Yıldızın Merkezi


engin yalçın

Açıklama

Yaklaşık 9 aydan beri tankımda kendi halinde yaşayan mükemmel bir canlı.Çok severek besliyorum.Tüm arkadaşlara başarılar dilerim.

Katılım Tarihi: 19 Mart 2011

Bu katılım 261 oy almıştır.
 

Yorumlar

omardaing - 30 Mart 2011 00:11

Favori canlımdı. Derece alamamasına şaşırdım hem canlı mükemmel hem pozlar harika hem de fotoğraf kalitesi çok üst düzey. Böyle güzel bir canlıya sahip olduğunuz için tebrik ederim.

ömer kaya

Really - 30 Mart 2011 00:26

Açık ara favorimdi. Fotolar için tebrikler...

Umut Gülengümüş

dogangk - 30 Mart 2011 00:39

Çekimler gerçekten çok başarılı .Macro çekime bayıldım muhteşem görünüyor.

Doğan Gözükara

Ploutos - 30 Mart 2011 00:51

Dereceye girememesine üzüldüm ve şaşırdım.

Gürkan Söylemez

vipcioglu - 30 Mart 2011 00:53

Eski oylama sistemi olsa açık ara birinci olacak bir paylaşım.Gerçek boyutlu fotolarını mümkünse duvar kağıdı yapmak isterim o kadar harika fotolarınız.Son söz maşallah.

volkan ipçioğlu

COBRA - 30 Mart 2011 01:01

Kesinlikle 10 puanı hak eden bir katılımdı yazık olmuş.

Kerem EĞRİ

bjkalley - 30 Mart 2011 01:07

Fotoğraf da canlı da 10 numara. Tabi puan da 10 numara :)

Refet Ali Yalçın

fizani - 30 Mart 2011 01:17

Değil birinci olamaması dereceye bile girememesi gerçekten çok büyük bir kayıp ve ayıp naçizane görüşüm aylardır yarışmada gördüğüm en iyi kadrajlar... Gönülden tebrik ederim

Berk Değer

Kribensis - 30 Mart 2011 07:28

Bende daha yüksek puan vermek isterdim. Hak ediyordu ama gözümüz balıklara alışmış. Tebrik ediyorum. Gönlümün birincisisiniz.

Alper Karmış

ulucaptain - 30 Mart 2011 08:53

Gerekenler yazılmış.Dereceye girememesine hatta birinci olamamasına üzülenler arasındayım.

Ramazan ULU

Onur Nergiz - 30 Mart 2011 14:21

0 galibiyet verdiğimiz katılımlardan biri.Ancak enteresan bir şekilde başarısız olmuş.Biraz hak yenmiş bazı kişilerde.Tebrik ederim.

Onur Nergiz

aquatopya - 30 Mart 2011 15:13

Favorilerim arasında olan bir canlı idi.Dereceye girememesine üzüldüm.Yinede sizi tebrik eder,ileriki yarışmalarda tekrar görmek isterim.

muammer yolgiden

AliOnur - 30 Mart 2011 22:19

Söylenecek çok fazla söz kalmamış açıkcası. Uzun bir süre masaüstü arkaplanımı süsleyecek fotoğraflar :)

Ali Onur Samancı

batuhanbayram - 31 Mart 2011 01:08

Puanlama sistemine alışma yarışmasına denk gelmesi, dereceyi engellemiş sanırım. Bir sonraki katılımınızda başarılar.

Batuhan Bayram

Levent BEŞTEPE - 31 Mart 2011 13:02

Açıkcası benim 1. favrimdi.Netlik ve canlılık renkeri harika. Derece alamamasına üzüldüm. Fakat paylaşımınız için çok teşekkür ederim.

Levent Beştepe

KILIÇ - 31 Mart 2011 16:29

Açıkçası yarışmanın eskisi gibi olması gerektiğini ve katılımların sınıflandırılarak değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Çünkü deniz canlılarının bu yarışmaya, diğerlerine nazaran daha avantajlı olduğu düşüncesi, sonuçların adaleti ile ilgili haksızlık hissi uyandırmıştır hep. Ancak bu fotoğraflarla hangi kategoride katılırsanız katılın, derece almanız gerektiği aşikar...Muhteşem bir canlı, harika renkler ve çok güzel çekimler. Yeni puanlama sistemini ilk başta anlamamam ve daha sonra katılımları inceleme fırsatı bulamamam nedenleriyle katılımınızı gözden kaçırdım. Ancak şu var ki kesinlikle yarışmadaki katılımın kalitesini artıran bir çalışma olmuş ve benim gözümde birincisiniz. Tebrikler, sağlıklı hobiler.

Ümit KILIÇ

GÜVEN - 31 Mart 2011 18:02

Mükemmel pozlar, harika resimler dereceyi sonuna kadar hak eden bir katilimdi. ArkadaSlarimizi daha mantikli oy vermeleri için bas bas baGiriyor ama anlayana.

GÜVEN CEBECİOĞLU

DenizYILDIZ - 01 Nisan 2011 12:43

Bir tuzlusucu olarak denizyıldızının enteresan bir biçimle fotoğrafının çekilmesi zor değil, hatta iyi bir makina ile bu fotonun çekilmeside zor değil, ancak bu bir yarışma ve yarışma çekilmemeiş pozların değil çekilmiş ve katılmış pozların olduğundan uzak ara 1 ci olması gerektiğini düşünüyordum. Oylama sistemini kullanmadım. Bence oylama üzerine düşünülmeli. Saygılarımla

Deniz YILDIZ

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.