ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
SouLReaveR
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
08 Kasım 2010 14:45
Toplam Mesaj:
137 [0.02 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Aydın Güney
Doğum Tarihi:
01 Ocak 1984
İl:
Bursa
Meslek:
Öğrenci
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Oyun bitince şahta piyonda aynı kutuya konur.
AYDIN GÜNEY.

SON 10 MESAJI

İşte Amerikan Rüyası

Gürkan abi Ümit abi ve Cihat kardeşim foruma geri dönmem için göstermiş olduğunuz hassasiyet ve ilgi beni gerçekten mutlu etti sizi kıracağıma kafamı kırarım sizin tabirinizle o ayrı konu.Benim kırılmam sadece bu türlere olan aşkımdan ve bağlılığımdandır inanın o nicki bile kullanmak istemiyecek kadar kalbim kırıldı dünkü olaya.Ben bu amerikan cichlid formuna elimden geldiğince herkeze yardımcı olmaya çalıştım yıllardır bilgi birikimimi aktardım.Beni üzen sadece bu formun gerçek emektarları bizlerin hak ettiği değeri görememesiyle alakalı bir durum.Genede tüm arkadaşlarımın canları sağolsun hak eden insanlara +lar tebrikler teşekkürler koymaya devam etsinler ben amerikan cichlidler hakkında yorum yapmama kararı alıyorum uzun süre ve saygı göstereceğinizi umuyorum.Ama diğer türlerde de bilgiliyim diye ahkam kesen birçok insana cevap olarak arkadaşların sorularına hassasiyetle cevap vereceğimide burdan belirtiyorum umarım hassasiyetimi ifade edebilmişimdir saygılarımla...

Tüm Balıklar Öldü :(
Akvaryumcularda şöyle bir felsefe vardır canlı varlığın garantisi olmaz dükkandan çıktığında orda olay biter yıllardır böyledir bu.Akvaryumcuya gitsen hiçbir hak taleb edemessin tabikide balıklarınız için çok üzüldüm ama akvaryumunuzu iyice sterilize ettikten sonra yılmadan tekrar kuracağınızı ve uzun yıllar sağlıkla balıklarınızı bakacağınızı ümid ediyorum geçmiş olsun tekrar...
yeni sarı erkeğim yorumlarınızı bekliyoru
Bende farklı göllerin balıklarının bir arada beslenmemesinden yanayım.Önemli olan görsellikten ziyade balıklarımızın stressiz ve doğal yaşamlarına bir nebzede uygun ortamlar yaratabilmektir akvaryum severlik böyle birşeydir.Size tavsiyem ya sarıprensesleri bakın bir arada yada akvaryum hacminiz yeterliyse frontoza besleyin inanın hem sizin hemde balıklarınız için doğru bir tercih olacaktır..
Balıklarım oksijensiz ne kadar dayanır ?
İmkanınız varsa akvaryum suyunuzu bir kısmını büyük bir bidonda saklamanızı öneririm size öncelikle.Dinlendirilmiş su temin etmenizde akvaryumunuzu kurma aşamasında size çok yararlı olacaktır.Balıkların oksijen durumuna gelince ya bir kova ayarlayıp pilli hava motorunu çalışır vaziyette bırakıp balıklarınızı muhafaza edin güzel bir şekilde yada akvaryumcularda bulunan oksijenle güzelce poşetleyip bu sorununuzu ortadan kaldırmanızı tavsiye ediyorum size..
Hayalim Gerçek Oldue
Piyasada bakacağınız türlere uygun kayları kolaylıkla temin edebilirsiniz.İç dizayn tamamen bir göz zevki unsuru olmakla birlikte balıkların doğal yaşam alanlarını bir nebzede olsa yansıtabilmekte üzerinde hassasiyetle durulacak bir konudur.Formu araştırarak ve aklınızdaki soruları bizlere sorarak balıklarınızın rahat edeceği en ideal dizaynı keşfedeceğinizi düşünüyorum..
24 Saat Filitre Çalıştırma
[QUOTE=yunusmen]Herkeze Hayırlı akşamlar Dileyerek konuya girmek istiyorum.Benim bu gün almış olduğum Akvaryumumun ölçüleri 80.50.40 Akvaryumumun Dış filitresini Geceleri Kapatmam Gerekicek sizce Ne gibi sorunlar olur?Ayrıca Ben bu akvaryuma 1 Hafta sonra Balık Eklemek İstiyorum sizce Ne türLeri Önerirsiniz?[/QUOTE]
 Akvaryumunuz hayırlı olsun dış filtreyi neden kapattığınızı merak ettim doğrusu ekol dış filtre kullanıyorsanız çıkarttığı sesten diye tahmin ediyorum yada size göre kapatmanızı gerektiren başka neden varsa bizimle paylaşabilirsiniz.Size tavsiyem kesinlikle ne dış filtreyi nede hava motorunuz varsa kesinlikle onu kapatmamanızdır.
balıklarım we akvaryum hacmi
[QUOTE=arcdevel]Mrb arkadaslar ben 60litrelik bi akwaryumda 4 adet yunus besliyorum akvaryumcu bu balıkları bu litrede istedigin boya getirebilrsin dedi ama ben pek inanmadım bu yüzdn size sorm dedim 60 litre büyümeleri için yeterlimi acama normalini biliyorum 250 litre fln ama 60 litredede büyüye bilirlermi cwplar için şimdiden tks ederim [/QUOTE]

60 litre gerçekten çok küçük bir hacim seçtiğiniz tür adına ama hevesinizi kırmayın yunuslarınızı farklı bakabileceğiniz türlerle takas ederseniz daha iyi olur 2 ay sonrada daha büyük bir akvaryuma geçtiğinizde yunuslara tekrar bakabilirsiniz..
Malawi chidlerle takas sizce ne olur ?
Bence demasonilerden vazgeçme ama akvaryumun bunlara bile küçük geliyorsa Fatih arkadaşın dediği gibi neon beslemen en ideal seçim olacaktır..
tropheus çiftleşme yardım
Arkadaşların dediği gibi tankınız oldukça uyumsuz türlerin bir arada olmasıyla oluşmuş size tavsiyem diğer göllerin balıklarından vazgeçmeniz doğrultusunda olacaktır.Sadece tek tür tropheus akvaryumunu ideal şartlarda dizayn edip bu sevimli yaramaz balıklara bakmanın üretmenin zevkini ve tecrübesini yaşamanızı öneriyorum.
Frontoza Yavru aldı bakarmısınız.
Kusturmak genelde yavruları kurtarmak adına bir çözüm gibi görünsede balığınızın anaçlığının gelişmesi açısından bende kusturmamanızı öneririm.Akvaryum hacminiz ideal isterseniz dişi balığınızı bir bölmeyle ayırarak kendine yuva yapacağı bir alan oluşturarak akvaryuma fazla müdahale etmeden strese sokmadan gerekirse ışıklar hiç açılmayacak şekilde yaklaşırsanız dişi balığınız yavrularınızı sağlıkla büyütecek ve anaçlığıda gelişecektir.Umarım herşey dilediğinizce olur...

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.