Astronot Balığı


yusuf peyami şamlı

Açıklama

4 cm iken almıştım.Yaklaşık 3.5 aydır benimle.Şu an 14 cm.Haşlanmış midye eti , tera stick yem ve sitenin yemler bölümünde tarifi verilen kuru yemle besliyorum.Gün ışığı veren florasan ile aydınlatılan akvaryumda yaşıyor.Haftalık %25 su değişimi yapıyorum.Aç kalmadığı sürece sakin bir balık.

22 Ekim 2006 13:14
 

Yorumlar

Özellikle 2. fotoğraf oldukça güzel. Sağlıklı formu düzgün bir balık. Tebrikler.

Refet Ali Yalçın

Daha güzel desenlere sahip örnekleri var. Ancak sağlıklı bir balık ve kaliteli resimler. Arka fon doğal olsaydı daha iyi olurdu.

Fatih Taştan

Tarık Bakıcı

Tamer Ballıcalı

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarismaya katilmak için üye olmaniz gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Dennerle'den bitki

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneği satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her alt kategoriye bir katılımda bulanabilirsiniz. Yani canlı kategorisine 1, akvaryum kategorisine 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve derece kazanamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir, derece kazanmışlar ise katılamaz.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve derece kazanmış bir üye, kazandığı kategorideki takip eden ilk 2 yarışmaya katılamaz.
7. Yarışma oylamaları en az 2 aydır üye olan ve 50'den fazla paylaşım mesajı olan üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
9. Her ayın 1'inde katılımlar başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama 22'sinde başlar, 28'inde saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
10. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
11. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
12. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
13. Yarışmaya 3 fotoğrafla katılmak zorunlu değildir. 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
14. Canlı kategorisindeki katılımlarda tüm fotoğrafların aynı canlıya ait olması gerekmektedir. Örneğin bir sarı prenses erkeğinin bir de dişisinin fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede 2 balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır.
15. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
16. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın yarışmada bulunduğu söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.