ve cahil bir insan olduğunuzu söylediğimi gösteren bir tek mesajımı bulursanız siteye bir daha girmem ama yöneticisi olduğunuz bir sitede, insanlara kaz kafalı diyen kullanıcıların ciddi şekilde halen burada üye olduğunu ve aynı konuda açtığı 6 dan fazla topiğe yöneticiler tarafından ayrı ayrı cevap yazıldığını size ispat edebilirim. İşiniz ve bilginiz konusunda beni hiç bir şeye ikna etmek durumunda değilsiniz ama objektifliğiniz konusunda beni ve her bir forum üyesini ikna etmelisiniz. Çay davetiniz için teşekkür ederim, sadece Adana Mutfağı için ilinizi ziyaret etmeyi zaten planlıyordum, nasip olursa çayınızı mutlaka içmeye geleceğim. Bu arada 7,70 TL'lik ürün için ücret - vergi dökümü şöyledir, yani net %20 ekleyip hesaplama yapamayız, bunların hepsi tabii ki yasal ücretler. [IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/217331/121220192037411.jpg[/IMG][/QUOTE]
Hayatı boyunca ile başlayan cümlenize istinaden yazdım ama cümlem eksik olmuş cümle "gümrük konusunda" olarak başlamalıydı.
Size o ifadeyi kullanan üyeye ağır yaptırım uygulandığını biliyorum çünkü kendim uyguladım. Üyeleri her hatasında siteden tamamen uzaklatırmıyoruz. Amacımız herkesin sitede sorun çıkarmadan ve sorun yaşamadan devam etmesi.
Adana'ya gelince mutlaka haberleşelim.
Mesaj yazarken ben dahil hiç bir yönetici üyenin daha önce uyarı yada ceza alıp almadığına bakmaz. Bende arkadaşlarımda siz nasıl konu ilginizi çeken karşılaştığınız konulara cevap yazıyorsanız aynı durum bizim içinde geçerli. Mesaj yazarken yönetici olduğum aklıma bile gelmez (umurumda ve önemli değil) bende herkes gibi akvaristim.
Attığınız fotoğrafta ÖTV ye tabi ürünler için geçerli. ÖTV'den azıcık anlarım. Hatta ÖTV ile ilgili çıkan bir kitabın yazım ve kitap haline getirilmesine yardım da ettim. Akvaryum malzemelerinin ÖTV ye tabi olması çok zor. Hatta posta yolu ile alınan ürünlerin ÖTV ye tabi olması da çok zor.
Alt başlıkları da var ama çok kabaca bir ürünün ÖTV ye tabi olabilmesi için ÖTV kanunundaki 3 liste yer alması gerekir.
1 sayılı listede kabaca akar yakıtlar ve madeni yağlar.
2 sayılı listede yine kabaca motorlu taşıtlar.
3 sayılı listede alkollü gazlı içecekler ve meyve suları,
Bu ürünlerin birini almadığımız sürece ötv hesaplanmaz.
Zaten benim aldıklarımda PTT nin tahsilat fişinde hiç bir zaman ÖTV hesaplanmsı da yoktu tamamında konuyu açan arkadaşın ilk mesajda paylaştığı 3. fotoğrafta net görünüyor sadece gümrük vergisi hesaplanmıştı. Gümrük ile ilgili sorunlar sadece vergi hesaplaması da değil aslında. Son aldığım Çin'de takip edilip Türkiye'de takip edilemeyen kargolardan sadece 1 teslim edildi. Diğer 4'ü Çin^den çıkana kadar tüm aşamaları kayıtlı ama bizde kayıp. Gümrüğe soruyorum PTT göndermedi diyor PTT ye soruyorum biz gümrüğe gönderdik gelmemiştir diyor. Kargo parası ödeyip (bu para çin kargosunun kasasına gidiyor) tekrar aldım.
[EDIT]Street Parrot,2019-12-12 22:36:15[/EDIT]
7,70₺ Lik Ürüne 12₺ Haraç!
[QUOTE=lazarusv20] O her zaman öyle olmuyor, açıklardım da size burada ama anlaşılamaz bir gayret içerisinde mesajlarımı silmek yönünde hareket ettiğiniz için gerek duymuyorum. Gülünç gelen nokta şu ki, birileri gümrükte insanların elde hesap makinesi ile oturup ülkeye mal girişini onayladığını düşünüyor. Şaka gibi. [:)] Hayatı boyunca gümrük ile tek ilişkisi duty free den indirimli parfüm almak olanların konuya hakim olmaması normal. [:iyi:][/QUOTE]
Yaptığınız çok ayıp. Burada keyfime göre mesaj sildiğimi yazmışsınız. Bilinsin diye yazıyorum Onur bey ilgili bakanla ilgili sitemizde olmaması gereken bir ifadeyi şikayet ettiği için konuyu gördüm ve ilgili mesajları sildim. Alıntı yapılan ve o ifadeye verieln cevapları da sildim. Onur beyin o mesaja verdiği cevabı silmesem ne için yazdığı niye yazdığı belli olmayan anlaşılmaz mesajlar olacaktı hemde sitemizde olmaması gereken ifade savunma amaçlı olsa da sitede yer alacaktı. İkinci ayıbınız hiç gümrükle ilişkim olmadığını hiç bir şeyden anlamayan cahil insan olduğumuzu ima edip "duty free den indirimli parfüm " aldığımı yazmışsınız. Bizim hiç bir şeyden anlamayan gülünç insanlar sizin her şeyin doğrusunu sizin bildiğiniz yazmışsınız. Bu yaptığınızda çok alıp yolunuz Adana'ya düşerse lütfen haberleşelim buyrun gelin iş yerime çay içelim ve yaptığım işin en az %30 unun zaten gümrük ile ilgili olduğunu görün. Hatta daha önce çalıştığım bölümde işimizin %70-80 i gümrükle ilgiliydi. Birisinin benden daha fazla gümrükle ilgili olabilmesi için ya gümrük bakanlığında çalışması ve ya gümrük müşaviri olması lazım.

Posta yolu ile alış verişlerde 2 yıl kadar önce aldığım bir lensin üretimi yaklaşık 20 yıl önce durduğu için boyutu da büyük olduğu için beni çağırıp aldığım fiyatı ispat etmemi istediler. Aynen dediğiniz gibi bir bilgisayar bir hesap makinesi ile iş yapıyorlar gayet de yeterli malzeme fazlası israf olur zaten.
Türkiye'nin dış ticaret açığında problem varsa Siyaset uygulanacak yöntemleri belirler gerekirse kanun çıkarır kurumlarda bunu uygular. Gümrük ve ya başka bir devlet kurumu kendine verilen kanunlar dışında hareket edemez. Burada gümrük kendisine kanunla verilmeyen bir yetki kullanarak %20 hesaplaması gereken vergiyi %250 ye kadar çıkan oranlarda hesaplıyor. Yaptığınız işi bilmiyorum esnaf olduğunuzu varsayarak örnek veriyorum SGK bu ay açığımız arttı Bağ primini 754,61 ama ben tedbir alıyorum ve size 9.433TL vergi çıkarıyorum ya da işçiysenizde işçi payını 1450TL ye çıkarıyorum demesiyle aynı şey.
Burada işin siyaset kısmı umurumda değil. Ben işin hukuki kısmına bakıyorum. Hukuk kısmı açık 4458 sayılı gümrük kanununun ilgili maddelerinde Cumhur Başkanına verilen yetkilere dayanılarak 1111 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı çıkartılıyor ve AB ülkeleri dışında posta yolu yapılan alışverişlerde %20 gümrük vergisi konuluyor.İşte kaynağım burada.
[URL]https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2019/05/20190515-6.pdf[/URL]
Eğer benim bilmediğim bir mevzuat varsa lütfen paylaşın benim için faydalı olan bir bilgi öğrenmiş oluru bundan da mutlu olur sizden de buradan özür dilerim.[EDIT]Street Parrot,2019-12-12 19:21:15[/EDIT]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.