Ana Sayfa Ana Sayfa
  Favorilerim Favorilerim   Cevapsız Konular Cevapsız Konular   Favori Forumlardaki Aktif Konular Favori Forumlarım
Yönetime Mesaj  Yardım Yardım  Bilgi Agaci Bilgi Ağacı
  Aktif Konular Aktif Konular  Arama   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş
 Akvaryum.com Forum : Balık Forumları : Tüm Tatlı Su Canlıları : Orta ve Kuzey Amerikan Cichlidleri
Papağan Renk?
Bu Forumdaki: Önceki Konu - Sonraki Konu
  Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar

Alıntı SouLReaveR Alıntıbullet Konu: Papağan Renk?
    Gönderim Zamanı: 03 Şubat 2007 04:01 IP

Arkadaşlar benim sorum bu boydaki papağanların renklerini koruyup koruyamamasıdır?Tecrübeli arkadaşların yardımcı olmasını bekliyorum...

Engelli Üye 
Yukarı Dön
Akvaryum.Com
Reklam
Simge

Alıntı MiSoSiKiaNbullet Akvaryum.Com Reklam
    Gönderim Zamanı: 20/09/2014 12:58:57
Akvaryum.Com Reklam
Reklamı Kaldır

Yukarı Dön
shark
Forum Özel Üyesi
Simge
Benim Sitem Yorumlarim
Durumu: Çevrim Dışı

Alıntı shark Alıntıbullet Gönderim Zamanı: 03 Şubat 2007 11:50 IP
Bu papağanların renkleri özel yöntemlerle veriliyor ve ne yazık ki renklerini koruyamıyorlar.Yurt dışında özel renklendiricili yemleri var ama çok uçuk fiyatlar.Bende rengarenk almıştım ama kırmızı dışında hepsinin renkleri turuncuya döndü.

Gökhan Demir

Corydoras Trilineatus Kolonisi.

Yukarı Dön
wolverine3892
Forum Üyesi
Simge
Yorumlarim

Alıntı wolverine3892 Alıntıbullet Gönderim Zamanı: 04 Şubat 2007 13:34 IP
papağanların renkleri genelde beyaz ve pembemsidir rek yemi verilmediği sürece böyle kalır midas ve severumların da rekleri beyaza yakındır
Derviş Aydın

Yukarı Dön
balikci23
Forum Özel Üyesi
Simge

Yorumlarim

Alıntı balikci23 Alıntıbullet Gönderim Zamanı: 04 Şubat 2007 13:41 IP

Kırmızı rengi korumak için tetranın red parrot adlı (bana göre en iyi kırmızı rengi veren) yemyemini kullanırsanız çok yararlı oluyor.Diğer renkleri korumak çok zor oluyor.

Saygılar.

Öğrenci yurdunda dolaba gizlice akvaryum kuran psikopat :D

Yukarı Dön

Alıntı SouLReaveR Alıntıbullet Gönderim Zamanı: 07 Şubat 2007 05:17 IP

Mesela aldım diyelim her rengini kaliteli renk yemide kullandım genede kırmızı,sarı,turuncu kalacak diğer renkler özelliğini yitirecekmi yani bunda tecrübesi olan varmı?

Engelli Üye 
Yukarı Dön
aykut
Forum Üyesi
Simge
Devralınmış üyelik
Yorumlarim

Alıntı aykut Alıntıbullet Gönderim Zamanı: 07 Şubat 2007 05:44 IP

Tabiki orjinal rengine dönecektir, sizcede böylesi daha iyi değilmi? Bu canlılarla genleriyle epey oynuyorlar renklerini değiştirip balığın üzerine deri altı aşılama ile üstüne gs,fb gibi yazılar yazıyorlar, buna karşıyım zaten çoğunluk bilinçli bir akuvarist yada hobici karşıdır, tabiki bu balıkları akvaryumcuda gören tecrübesiz bilinçsiz kişiler tarafından veya babası, kız arkadaşı ile giden bir çocuğa sevimli gözüktüğü için tercih ediliyor. (Nekadar sevimli renklerine bak, galatasaraylı, fenerbahçeli bu balık gibi) Tabiki talep olunca büyük üreticiler ticari amaç pahasına bu sevimli hayvanlara bizim gözümüze hoş göründüğü için Bu tür acımasız yollara başvuruyorlar. Siz siz olun yazıyı okuyanlarda dahil bu tür canlıları tercih etmeyin. Talep, arz olmayınca bilinçli olarak kendi adımıza bir nebze bunları önlemeye yardımcı oluruz diye düşünüyorum. Sitemizde yemler, yetiştirme, akvaryum malzemeler ve canlılar konusunda bilgiler bolca mevcuttur.

Sağlıklı balıklar dilerim.

Saygılarımla.

Düzenleyen aykut - 07 Şubat 2007 05:48

Yukarı Dön
semra
Forum Üyesi
Simge
Yorumlarim

Alıntı semra Alıntıbullet Gönderim Zamanı: 07 Şubat 2007 19:53 IP
Merhaba,Aykut Bey'e sonuna kadar katılıyorum.Bence kendi dogal renklerinde cok daha sevimli görünüyorlar.Bana göre eziyetten baska birsey degil.Hem akuvarist olup,hemde bu tür bir iskence yöntemini bu canlılıları alarak destek vermek bana göre çeliskidir.Talep etmeyelim ki canlıları bu eziyetten kurtaralım.Saygılar...
Semra ARSLAN

Yukarı Dön

Alıntı SouLReaveR Alıntıbullet Gönderim Zamanı: 08 Şubat 2007 00:27 IP
Yıllardan beri akvaryum severim 3 gölün türlerinin hemen hemen çoğuna sahibim ama amerikan karmama dahil etmedim bu türü bu zamana kadar sırf bahsettiğiniz bu durum yüzünden bende size tamamiyle katılıyorum sadece bunları derdimi anlatamadığım bir akvaryumcu için sordum arkadaşlar teşekkür ederim destek verdiğiniz ve beni haksız çıkartmadığınız için...
Engelli Üye 
Yukarı Dön
Eski Üye
Eski Üye

Akvaryumum Baliklarim Yorumlarim
Alıntı Eski Üye Alıntıbullet Gönderim Zamanı: 08 Şubat 2007 00:29 IP

Ben konu ile alakasiz olarak bu resmi gorur gormez sesli olarak verdigim tepkiyi buraya yazmak istiyorum.

''' AMAN TANRIMM ! MUHTESEM ! '''

Basarilar

Yukarı Dön
Eski Üye
Eski Üye

Alıntı Eski Üye Alıntıbullet Gönderim Zamanı: 26 Nisan 2007 10:50 IP
Konu biraz eski fakat ben yeni konu açmak istemiyorum sadece buraya aklımda takıntı olan bir şeyi aktarmak istiyorum. Aldığım yavru papağanlarım ne zaman renklenmeye başlar? (kaçıncı ayda veya kaç cm de )

İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Saygılarımla.

Balıklarımın resimleriSmile

Yukarı Dön
Really
Forum Özel Üyesi
Simge

Yorumlarim

Alıntı Really Alıntıbullet Gönderim Zamanı: 26 Nisan 2007 14:20 IP
Onlar rainbow kırması. Yani renklenmeyebilirler. Bence şu anki renkleri daha doğal.
Umut GÜLENGÜMÜŞ

Hava motoru, hava hortumu, sünger, bayat tetra discus

Yukarı Dön
Eski Üye
Eski Üye

Alıntı Eski Üye Alıntıbullet Gönderim Zamanı: 26 Nisan 2007 14:35 IP
Hafifden alt kısmı renkleniyor gibi bakalım ne olucak bende bu fotoğrafı çektikden sonra fark edebildim balıklara bakamıyorum çok hızlı bir şekilde kaçıyorlar.LOL

Yukarı Dön

-   Konuyu Paylas