Malawi Cichlidleri \ Aulonocara sp. Red Rubescens (Red Rubin)

Arama Balık BulucuResim 1- 2- 3- 4
Bu Türü Besleyen Üyeleri Gör
Yeni Tür Önerisi - Hata Bildirme
Latince Adı: Aulonocara sp. Red Rubescens

Coğrafik Kökeni: Malawi

Beslenme Biçimi: Etçil

Davranış Biçimi: Barışçıl

Kendi Türlerine Davranışı: Barışçıl

Yüzme Seviyesi: Taban-Orta Cinsiyet Ayırımı: Erkekler, türünün renklerine sahip iken dişiler renksiz ve gri tondadır.

Üreme: Dişiler ortalama 25 adet yumurtayı ağızda kuluçka yaparlar

Sıcaklık: 25 - 26 °C

En Fazla Büyüdüğü Boy: 15 cm

En Az Akvaryum Hacmi: 200 litre.

Su Sertliği: Sert Ph: 7.8 - 8.6

Zorluk Seviyesi: 1

Genel Yorum: Erkeklerinin gösterişli renklere sahip olmasına rağmen,dişiler renksizdir. Kuyruklarında desenler ile diğer türlerden ayırt edilebilir. Karma akvaryumlarda yaşayabilir ama tankın boyutu bu konuda çok önemlidir. 1 erkek 4 dişi ve katları şeklinde beslenebilir. Bakımı kolay ve diğer imparator varyeteleri dışında karma akvaryumlar da tercih edilmelidir. İmparator grubundaki balıklarla çiftleşme yüzdesi yüksektir.
Ubeyde
Forum Üyesi
09/06/2014 11:17:15
En güzel varyetesi de yukarıdaki 2. fotoğraftaki, "German Red" olanıdır. Saf olan bir örneğini bulursanız 1 erkek 1 dişi bile olsa alın derim, diğer Aulonocara'lar gibi çok sakin uyumlu, gösterişli bir balık. Sarı imparatordan sonra en güzel Aulonocara çeşiti bence.
Kemal Arifoğlu
Eski Üye
Ziyaretçi
08/02/2009
Karma akvaryumlar da renk ve hareket cümbüşü arayanlara tavsiye edebilirim.Mbunalar kadar akıllı değiller.Saklanma güdüleri yok,buda seyir zevkine katkıda bulunuyor.Ancak Icemanlerle iyi geçinemiyorlar.Balık sayısı fazla ve hacmi sabit olan show akvaryumlarında zor yavru alacağınızı da belirtmek isterim.
Ayberk Köse
Eski Üye
Ziyaretçi
05/01/2008
Merhabalar. Çok hızlı büyüyen ve erken yavru vermeye başlayan bir balıktır. Bende 2 dişi 1 erkek şeklinde mevcut rengi gerçekten çok hoş, birçok malawi türüyle sorunsuz yaşayabilen bir balık karma akvaryum kurmak isteyenler için şiddetle tavsiye ediyorum ama siz dişi oranını biraz daha yüksek tutun.4 dişi 1 erkek uygun olur.
Özcan Karakaş
Eski Üye
Ziyaretçi
15/08/2007
Red rubin harika bir balıktır,bir çok Malawi çikliti ile uyum sağlayabilir. Özellikle, renkleri çok etkileyicidir. Prenses ve yunuslarımın bulunduğu akvaryumumda son derece uyumlu yaşıyorlar ve her türden de yavru aldım. Karma Malawi akvaryumları için vazgeçilmez bir tür,tavsiye ederim.
Alp YILMAZ
Eski Üye
Ziyaretçi
19/04/2007
Ben diğer yorumların aksine son derece barışçıl olduklarını gözlemledim. Akvaryumumda 7-8 değişik Malawi türü ile sorunsuz yaşıyorlar. Hatta en uysal olanları diyebilirim.
M.Berk TORUN
1 2
Yorum eklemek için tıklayınız.