ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
rockycandy
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
15 Haziran 2010 19:29
Toplam Mesaj:
33 [0.01 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Neşe Bekler
Doğum Tarihi:
23 Kasım 1982
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Neşe Bekler

SON 10 MESAJI

yunusum yüzemiyor ölmek üzere
Fotoğraf:

Canlıdaki Belirtiler: Tek kanadını kullanamıyor

Akvaryum Kapasitesi (litre):

Akvaryumdaki Diğer Canlılar:

Bilinen Tüm Su Değerleri (pH, sıcaklık, amonyak, nitrat):

Filitrasyon:

İlaç Kullandıysanız İsimleri ve Miktarları:

Diğer Genel Bilgiler (Su değişim sıklığı, akvaryumda en son yaptığınız değişiklikler vb.) :
Tam olarak nedenini bilemiyorum ya kayalara sürtünerek zarar verdi kendisine yada diger balıklar ben suyun içinde sürekli ters dönüp düzelirken gördüm ayrı bi yere alıp içine hava taşı koydum.
2 aylık sp yavrularım için dekor
Merhabalar. ...
22 tane aynı gün dogmuş olmalarına ragmen ufaklı büyüklü olan sp yavrularım 2 aylık oldu. 2 aydır 100 lt lik boş akvaryumda büyüyorlar. Akvaryumun içinde kumda dahil iç filtre haricinde hiçbirşey bulunmuyor ama ben artık yavaş yavaş kum ve birkaç kaya koymayı düşünüyorum ama küçük oldukları için kendilerini çarparak zarar verirlermi bilemiyorum yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.
rockycandy2009-08-22 14:49:51
yavrularım 1 aylık nezaman?
Teşekkürler herkeze.
[QUOTE=security06]Damızlıklarınız 10-12 cm civarındaysa 3,5-4 cm olunca yavrular ana tanka bırakabilirsiniz bir problem olmaz.[/QUOTE]
damızlıklarım 5 cm civarında

Peki yavrular nekadarlık olunca biraraya koyabilirim tüm balıklarımı?

Ortalama 4. 5 , 5 cm civarı diger balıklarım.

Merhabalar. ...22 adet sp yavrularım 1 aylık oldular daha önce yavru tecrübem olmadı yavrularımı nezaman diger büyük balıklarımın oldugu tanka aktarabilirim. Şuanda büyük balıkların bulundugu tanka koysam yavrularıma büyük balıklar zarar verirmi ?.

Artemia Çıkartmak resimli anlatım
Merhabalar. ..
benim artemia hakkında hiçbir bilgim yokken forumda bilgi edinmeye çalıştım. Banada kabukdan ayırmak epey zor geldi açıkcası, kabuksuz artemia gördüm ancak hiçbir bilgim yok bu kabuksuz artemia denen madde şeftali rendesi gibi görünen birşey biz bunu direk suya bu şekildemi bırakıcaz yoksa başka bir işlem görmesi gerekiyormu? kendimizin kabugundan ayırdıgı artemiayla hazır kabuzsuz alınan artemia arasında bir fark varmı? yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.
agzı dolu sp için yapılması gerekenler?
[QUOTE=pickmeup][QUOTE=rockycandy]Merhabalar. ..
agzı dolu olan sp mi tek başına ayrı bir tanka koydum. 65 lt tank buarada. Öncelikle bomboş bir akvaryummu olmalı yoksa normal akvaryumlar gibi kum kaya olmalımı ? sıcaklık kaç derece olmalı? hava taşı we iç filtre yeterlimi? bu akvatyumda dış filtrem yok çünki Mutsuz kusturmayı düşünmüyorum 15 gün olmak üzere ve şu raddeden sonra ne yapmam gerektigini bilmiyorum yardımlarınızı bekliyorum saygılar.
[/QUOTE]

Yavruları çıkardığı zaman iç filtre yavruları çekecektir bu yüzden problem yaşarsınız bi hava motoru 10 liradan fazla değil saygılar.
[/QUOTE]
Şuanda hava havataşı kullanıyorum 3 tane 2si uzun olanlarından 1 tane mantar gibi olanından iç filtreyi çalıştırmıyorum yeterli olur diye tahmin ediyordum ama yeterli degilse hava motoruda alırım hemen. 
agzı dolu sp için yapılması gerekenler?
Tekrar merhabalar. ..
balıgım tek başına ayrı tankta 10 gününü doldurdu daha öncede karma tanktaydı artık iyice zayıfladıgı için asla yapamam dedigim kusturma işlemini yaptım dizlerim titreyerek Tebessüm 16 tane yavru suya döküldü anneninde durumu iyi görünüyor şimdilik teşekkürler herkeze.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.