Bricardi Katonga


BURHAN ERCAN

Açıklama

Ülkemiz sularına ilk kez giriş yapan Bricardi Katongalarım 3 erkek 7 Dişilik koloni halinde 130*70*60 ebatlarındaki 3D fonlu tankımda yaşamlarını sürdürmektedirler. Yarışmacı arkadaşlara başarılar.

21 Haziran 2012 09:11
Bu katılım 503 oy almıştır.
 

Yorumlar

pilatin - 02 Temmuz 2012 09:45

Balık şahane ama resim kalitesi çok iyi değil.Güzel resimler olsaydı verdiğim puan daha yüksek olurdu.Tebrikler.

ibrahim pilatin

batuhanbayram - 02 Temmuz 2012 11:59

Sitede ne kadar çok tropheus sever olduğunu kanıtlayan bir katılım. İbrahim Bey'e katılıyorum.

Batuhan Bayram

afatih - 02 Temmuz 2012 12:05

Uzun zamandir bir tropheus dereceye girememiSti.Dostum tebrik ediyor baSarilarinin devamini dilerim.

fatih kahraman

Really - 02 Temmuz 2012 17:44

Sanırım kompakt makina ile çekmişsiniz. DSLR olsaydı kalite çok daha iyi olurdu. 2. fotoya bence gerek yokmuş..

Umut Gülengümüş

omardaing - 02 Temmuz 2012 19:25

Fotoğraflar Nikon D300 ile çekilmiş ama herhalde kit lens yada 18-105mm lens ile çekilmiş. Öncelikle canlı çok güzel ve daha iyi fotoğraflarla 1. de olabilirdi. Özellikle 2 fotoğrafta balığın ağzı net değil.

ömer kaya

GÜVEN - 03 Temmuz 2012 18:45

GördüGüm en güzel tropeuslardan biriydi. Ama çekimler çoz zayif kalmiS. Tropeus severlerin oylari saGolsun.

GÜVEN CEBECİOĞLU

Really - 04 Temmuz 2012 17:38

D300 den beklenmeyen bir resim kalitei var, yüksek ISO dan olsa gerek. Özellikle yeşil yapraklar kötü görünüyor ama aslında balıkla da uyumlu değiller. Genel ve bölgesel kontrast ayarı ve temizlik yapılarak çarpıcılığı arttırılabilirdi.

Umut Gülengümüş

akarsan - 10 Temmuz 2012 10:39

Başarın için tebrik ederim favorilerimden birinin dereceye girmesi çok güzel.Resim kalitesi biraz daha farklı olsaydı derece olarak bir üst sıraya yerleşebilirdin.Başarılarının ve yeni tür troplarının devamını dilerim.

Atakan Akarsan

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Hikari'den yemler

<1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneği satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her alt kategoriye bir katılımda bulanabilirsiniz. Yani canlı kategorisine 1, akvaryum kategorisine 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve derece kazanamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılınabilir.
7. Yarışma oylamaları cep telefonunu onaylatmış, sitemizde paylaşım yapan veya forum özel üyesi, kıdemli akvarist ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusuluasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır. 9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Her ayın 1'inde katılımlar başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama 22'sinde başlar, 29'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya 3 fotoğrafla katılmak zorunlu değildir. 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlarda tüm fotoğrafların aynı canlıya ait olması gerekmektedir. Örneğin bir sarı prenses erkeğinin bir de dişisinin fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede 2 balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır. Balık grup ve kolonileri canlı kategorisine katılamaz
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın yarışmada bulunduğu söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.