ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
cansinan
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
5
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
12 Ocak 2021 12:57
Son Ziyaret:
27 Kasım 2021 09:44
Toplam Mesaj:
23 [0.07 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
18 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
sinan demirel
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Bursa
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

sinan demirel

SON 10 MESAJI

Akvaryumdaki Yosun Lekeleri
[QUOTE=Melih Arslan]Burak Bey'e katılıyorum. Bitkiniz yoksa ışık süresi fazla. Sadece akşam karanlığında biraz yakarak bir süre gözlemleyiniz. 19.00-23.00 arası yeterli bence. Ayrıca fotoğraf paylaşabilirseniz, belki atladığımız bir husus da olabilir. [/QUOTE]

Teşekürler ışığı kısacağım öyle gözlemleyeceğim.

[QUOTE=IBurak]Akvaryumda bitki yoksa ışığı o kadar uzun süre yakmanız yosunlara yarar sadece. Bence sorun ışık.[/QUOTE]

Teşekürler
Akvaryumdaki Yosun Lekeleri
[QUOTE=Melih Arslan]Güneş ışığı alıyor mu akvaryum? Led aydinlatmaniz günde kaç saat açık, kaç waat ve hangi tip led? Filtrasyon sisteminiz nedir?

Bunlara bağlı olabilir, cevaplarsanız yardimci olmaya çalışalım [:)][/QUOTE]

Akvaryum gün ışığı almıyor tüm perdeler güneşlikle kapalı, beyaz 40 wat led , 12 -13 saat açık kalıyor, filtre sistemi standart malzemeler-nitrat tutucu-seramik-biobal-aktif karbon.
Akvaryumdaki Yosun Lekeleri
Sorum şu, iki tane akvaryumum var biri 165*50*50 ölçülerinde sumplı içinde 9 adet albino kipili damızlık var aksatmadan her hafta sabit günde suyunu değiştirip camları güzelce silerim altta ince beyaz kum var, diğer akvaryumum 130*50*60 ölçülerinde dış filtreli içinde 6 adet damızlık ve yaklaşık 30 adet yavru var ve 15 günde bir su ve cam temizliği yaparım. İçlerinde gnays kaya mevcut aynı sayıda ve yaklaşık aynı boyda ikisinde de led ışık var ikisinde de günde iki kez yemleme yapıyorum aynı yemler ile. ama gel görki albino akvaryumu hafta daha dolmadan camlar belirgin şekilde kirleniyor, diğer 15 günde bir temizlediğim akvaryum ise çok çok az kirleniyor. sebebini çözemedim. Teşekürler şimdiden
Dolandırıcılık
[QUOTE=hakanyildiz78]
Adliyelerde o kadar çok dosya (şikâyet) var ki yoğunluktan adalet ya geç geliyor ya da gelmediğini düşündürüyor maalesef. Sizin başınıza gelen olay dolandırıcılık değil, çünkü bir kısmını ödeyip kalanını ödeyeceğim diyerek ödemiyor. Yani hem bir kısmını ödemiş olması, hem de borcunu inkar etmeyip ödeyeceğini beyan etmesi hukukta dolandırıcılık suçunun tanımına girmiyor. O nedenle savcı takipsizlik kararı vermiş. Aslında iş yükü olmasa, eylemine uyan başka suçlar kapsamında dava açabilirdi, elinde sonuçlandırılmayı bekleyen yüzlerce dosya var her bir savcının, bir an önce diğer dosyaya bakmak istediğinden karar yazıp geçmiş. Siz icra dairelerinde ilamsız takip başlatarak veya hukuk mahkemelerine dava açarak alacağınızın tahsilini isteyebilirsiniz. Dava açacağınız kişi para gönderdiğiniz banka hesabının sahibi olmalı. Ben hem adliyede dolandırıcılık büroda çalışmış bir zabıt katibi olarak, hem hâkim-savcılar hakkında ve hem de onların kararları hakkında internet mecralarında olu orta serzenişte bulunmamayı tavsiye ederim. Maddi ve manevi kayıplarınızın temini için bir avukattan hukuki yardım alabilirsiniz.[/QUOTE]

Teşekkür ederim ilginize karara itiraz ettim bekliyorum bakalım ne çıkacak.
Ph Metre
Merhaba, güzel kaliteli bir ph metre almak istiyorum havuzda kullanmak için öneriniz var mıdır ? teşekürler
Dolandırıcılık
[QUOTE=MertA]Adını verdiğiniz kişi Ankara'da dolandırıcılıkla namı yürümüş birisi. Çarptığı kişi sayısı iki elin parmağını geçmiştir. Bir kaça kere kendisiyle yakın temaslarda bulunulduğunu da duymuştum ama huylu huyundan vazgeçmiyor demek ki. Geçmiş olsun.[/QUOTE]

Neden vazgeçsin ki ceza yok bir şey yok çarptığı yanına kar kalmış demek ki devam ediyor dava edende yok galiba.
Dolandırıcılık
[QUOTE=erkanmazici]

Hocam adam göndereceğim diyormuş. Savcılık bunu söyleyen adamı dolandırıcı kabul etmez ki. Göndereceğim diyor ama göndermedi henüz. Bunun dolandırıcılık olarak kabul edilmemesi aslında normal. Siz öfke ile bakıyorsunuz ve işiniz hemen hallolsun istiyorsunuz ama hukuk öyle işlemiyor maalesef. Adamın kötü niyetli olduğu çok açık ama savcılık adamın niyeti kötü diye düşünerek işlem yapmıyor. Fiil gerçekleşmiş olmalı.

Bence noter işini de düşünün. Adamın adresini bulabilirseniz noter üzerinden resmi ihtarname gönderin. Noter ihtarname göndermem demez, adamı biraz korkutursunuz.[/QUOTE]

Tamamda size de saçma gelmiyor mu göndereceğim ama zaman belli değil bunun neresinde iyi niyet var. Adamın adresini bilmiyorum bulma şansımda çok zor gibi o yüzden karara itirazı bekleyeceğim artık.
Dolandırıcılık
[QUOTE=erkanmazici]

Koray Bey, söz konusu kişi bu yorumlarından dolayı sizi şikayet etse, ceza alabilirsiniz. Şiddete çağrı sayılabilir bu söyledikleriniz, dikkat etmenizi tavsiye ederim.

Sinan Bey çok geçmiş olsun. Parayı alıp henüz malı vermemiş olması, bu aşamada dolandırıcılık olarak kabul edilmemiş olabilir. Dava açıldığında adam balıkları gönderirse, dava düşer ve masrafları siz ödemek durumunda kalabilirsiniz. Adam malın sevkiyatında gecikme oldu diye kendini savunabilir. Sizinle yaptığı yazışmada mal teslimat tarihi ile ilgili bir taahhüdü var mı? Gecikme durumunda tazminat bahsi var mı? Teslimat gecikmişse, bu dolandırıcılık olarak kabul edilebilir mi? Adamı savunmak için söylemiyorum, olası mahkemede karşılaşabileceğiniz savunmalardan bahsediyorum. Hukuk meselelere geniş pencereden bakmak zorunda. Sadece sizin hakkınızı değil, karşınızdakinin de hakkını koruyor. Onun sığınabileceği bir savunma varsa, onu dikkate alır.

Kendimi sizin yerinize koyduğumda hakikaten çok sinirleniyorum. Noterden bir ihbarname mi çekseniz? Şu tarihte şu malları teslim etmek için anlaştık, henüz malları teslim etmediniz gibisinden. Buna cevap vermek zorunda, vermezse dava için daha sağlam bir zemin oluşabilir.

Bir de meselenin maliye boyutu var. Bu arkadaş sürekli olarak böyle bir ticaretin içinde ise vergi kaçırıyor demektir. Gerçi internette el işçiliği sayılabilecek üretim ile elde edilen ürünlerin vergisiz istisnai satışı ile ilgili bir yasa çıkmıştı galiba. Ama bu adamın üretimhanesi falan varsa ve internetten böyle vergisiz ticaret yapıyorsa, maliye onu çok güzel keseler. Paranızı alamasanız bile arkadaşı biraz hırpalamış olursunuz. Bunu da araştırın bence.

Geçmiş olsun tekrardan.

[/QUOTE]Teşekkür ederim öncelikle, bütün konuşmalar duruyor hala göndereceğim yarın bugün diye hatta para için istemem tamam göndereceğim konuşmaları bile duruyor herşey çok açıktı aslında ama ne yazık ki dava bile açılmadı. maliye kısmına gelince onu araştırmak lazım.
Dolandırıcılık
[QUOTE=Altispinoza]

Şaşırdım mi? Hayır; üzüldüm mu? Evet.
Maalesef ceza alinmamis suctan daha cesaret verici birsey yoktur. Siz yine zopa seçeneğini değerlendirin. [/QUOTE]


Günülden geçen oda işte o zaman adalet bize taraf işler
Dolandırıcılık
Güzel olmayan haberlerim var. Dün dosyayı sorgulamak için adliyeye gittim dosya kapanmış sözde tebliğ edilmiş karar yok ortada, neyse uğraş dur kararı buldum okudum şok oldum adamın diyor paranızı vermemesi dolandırıcılık sayılmaz , yaptığı şey dava açmak için yeterli değil diyor. Karara itiraz ettim tabi ama umudum kalmadı, adamın dolandırıcı olduğunu anlamak için daha ne yapması gerekir bilemiyorum. O zaman bizde milletin parasını gasp edelim nasıl olsa ceza yok hukukta yeri dolandırıcılık olmuyor.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.