ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
furkan yılmaz
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
18 Mart 2011 15:55
Toplam Mesaj:
18 [0.00 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
furkan YILMAZ
Doğum Tarihi:
21 Eylül 1998
İl:
Bartin
Meslek:
öğrenci
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

60 litre akvaryum 5 japon balığı 1 çöpçü

SON 10 MESAJI

neden japon balığı besliyorum?
O balığımda öldü Aglama
Japon balığım hasta mı ?
İç parazit olabilir bunun için çok az miktarda balığın ağzına sarımsak suyu sık ama çok dikkatli çok sıkarsan balık zehirlenip ölür 
Ben bir soru sorcam benim 1 japonum iç parazitten öldü ona hiç müdahale yapmadım öldü 1 japonum daha böyle ona sarımsak suyu verdim iyileşirmi yemde yemiyo ya Mutsuz
Japonumun Sorunu Ney ?
[QUOTE=cieb]Furkan kardeşim devamlı dip yemi verip başka yem vermezsen ve japonlarında bunu yerse hastalanacaktır. Yüksek proteinli yemler goldfishlerin doğasına aykırı. [/QUOTE]   bunu bildiğim iyi oldu teşekkürler
[QUOTE=cieb]

Fazla akıntıi falitesiz yem, fazla ışıklandırma, kötü su değerleri ve hastalıklar japonları uyuşuk yapmakdadır. 

Normalde japonları salına salına yüzerken görebilirsiniz belki ama yem verirken kesinlikle saldırırlar, bir sorun olduğu belli.

[/QUOTE] Evet dediğiniz çok doğru fazla ışıklandırma japonları uyuşuk yapıyor hatta ben akvaryumumu akşam gündüz ışıklandırıyordum balıklar çok uyuşukdu bide ışıkları gündüzleri yakmamaya karar verdim daha da hareketlendiler

Sizce benim japonlarım ürer mi 60 litre bir tank 5 japon cinsiyetleri belli değil tabi ürerlermi ?
Japon balığı ve diğer balıklar.
Çöğçü balığı cüce vatoz gibi balıklar koyabilirsiniz ama sakın chiclid türü veya saldırgan bir balık türü koymayın yoksa japonunuzu yer 
Japonumun Sorunu Ney ?
[QUOTE=cieb]

[

Bu yöntemi haftada bir yaparsanız en az balıklarda iç parazit oluşmaz. Ancak sarımsak iç paraziti japon balığında geçirmedi hiç bir denememde.

Sera ve tetranın yemleri ile iç parazit oluşmuyor zaten. Yüksek proteinli yemleri sürekli vermekten kaçının yeter. Özellikle dip yemleri japon balıklarına yaramıyor.

[/QUOTE]  Zaten ben dip yemlerini parçalıyorum dibe çöktüğü zaman çöpçü balıklarım yiyo aç kalmasınlar diye  herhangi bir yan etkiside yok
furkan yılmaz2011-03-13 14:16:38
Japonumun Sorunu Ney ?
Birde şöyle bir yöntem var balığın yemini alcan sarımsağa sürtünce balıktaki iç parazitler yok oluyormuş 
O benim birtane balığımdada var internetde araştırdım pul dökülmesi olabilirmiş 

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.