Tiger Endler


SERKAN ÇİLEK

Açıklama

Kurulum : 2008 Akvaryum : 100 Litre Canlı Türleri : Tiger Endler, Kiraz Karides, Helena Salyangoz, Albino Cüce Vatoz Bitkiler : Anubias, Cryptocornye, Bucephalandra, Sp Japan, Jawa Moss, Fissidens Moss, Moss Ball, Pelia Moss Filtre : Eheim 2213 Sistem : Low-Tech (Düşük Destekli) Aydınlatma : 1 Ad T5 Slvania Grolüx 24 Watt, 2 Ad T5 Slvania Aquastar 24 Watt (6 saat zaman ayarlı ) Isıtıcı : Atman 100 watt - 22 Derece Dekorasyon : Aquaclay, Yati kökü, Mangrow kökü

Katılım Tarihi: 02 Mart 2019

Bu katılım 585 oy almıştır.
 

Yorumlar

fzkdevil - 01 Nisan 2019 02:31

Merhaba kesinlikle kötü kamera ve lens nedeniyle derece kaçırmış bir canlı fotoğraflarının telefon ile çekildiğini düşünüyorum yazık olmuş bu harika balığa...

fethullah arslan

saydogan18 - 01 Nisan 2019 12:02

Serkan abim tebrikler. İlk 3 içinde olmayı hak eden bir fotoğraftı ama sağlık olsun diyelim.
Başarılarının devamını dilerim.

SELÇUK AYDOĞAN

bengin2006 - 01 Nisan 2019 12:36

Oylamada ilk üç sıra için puan verdiğim bir katılımdı. Balığın renk ve kaplan desenleri bir harika ama keşke fotoğrafa da, biraz daha netlik olarak yansı saymış. Yine de zor balık ve kareyi güzel yakalamışsın...

bahadır engin

ahmetkalafat - 02 Nisan 2019 09:20

Tiger Endler in tüm özelliğini taşıyan güzel bir balık. Karede çok güzel yakanmış ve bence kesinlikle derece alması gereken bir canlıydı..yazık olmuş diyelim.

Ahmet KALAFAT

CemalD - 02 Nisan 2019 18:20

fotoğraf kalitesi yüzünden derece kaçırdığını düşünüyorum çok güzel bir katılımdı. Artık bir dahaki yarışmaya diyelim :)

Cemal Demirağ

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.