Dolandırıcılık


cansinanÇevrim Dışı

Kayıt: 12/01/2021
İl: Bursa
Mesaj: 10
cansinanÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 10 Haziran 2021 17:13
[QUOTE=mraccent]

inşallah arkadaşımızın başına benzer birşey gelmemiştir.
başka kişi hesabına attırmışta olabilir.
gün içinde bankayı arayıp yanlış virmanlandı deseydi bir ihtimal gelebilirdi.
[/QUOTE]


zaten başka bir hesaba attım parayı o hesabın sahibinide verdim savcılığa bekliyorum bakalım.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

AltispinozaÇevrimiçi

Kayıt: 01/05/2017
İl: Bursa
Mesaj: 854
AltispinozaÇevrimiçi
Gönderim Zamanı: 10 Haziran 2021 18:16
[QUOTE=cansinan]


zaten başka bir hesaba attım parayı o hesabın sahibinide verdim savcılığa bekliyorum bakalım.[/QUOTE]

Tahmin ettiğim durum olmuş galiba. Şimdi size ibani verilen arkadaş da muhtemelen olaydan habersiz. Bilmeyen arkadaşlar için durumu izah edeyim;Sistem söyle işliyor: dolandırıcı başka birisi ile bir ürün için pazarlık yapıyor bu arada kendisi sahte bir ilan açıyor. Siz de balıkları almak için irtibata geçiyorsunuz dolandırıcı size kendi ürünü almak istediği arkadaşın ibanini atıyor. Bu arada siz ücreti gönderince olaydan habersiz 3. Kişiye parayı gönderdim deyip ürünü alıyor. Ne yazık ki alti çok doldurulabilecek birsey yok ortada. O sebeple bu tarz alışverişlerde not kısmına alınacak ürüne dair bilgi ve gerekirse telefon numarası girmekte fayda var. 3. Kişi durumu fark eder ve iyi niyetli davranırsa ancak o şekilde paranızı geri alırsınız. Yok değilse de banka kayıtları mevcut deyip hakkınızı savunabilirsiniz.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

cansinanÇevrim Dışı

Kayıt: 12/01/2021
İl: Bursa
Mesaj: 10
cansinanÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 10 Haziran 2021 18:30
[QUOTE=Altispinoza]

Tahmin ettiğim durum olmuş galiba. Şimdi size ibani verilen arkadaş da muhtemelen olaydan habersiz. Bilmeyen arkadaşlar için durumu izah edeyim;Sistem söyle işliyor: dolandırıcı başka birisi ile bir ürün için pazarlık yapıyor bu arada kendisi sahte bir ilan açıyor. Siz de balıkları almak için irtibata geçiyorsunuz dolandırıcı size kendi ürünü almak istediği arkadaşın ibanini atıyor. Bu arada siz ücreti gönderince olaydan habersiz 3. Kişiye parayı gönderdim deyip ürünü alıyor. Ne yazık ki alti çok doldurulabilecek birsey yok ortada. O sebeple bu tarz alışverişlerde not kısmına alınacak ürüne dair bilgi ve gerekirse telefon numarası girmekte fayda var. 3. Kişi durumu fark eder ve iyi niyetli davranırsa ancak o şekilde paranızı geri alırsınız. Yok değilse de banka kayıtları mevcut deyip hakkınızı savunabilirsiniz. [/QUOTE][QUOTE=Altispinoza]

Para gönderdiğim kişi eşi sanırım soyadları aynı bana da eşi demişti, zaten paranın bir kısmını onun üzerinden iade etti. açıklama kısmında cinsiyetine kadar yazdım o kısımda rahatım konuşmalar falanda mevcut onlarda savcılıkta bence kaçacak yeri yok ama hala neden yatırmıyor anlamıyorum.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir