Sarı Prenses Akvaryumu


Serkan Çetinkol

Açıklama

Tank Boyutları : 100*40*50h Filtrasyon : Atman F-3 Isıtıcı : 200 watt (Peak) Zemin : Siyah kuvars kum Işıklandırma : 30 watt coralstar Canlılar : 1 erkek 6 dişi ana koloni yanında bunların çeşitli boy ve sayıda yavruları. Beslenme : Günde 4-5 öğün.( Sera granugreen ,sera discus granulat, tetra bits, sera flora, jbl novo rift. ) Not: Şuan bu tank aktif değildir.

24 Ağustos 2006 01:33
 

Yorumlar

Farklı bir akvaryum dekoru, sarı ve siyahın uyumu çok hoş. Balıklar sağlıklı.

Fatih Taştan

Tarık Bakıcı

Fotoğrafın net olması çok daha iyi bir sonuç verecekmiş.

Tamer Ballıcalı

Sade, doğal. Tebrikler...

Refet Ali Yalçın

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarismaya katilmak için üye olmaniz gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Dennerle'den bitki

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneği satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her alt kategoriye bir katılımda bulanabilirsiniz. Yani canlı kategorisine 1, akvaryum kategorisine 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve derece kazanamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir, derece kazanmışlar ise katılamaz.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve derece kazanmış bir üye, kazandığı kategorideki takip eden ilk 2 yarışmaya katılamaz.
7. Yarışma oylamaları en az 2 aydır üye olan ve 50'den fazla paylaşım mesajı olan üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
9. Her ayın 1'inde katılımlar başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama 22'sinde başlar, 28'inde saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
10. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
11. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
12. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
13. Yarışmaya 3 fotoğrafla katılmak zorunlu değildir. 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
14. Canlı kategorisindeki katılımlarda tüm fotoğrafların aynı canlıya ait olması gerekmektedir. Örneğin bir sarı prenses erkeğinin bir de dişisinin fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede 2 balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır.
15. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
16. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın yarışmada bulunduğu söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.