Masmavi suda ki Red Dragon ' um


Sercan Özbakış

Açıklama

Canlının Türü: FlowerHorn Canlının Boyu: 15 Cm Canlının Diğer Özellikleri: Flash benim 2' nci FlowerHorn ' um. Aldığım da 1.5 cm boylarında , kardeşlerinin en çelimsizi ve en sona kalanıydı.Renksiz bir haldeydi. Ona bir hayat vermek istedim ve sahiplendim.Belli bir süre sonra inanılmaz bir şekilde gelişmeye başladı , ben ona baktıkça o da bana bakıyordu , Flash bir gelişim sergilediği aynı zamanda çok kıpır kıpır bir canlı olduğu için İsmini Flash olarak verdim. Güzelliği ile ateş ettiğini düşündüğüm için bu şekilde bir tema işleyerek fotoğrafını çekmek istedim , aynı zamanda Kafalı bir balık olduğu için "Kafama sıkar giderim , Kafası kendinden bile güzel " gibi esprili tabirlere açık bir fotoğraf olduğunu düşünüyorum.Umarım beğenirsiniz.

18 Şubat 2017 23:32
Bu katılım 670 oy almıştır.
 

Yorumlar

ahmetselahattin - 02 Mart 2017 11:32

Tebrikler.

ahmet tonka

BLGHN - 02 Mart 2017 12:22

Sercan Bey Tebrik ederim. Çok güzel bir foto. Ben her zaman hikayesi olan esprisi olan fotoların derece almasından yanayım. Oyumu verirken ona da dikkat ederek veriyorum. Hak edilmiş bir derece.

Bilgehan ÇETİNEL

Serkan Odabaşı - 02 Mart 2017 14:36

Sercan bey tebrikler .

SERKAN ODABAŞIOĞLU

fkarakaser - 02 Mart 2017 14:42

Tebrik ederim.

Faruk Karakaşer

sercanozbks - 02 Mart 2017 20:25

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.Bende çekerken çok ayrı bir keyif aldım , birinci olmak beni çok çok mutlu etti , beni birinciliğe layık gören emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Sercan Özbakış

Mehmet Önder - 02 Mart 2017 21:46

Maşaallah süper bir görüntü. Görüntüden de güzeli balığın yapısı. Neyle beslediniz bunu böyle formu renkleri herşeyi süper. Allah yaratınca böyle yaratıyo demek ki. Allah nazarlardan saklasın.

Mehmet Önder

msyryn2907 - 03 Mart 2017 10:35

Tebrikler üstad

musa yürüyen

sercanozbks - 03 Mart 2017 20:40

Çok teşekkür ederim hepinize , Balığımın konusunu buradan inceleyebilirsiniz , gelişimini bugün güncellemeyi de düşünüyorum.

https://www.akvaryum.com/Forum/flower_horn_flashin_gelisim_evreleri_k887760.asp

Sercan Özbakış

menimen - 22 Temmuz 2017 03:15

Şahane denilebilir :)

Yasin M. Yılmaz

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Hikari'den yemler

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Canlı kategorisine 1, akvaryum kategorisine 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve derece kazanamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 29'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.