neden japon balığı besliyorum?

otnememÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Istanbul
otnememÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 13 Mart 2011 01:37
Ryukin var var olmasına ama forumda öyle güzel ryukinlere sahip olanlar var ki imrenmemek elde değil. Ben de bir kaç yerde buldum ama hiçbirini beğenmedim. Belki de fazla seçici davrandım. Bir de daha genç ve küçük balıklar aradığımdan daha zor oluyor bulmak.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

basakboyÇevrim Dışı

Özel Üye
İl: Konya
basakboyÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 13 Mart 2011 02:00
Cihan abi bu site üstü bi durum olacak galiba ama ben siteyi yine vereyim canlipetshop.com toptan alacağımız için fiyat indirimide olacak tabiki ryukin konusunda rahmi bey bulunabilecek en güzel ryukinleri bulamadan zaten girilmez cihan abinin dediği gibi ryukin vasıfsızları kolay bulunabilen bir tür

s@mi_alkÇevrim Dışı

İl: Kahramanmaras
s@mi_alkÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 13 Mart 2011 03:44
Ben hobiye basakboy (mustafa nazım basak)kardeşim sayesinde başladım forumada onun aracılığıyla katıldım japon balıklarını sevimli bulduğum için bu sevimli canlılara bakıyorum forumada burdan merhaba demiş olalım.

furkan yılmazÇevrim Dışı

İl: Bartin
furkan yılmazÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 13 Mart 2011 09:13
Burda bartın merkezde çok güzel balıklar var aslında fiyatları çok uygun ama mesafe çok uzak.

Japon balıklarının cinsiyeti tam olarak nasıl anlaşılır ?

ciebÇevrim Dışı

Özel Üye
ciebÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 13 Mart 2011 11:44
Erişkin boya geldiklerinde birbirlerini kovalamalarından veya anüs bölgesinde dişinin tüpcük çıkarmasından rahatlıkla anlayabilirsin.

Rahmi abi küçük ryukinlerde görsel kaliteyi seçmen çok zor olabilir benim yavru çok çirkindi ama kaliteli yem ve vitaminle özelliklede suyun temizliği ile renkleri canlandı.

Not: Balıkların bazı pullarında renk solması var daha önceden yoktu böyle bir hastalıkta bulamadım acaba büyümeleri dolayısıylamı oluşuyor?

furkan yılmazÇevrim Dışı

İl: Bartin
furkan yılmazÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 13 Mart 2011 11:58
O benim birtane balığımdada var internetde araştırdım pul dökülmesi olabilirmiş 

ciebÇevrim Dışı

Özel Üye
ciebÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 13 Mart 2011 12:09
Valla bilmiyorum bende hepsinde var çok hızlı büyüme gösteriyorlar ondan mı bilmiyorum 2 ayda üç katı büyüdü çoğu bir tanesi ise 5 katına ulaştı (düz japon). Mahaşallah...

basakboyÇevrim Dışı

Özel Üye
basakboyÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 13 Mart 2011 16:25
Cihan abi aşırı büyümenin yanında belki su şartlarında ölçemediğin ani bi değişiklik pul kabarmasına neden olmuş olabilir yada en kötü ihtimal dropsy belirtileri arasında pul kabarmasıda var ama bulaşıcı bi hastalık olmadığı için hepsinde birden görülmesi ilginç geçmiş olsun umarım ciddi bi sorun yoktur

adige42Çevrim Dışı

Kıdemli Akvarist
adige42Çevrim Dışı
Kıdemli Akvarist
Gönderim Zamanı: 13 Mart 2011 18:52
Mustafa bugun eminönüne gittim cihanın dediği gibi durum rezalet.Hem cin sjapon çok nadir var fakat olanların durumuda çok kötü.Mantar beyaz benek kuyruk erimesi almış başını gitmiş.İşin kötü tarafı adamların esnaflığıda ço kötü ben bu balıklar hasta diyorum abi baksan ayüzüyor hasta olan balık yüzermi diyor bide.Çok güzel tül kuyruklar vardı ama hepsininde kuyruklarında erime vardı saçak saçak olmuşlardı.Yani anlayacağın balığı hataydan isteyeceğiz bu gidişle..

basakboyÇevrim Dışı

Özel Üye
basakboyÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 13 Mart 2011 19:20
Abi kesin haty olacaksa bekle dediğim gibi burda toplayalım ben sana bahsetmiştim ya gerekirse ben gidip secer gelirim en güzel balıkları die öle yaparız balıkların çogu istanbuldan istendiği için istanbula getiririm hem abilerimle bi tanışmış olurum die düşünüorum tabi değişik fikri olan varsa başka bi yerde buluşma gibi oda olabilir veya firma yollasın derseniz 

ciebÇevrim Dışı

Özel Üye
ciebÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 13 Mart 2011 19:51

eminönünde balıları vatoz parçalıyor dedim adam bana salla gitsin ölür dedi... Japonları önemsemiyorlar ama lepistesler japondan daha değerli anlamadım gitti. Beslediğim halde lepistesleri o kadar sevemedim sadece lepistes akvaryumumu seviyorum :) Birde yeni yavruları görmek güzel:)

Mustafa kardeşim dropsy belirtisinde dediğin gibi pullarda kabarma oluyor bende pulda kabarma yok sadece bazı pullar daha soluk, sanırım normal ama o kadar iyi bakmaya rağmen neden tam parlak edemedim anlamadım. 

Valla su değerlerini bilmiyorum bozulmuş olabilir haftada bir değiştiremiyorum 140 lt yi değiştirmek zor oldu açıkcası. Gerçi albino vatoz canavar gibi ilk o etkilenmez mi idi su değeri bozulsa?

cieb2011-03-13 19:52:13

hasan_ali05Çevrim Dışı

Özel Üye
İl: Antalya
hasan_ali05Çevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 13 Mart 2011 20:05
 Sami abinin imzadaki soldan 2. balık süpermiş.Ben japon besledim.Ne besledim?Torba göz ,ranchu ,kelebek teleskop ,inci gövde ,birde oranda beslemiştim bu 5 balığı ama çok uyuşuklar yem verirken bile sallana sallana geliyorlar görüntüleri çok güzel olmalarına rağmen takasa girdim.Şuan astronot besliyorum tek olarak fotoları görünce japonmu beslesem dedim ama 2 gün sonra uyuşuk oldukları için yine sıkılacağım bende size bir video buldum fena değil balıklar buyrun izleyin.
[VID]http://www.youtube.com/watch?v=hwKM7V0R3-Y[/VID]

Saygılar.
hasan_ali052011-03-13 20:05:51

OzanUtkuYUCELÇevrim Dışı

Özel Üye
OzanUtkuYUCELÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 13 Mart 2011 20:08
Oldukça hareketli iki tane ranchum var.Yerlerinde durmuyorlar sanırım sizin balıklarınıza has bi durum du bu, Bulundukları alan beslenme şekilleri su değerleri önemli olabiliyor.Umarım geri dönersiniz altın balık türüne saygılar.

OzanUtku2011-03-13 20:18:32

ciebÇevrim Dışı

Özel Üye
ciebÇevrim Dışı
Özel Üye
Gönderim Zamanı: 13 Mart 2011 20:33

Fazla akıntıi falitesiz yem, fazla ışıklandırma, kötü su değerleri ve hastalıklar japonları uyuşuk yapmakdadır. 

Normalde japonları salına salına yüzerken görebilirsiniz belki ama yem verirken kesinlikle saldırırlar, bir sorun olduğu belli.