ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Altispinoza
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
598
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
01 Mayıs 2017 19:28
Son Ziyaret:
3 Saat 47 Dakika önce
Toplam Mesaj:
574 [0.68 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
128 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
2

BİLGİLER

Ad Soyad:
Koray
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Bursa
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Koray

SON 10 MESAJI

Migrosta Gördüğüm Sıvı Besin
[QUOTE=khancafer]

Her bitkinin istediği aşağı yukarı aynı. Burada önemli olan nokta içeriğindeki elementlerin yüzdeleri. Örnek veriyorum: Demir miktarı bitkinin tüketebileceğinden çok olursa yosunlanma sorunu ortaya çıkar. Akvaryum için alacağınız sıvı gübrelerde bu değerler ortalama bir şekilde hazırlanıyor. Yani Migros'tan alacağınız ürün yosun yapabilir. Başka bir zararı olacağını düşünmüyorum.[/QUOTE]
Teşekkür ederim. Cevabı biliyorum. Özelden hatta soruyu soran kişiyi bilgilendirdim. Alıntı yaptığım arkadaş neden o soruyu sorduğumu tahmin edebiliyordur.umarim cevaplandirir.
Migrosta Gördüğüm Sıvı Besin
[QUOTE=Beta_balik]Bence pek işe yaramaz. Sonuçta biri suda yetişen bir bitki, diğeri saksıda. İstekleri farklı olur.[/QUOTE] Ne gibi farklı olur mesela? Bilimsel olarak açıklar mısınız? Neyi farklı yapmamız gerekiyor?
Henüz İsim Vermedim
[QUOTE=Harlequin]O tasarım daha önce yapılmıştı hemide heykelleri bile hakkıyla bulup getirtmişti arkadaş ;
orta dünyanın güzel akvaryumu hey gidi günler eskiden çok fantastik aquascape ler çıkardı bu topraklardan [:D]

[URL=https://www.akvaryum.com/Forum/argonath_heykelleri_k877482.asp]Karbonat değil ! Argonath Heykelleri ![/URL]

[/QUOTE]

Vay be cook iyimis. Ama burada ya akvaryum büyütmek ya dekoru küçültmek lazım gibi geldi bana. Heykeller çok ortada kalmış.Kayalar düz desenli değil de biraz daha dokulu olsa al sana ölçek hissi. Keşke bitirilebilseydi.
Henüz İsim Vermedim
Benim ilk aklıma gelen'Argonath'oldu. Gözümde o canlandı :) bilmiyorum lotr faniysaniz isim babası olabilirim: D
Araştırabileceğim Kaynak Önerisi
[QUOTE=AkvaryumKolik]Bir süredir tatlı su ve bitkili akvaryumlarda ilgilenmekteyim birazda bu tuzlu su alemine el atmak istiyorum önerebileceğiniz site, YouTube kanalı vs. Var mı[:)][/QUOTE]
Dennis wong diye bir arkadaş var. Yabancı diliniz varsa tavsiye ederim. Ukaps,plantedtank,barrreport forumları da iyidir.
'hacmin Kücük'çüler
[QUOTE=Beta_balik]Tabi her isteyen kafasına göre bilgi veremez.[/QUOTE]
Altına imzami atarım.
'hacmin Kücük'çüler
[QUOTE=Beta_balik]Ben sizin kişisel tercihletinizi ne yapayım. Benim umrumda olan balıklar. 100 tane tatra koyamazsınız demedim ayrıca. Kim engel olacak? Ban bir balık gördüğümde sadece iyi besleniyor mu, suyu temiz mi diye bakmıyorum. Aynı zamanda hacim balığa uygun mu, dar geliyor mu diye bakıyorum. Ama belli ki siz bu konuyu pek kafaya takmıyorsunuz. Beta üreten ve satanların nasıl bir yerde baktıklarını biliyorum. Tabi siz tek taraflı bakabilirsiniz olaya. Ne yapsın 60-70 tane balık için 30 litrelik akvaryum mu alsın. Yer mi yeter buna? He fanusu 5-10 litrelik akvaryumu satmaması için protesto edebiliriz.


Tabi kide üstüme alınacağım. Başka ne yapayım.[/QUOTE]

Sizi tebrik ediyorum. O zaman Betta splendensin ansiklopediye gore 30 litre min hacim istediğini de okuyoruz. 8-9 litrelik tankta Betta besliyordunuz degil mi? İmkânınız varsa buyutun isterseniz. Yoksa birhal caresine bakılır hiç merak etmeyin. Sizin vicdaniniz rahat etsin o bize yeter.
'hacmin Kücük'çüler
[QUOTE=Beta_balik]Kaplumbağalar daha 16-17 cm idi. Bunu hatırlıyorum. Yalnız birşey var. Ben o konuda, hacminiz dar akvaryumu büyütmelisiniz gibi birşey dememiştim. Bunlar daha büyüyecek ve akvaryum yetmeyecek demiştim. Bunu kanuyu açan Kubilay Bey de tastik etmişti.
Ayrıca konuyu niye bana getirdiniz anlamıyorum. Ben betalar için açılan hiçbir konuda hacminiz küçük gibi birşey demedim. İmkanınız varsa büyüttün diyorum. Bunu sadece beta balığında değil başka balıklarda da diyorum. Bir japon balığını 10 litreye koymuşsa, imkanınız varsa akvaryumu büyültün yada türü değiştirin derim. Ama alınmamış balık için ne kadar büyük akvaryum olursa o kadar iyi.
Siz konuda cüce pearl gurami demiştiniz. Ben onun üzerine 60 litre dedim. Ki pearl diye geçen, inci gurami 60 değil 80 litre ister. Ben videodaki balıktan bahsetmiyorum, sizin mesaja yazdığınız inci gurami den bahsediyorum. [/QUOTE]
aaa siz niye üzerinize alidınız ki ben isim vermemistim :) siz hiç öyle üzerinize alınmayın Beyza Hanım.
Betta da aynı ansiklopediye göre 30 litre istiyormuş geçen 8-9 litrede besleyen birisini ayiplamisti bir arkadaş o sebeple acmistim başlığı:) sparkling gurami yerine pearling gurami yazılabilir veya tam tersi bahsettiğim videoda pearling gurami mevcuttu. Çok önemli değil,bu kadar litre nazizmi yapmak yerine küçük hacimlerde ne yapılabilir onu görmek lazım. Nano tank diye bir tabir var hatta adam tank kadar filtre sistemi almış istediği gibi canlı koymuş su temiz,canlılarin karnı tok. Şimdi bu adama kimsenin birşey demeye hakkı yok. İnsanlar aylarini veriyor Nano tankta denge tutturacagim diye zor bir iş aslında.
****
Ben 270 litre tankımda toplasan 3 Otto, 10 ember Tetra, 2 daylight tetra 1sae besleyen birisiyim. Balıkların en büyüğü sae 10 cm i bulmuyor. Kişisel tercihim bu, istersem 100 tane tetra koyarım. balıkların suyu iyi, karnı tok, birbiri ile didismedigi sürece o sistem yürür. Aynı tanka 30 tane mbuna atan da o yoğunlukta balık görmek istediği için yapıyor. Kişisel tercih. Şartlarını sağladıktan sonra isterse 50 tane atsın.Bettalarin nasıl üretildiğini, nasıl bardaklarla yolculuk yaptığını biliyorsunuzdur herhalde. O zaman ya komple sistemi balık şartları iyilestirene kadar protesto edip birakacagiz ya da biraz susacagiz.Politically correct olacağız diye siyahi hakları savunuyor gibi görünüp, gece zenci mahallesinden geçemeyen populistler geliyor aklıma.

Ama lütfen siz üzerinize alınmayin nolur:)
Seachem Excel
Excel tam olarak aynı işi görmüyor hocam, seachem faq da yazılıydı sanırım CO2 sistemi 10/10 ise Excel 3/10 gibi performans gösteriyor yazılmıştı.
Hacmin Küçükçüler
[QUOTE=eskiyapar]Bu konu güzel. Doğru tespitler. Yazacak çok şey varda yazıp kırmayayım kimseyi. Japonlar için balık sayısı çarpı 40 litreci kardeşimiz bile var. İlim öyle diyormuş.10 japon 400 litre vayyy.Abi ne yerimiz, ne de bu hacme kızmayacak eşimiz var.Zaten hobimize hastalık diyorlar.[:lol:][/QUOTE]
Evde terlikle kovalanmak için birebir bir carpanmis x40 :d

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 366 Online Kullanıcı, 199 Üye

Online Kullanıcılar

cozsahin, Logger, ccrawenn, Laetacara, aldemirgen, AkvaristEren, polat74, oblomov, mguner, ardatamay, atlantis917, hgorenek, icelebi, stinger, karadadas, yavuzsezgin, hkn06, KILLIFISH, aqua08, samah, k3rp3t3nn, sercang, mustafaikay, orimohito, sherloock, yucesoy83, ityo39, SoSriKuA, Bonzi, fretchord, hovercraft, Necdet Buluk, Nitalis, zekigonlum, StenkaRazin, DeviLLe, Murat8, bymurat06, burundi, atillasulun, Starion, Alcynone, Acil Stop, serkonan, Emerse, ONRAYDN, s3lck, leventzl, Akvaryum8585, istanbul34, ahmtemre, turgut06, Supervenenis, balıkhastası, muzaffer22, Mikail Erdoğan, vefali54, Esnaf, Mutluluk, heritage59, ankara0606, Forwad67, Fatih ÇE, Mozkal, ersel, Foai, caga71, armaqan, AmazonDream, oguzburcin, Kaanarya, Burak Dişli, fzkdevil, apistoapisto, ahmetyesevi, Greylist, Hasanahshsjh, ilker özkan, Aspet, ufukxx61, Bssan, Panzehir, Sedatkoc52, punis_her, hermiş, Svs8279, krib, MertA, yldrm9490, Melih23, faruk7481, gcinoglu, Türkiye1, spongebob55, hkilic, BettAlfa, MEID, Sofuoglu61, Heinzen, enesunal, samdeloz, wetsiz, mescalito, hipnos, stroma, wallece, sarı2604, gyunda, MiSoSiKiaN, bunerf, eskiyapar, Can Bir, SCORPION_79, beyazgul, Harlequin, abdullahk, whitefish, Arapaima, Göktuğglr, arconim, mcmert, nzm06, indianaconz, vendetta99, burak1, AkvaristAhmet58, Zoresmer, dus_zamani, ka2n, avsarm06, Theımam, CaagriBey, anestod, dr_ozi, Batuhan Erogul, ermane, Tebery, hounsoi, izzettanju, aXarayli, kbkz, tosyalı, berkayakkann, darkaura, smithiseek, Suleyman1834, ocelenk, eozen81, Nursun, cyhn84, bayram11, Kamil009, morfimorfi, aviator55, Bayulker, Efe55116, ALPDEM, ademakci, Eflatun61, daricadiscus, mgokturk, HRN1, yildirimbeyazit, SahinTaskin, fma3280, sinanistanbul, cuce__vatoz, kdeniz, hasancemalsargin, Bisnev99, ilker2626, Brsk, inspector, problemly41, volkanizma06, Splendor, mcakv, Samet545445, KaAn7708, ozan_1903, aliosmank, AliSarp, birolken, 10uruc, mehmetdemirel, mehmetçaltı, FatihHoca, KEREMERT, Explain, husam, serhat039, Bob, Erdem_ercelik, captain_55, ers1905, hasancn, SinanBulut, Okansari, Neothauma, YUSUF0602,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,752,968 Mesaj
  • 402,709 Konu
  • 91 Forum
  • 142,406 Forum Üyesi
  • 1,452 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,622 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.