ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Street Parrot
Kullanıcı Grubu:
Yönetici
Kullanıcı Başlığı:
[C]3,1,12491[/C] [C]2,2,12491[/C] [B]1414,3[/B]
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
3232
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
05 Temmuz 2006 17:32
Son Ziyaret:
11 Saat 19 Dakika önce
Toplam Mesaj:
4339 [0.90 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
11 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ömer KAYA
Doğum Tarihi:
21 Ağustos 1979
Yaş:
40
İl:
Adana
Meslek:
Sürüngen Memur
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Ömer, Obsesif-Depresif - Pentaxian Benmişim kendime en büyük ceza. [URL=http://www.akvaryum.com/Forum/bir_kac_amator_fotograf_k903772.asp]Bir Kaç Amatör Fotoğraf[/URL] [URL]http://www.akvaryum.com/Forum/gokkusaginin_tum_renkleri_k919651.asp[/URL]

SON 10 MESAJI

Akvaristler Nerede ?
Zebralarla ilgili aradığınız herşeyi yukarıda linki verilen canlı profilinde ve aşağıdaki linkte bulabilirsiniz..
[URL]https://www.akvaryum.com/Forum/zebralar_hakkinda_sikca_sorulan_sorular_k114899.asp[/URL]
Akvaryumun İncileri Gökkuşağı Türleri
[QUOTE=edmontdante][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/59946/090720191526151.jpg[/IMG]

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/59946/090720191526271.jpg[/IMG][/QUOTE]
Melanotaenia parva harika görünüyor. Formları da, renkleri de çok güzel[:nazar:][:nazar:][:nazar:].
Akvaryumun diğer sakinlerini de görelim[:)]
Akvaryumun İncileri Gökkuşağı Türleri
Tahsin ağabeyin hobi hanesinden çok güzel türün videosu.
[VID]https://youtu.be/igTVL9x7yl0[/VID]
Akvaryumun İncileri Gökkuşağı Türleri
[QUOTE=Apistotales]

Teşekkür ederim, Cinsiyetinin erkek olduğunu düşünüyorum. Sizce de öyle mi?[/QUOTE]
Evet erkek, dişilerde kırmızı renkler daha az oluyor.
[EDIT]Street Parrot,2019-06-25 22:17:48[/EDIT]
Akvaryumun İncileri Gökkuşağı Türleri
[QUOTE=Apistotales]Merhabalar 😊 fotoğraftaki üstteki balığın türün adını ve Cinsiyetini belirlemede yardımcı olabilir misiniz?

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/188969/250620190917271.jpg[/IMG]
[/QUOTE]
Büyük ihtimal Melanotaenia herbertaxelrodi
[URL]https://www.akvaryum.com/melanotaenia_herbertaxelrodi_lake_tebera_rainbow_tatlisur_60_5446.asp[/URL]
Günce Benim Eski Sevgilimin Adıdır
[QUOTE=Neothauma ]

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/29591/200620190939361.jpg[/IMG]

😕[/QUOTE]
Benim ilçeden ne geliyor ? Benim göremediğim, bilmediğim hazine mi var Nizip’te [:geek:][:O]
Günlük Foruma Mesaj Yazma Sınırlaması
[QUOTE=Bedbin]Bu forumda yöneticilerin yaptıkları tek şey kavga çıktığında üyeleri uyarıp mesaj silmek gördüğüm kadarıyla. Herhangi bir üye buradaki olayları, konuları, mesajları görmezden gelebilir ama bir yöneticinin olup bitenlere karşı kulaklarını tıkayıp gözlerini kapatması gerçekten üzücü.
Kimsenin tek işi forumda yöneticilik yapmak değil, herkesin bir hayatı, işi gücü var. Belki iş hayatları yoğundur, belki özel hayatlarında sıkıntılar vardır ve bu yüzden foruma vakit ayıramıyorlardır. Böyle bir durumda yapılması gereken yöneticilik sıfatını bu işi tam anlamıyla yapabilecek ve foruma vakit ayırabilecek birilerine( varsa eğer) bırakmaktır diye düşünüyorum.
Profilinizde yönetici yazdığı sürece forumun sorumluluğu sizin omuzlarınızdadır ve üyelerin de sizlerden beklentileri olacaktır doğal olarak.
Bırakın forumu yola sokup düzenlemeyi, bu tarz konular geçtiğinde görüş belirtmeye, cevap vermeye bile tenezzül etmeyen yöneticilerimiz var galiba.[/QUOTE]
Konuyu okursanız benim ve başka bir yönetici arkadaşın mesajı var. Konun ne yönde ilerlemesi konusunda da fikirlerimiz var. Konu ilk açıldığında Erhan bey hata vardan kapatılması için bildirimde bulunduğu andan itibaren tüm yöneticilerin haberi var. Konun kişiselleşmeden çıkıp forumdan soğutan mesajların azalması için neler yapılması gerektiği konusunda fikirlere ihtiyaç olduğu için dikkatle takip ediyoruz. Benim ve başka yönetici arkadaşlarında bu neler yapılabileceği hakkında fikirlerimiz de var ama sadece bizim yönlendirmemiz, bizim düşüncelerimiz üzerine de yürüsün istemiyoruz. Mesaj sayısının üye mesajının altında görülmemesi gibi uygulanabilir fikirleri de not alıyoruz.
Forum site ile ilgili konularda 1-2 yöneticinin yazmasını istiyoruz. Öteki türlü yöneticiler ve onların fikrine katılanlar be katılmayanlar şekline konu ilerliyor. Bizim isteğimiz ünvana bakmadan forum üyelerinin fikirleri şeklinde ilerlemesi yönünde.
Arkadaşlar lütfen konuyu kişiselleştirmeden ana fikir üzerinde yürüyelim.
Günlük Foruma Mesaj Yazma Sınırlaması
Sercan beyin dediği gibi konuyu Kişiler üzerinden yürütmeyelim. İnsanları forumdan soğutan mesaj ve konular üzerinde ilerleyelim.
Sercan beyin örneğinden devam ediyorum. Beta başlığını bilmediği için türünü soran birine beta cevabı vermek faydalı ve kimseyi rahatsız etmeyen bir mesaj olur. Benim ve burada rahatsızlığını yazan arkadaşların kastettiği beta balığı sorusuna “beta olabilir ama kılıç kuyruk da olabilir belki de Sarı prenses balığıdır bir bilen çıkıp cevaplayacaktır” şekline (tabi ben abarttım) verilen ne amaçla yazıldığı belli olmayan mesajlar. Bu tür mesajlara ve sürekli bunu yapan üyelere ne yapabiliriz??[EDIT]Street Parrot,2019-06-17 00:05:57[/EDIT]
Goldfish.yine,yeni,yeniden Konusu Site Problemi
Çok ilginç bir durum. Sürekli mobilden giriyorum. Çoğu zaman safari bazen de Chrome kullanıyorum hiç karşılamadım.
Bizim forumun uygulaması yok. Fotoğraflardaki ve videodaki sayfa görüntüleri bendekilerden farklı görünüyor. Uygulamadan kastınız Firefox ve chrome uygulaması mı? Yoksa tapatalk gibi birşey mi?
Konuyu ilgili arkadaşlara aktaracağım.
Günlük Foruma Mesaj Yazma Sınırlaması
Konuyu çok faydalı görüyorum. İçeriği boş mesajlardan bazen bende sıkılıyorum. Sayfa bir üye üzerinde ilerlemek yerine genel olarak yönetim, forum kuralı ya da teknik olarak ne yapabilir, üzerinde yürüse harika olur.
2008-2011 arası bence de forumun zirve yaptığı dönem. O dönemde özellikle genç üyelerden müthiş hobici arkadaşlar çıktı onlardan biri de Armağan. Bu üyelerden birinin mesajını görünce hemen başlığa bakıyorum. Onur Şahin’in (rüzgardeğirmeni) konularının çoluğunu favorime aldım, yıllardır ihtiyaç duydukça ya da yardım amaçlı birine lazım oldukça kullanıyorum. Bazen de çok ilgimi çeken başlık olsa da son mesaj yazanı/konuyu açanı görüp bakmaktan vazgeçiyorum. Yeni üyelerin, genç hobicilerin her başlığa her konuya bir şey yazmalarını anlıyorum ama aynı tutumu uzun süre devam ettirmeleri sıkıcı oluyor ve insanları forumdan soğutuyor. Bir şey öğrenmek için başlık açıyorum benim sorum ile altta yazılan cevaplar alakasız, hiç merak etmediğim, o an işime yaramayacak bir alanda ilerleyip gidiyor. Foruma soru sormanın bilgi beklemenin tadı tuzu kaçıyor. Eminim benim durumumda olan bir çok akvarist vardır.
Foruma kısıtlama getirmek, üyeye yazma demek forum ruhuna aykırı olur. En çok boş yorum yazan üye bile yeni başlayan birine “akvaryum suyunun tamamı değiştirilmez” dese yeni başlayan için önemli bir bilgi vermiş olur. Forumlar kimseyi kırmadan rahatça paylaşımların yapıldığı yerler olmalı. Ben mesaj kısıtlamasına bu yüzden karşıyım. Öte yandan aynı üye gidip coğrafya, biyoloji, fizik ve kimya bilgilerinin ileri seviyede konuşulduğu bir biyotop sayfasında ilk örnekteki seviyede bilgi paylaşsa konuyu sabote etmiş olur. Açılan her başlığa atlayarak laf olsun torba dolsun kıvamında cevaplar yazarsa diğer üyeleri bıktırır konuya bakmalarını engeller. Hobiye farklı bakış açısı getirebilecek belki farklı ufuklar açacak bir çok konu çöp olur, ilgisiz kalır. Foruma ve hobiye zarar vermiş olur. Maalesef bizim forumda da bu tür duruma çok rastlıyorum.
Peki ne yapmalı?
Bence bu başlıkta bunu konuşmalıyız. Bu dengeyi tutturabilecek bir forum kuralı nasıl olabilir ve ya teknik olarak ne yapılabilir. [EDIT]Street Parrot,2019-06-16 01:27:25[/EDIT]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 331 Online Kullanıcı, 180 Üye

Online Kullanıcılar

MefistoTR, OzanEge, akyamaner, Jawaes, totaku, onenineone, Aspet, smckr, iamthezeus, By_KadircaN, lizuferum, vendetta99, sharkemre, CHieF54, MrPePe, UmitYilmaz, BayburtLEE, yasinsevinc, ternapi, hkavkaci, Aquarist101, Byknss97, Frknnergiz, eppinger, Aky1987, AlpacinQ, salihozy, CagriSindirac, Geyikomet, emreemin, Noeldayi, Ozcandemirr, pilotx, Ejder Günaydın, mahmut1905, m3mm7r, mrah, enginm2000, çulsuz, hasancn, jazzer, capo di capi, berkay93, tahaceylan, ceyh, MURATKARAGOZ, seycindaa, Furkannn, Paşalı06, CgnEmree, Sedatcb, MiSoSiKiaN, sbilgic82, ardatamay, Grydmrlng, zekigonlum, Yipuci, fth0507, lazarusv20, Gökhan1907, Zoresmer, nlrdgn, erdmbzkrt, Nursun, rccol, acarli, KadirSpmz, KILLIFISH, Frontoza 1453, nomercy, Ladres, NoOne42, CÜNEYT ATC, kinikli, FurkanKöse59, cezzar_tr, Cihat Mızrakçı, ozkann, Laetacara, Gorkemkgo, esref03, Anıl Özekşi, erkan96075, icelebi, coldest, guppy3636, Selçuks, UĞUR KARA, medikus, indianaconz, yasinbugra, Picky, Zordre, ludwigia, captain_55, KRaL_MaLaWi, faruk7481, mutlubaba, selahattinfidan, Oguzhank, borasrml, tayfund, Yasarozen, Suat06, neşet69, AnKaRa, SmallCandyThing, by__cg, devrimdpt, Carl, Chewere, BoraAquascaping, FurkanYnk, emirkelebek, idiopatik, kanarya27, Faruk38, berkant68, ktekinoglu, onurozgen, yektabalikuretim, Nebis, celu, Nadirmbuna, ARMONYS, Akvarist01, BadWolf, Cozkan, Qguz, denizulucutsoy, aXarayli, agha, BenAyk, CagriTURK, Delta Hoby, eskiyapar, Salihk117, Ortaamerika, Talha.kurtay, kursatesen55, alptekin12, Sezerturunç, dmhrt, egedin, shark, trop26heus, SalihNarci, YeniBalikciniz, huseyn75, bunyo71, omercldr, Shotokan, sarı2604, metsi, Frknaltnok, Kaya0606, sinor, Fatih_, Airdone, Ulvikerem, tarıkt, mehmetaydin, soliter83, mardek, Gustlof, ozan_1903, WildFish_Keeper, Woland, OkanKELEŞ, Fatihhaznedarogl, Umitunver, Fondip, metamorfiksist, slhcrn, erten, bunerf, hakan22, CrowDooku, emretez, yasin.demirci, DTkadir,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,762,057 Mesaj
  • 403,955 Konu
  • 91 Forum
  • 143,000 Forum Üyesi
  • 1,450 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,733 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.