Hürrem Hatun...


Yusuf Halkapınar

Açıklama

130*50*60 ölçülerindeki akvaryumumda 1erkek 8dişilik yunus kolonimin baskın dişisi daha önce 8 kere yavrusunu aldım.tüm yarışmacı arkadaşlara başarılar...

14 Ağustos 2011 16:24
Bu katılım 285 oy almıştır.
 

Yorumlar

GÜVEN - 30 Ağustos 2011 09:20

Ilk poz güzeldi. DiGer pozlarda arka plan güzel olsa üst siralara girebilirdi. Gerçi Su halde bile ilk beSi hakediyordu. Tebrikler

GÜVEN CEBECİOĞLU

- 31 Ağustos 2011 01:16

2. fotoda görüntü çok güzel yaalnız arka fon ve çekim kalitesi biraz daha iyi olsa idi ilk üçte yer alabileceğini tehmin ederdim.Benim birincim.

MAHMUT BOSTANCIOĞLU

canan numan - 27 Eylül 2011 10:45

Hem dişi hem böyle bir kafa yapmış Maaşallah.

canan numan

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarismaya katilmak için üye olmaniz gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Dennerle'den bitki

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneği satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her alt kategoriye bir katılımda bulanabilirsiniz. Yani canlı kategorisine 1, akvaryum kategorisine 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve derece kazanamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılınabilir.
7. Yarışma oylamaları cep telefonunu onaylatmış, sitemizde paylaşım yapan veya forum özel üyesi, kıdemli akvarist ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerin oyları 1x, özel üyelerin oyları 2x, kıdemli akvarist ve yönetici oyları 3x ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin birincisi, 10 puan verdiği bir katılıma 20 puan eklenir. 9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Her ayın 1'inde katılımlar başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama 22'sinde başlar, 29'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya 3 fotoğrafla katılmak zorunlu değildir. 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlarda tüm fotoğrafların aynı canlıya ait olması gerekmektedir. Örneğin bir sarı prenses erkeğinin bir de dişisinin fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede 2 balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır. Balık grup ve kolonileri canlı kategorisine katılamaz
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın yarışmada bulunduğu söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.