Green Carpet Anemon ve Simbiyotik Canlıları


Kategorinin Diğer Katılımları

Metin Öztürk

Açıklama

Deniz Akvaryumumdan bir kare. 100x55x55 Ölçülerinde ve 5*39w T5 Aydınlarma kullanıyorum.

Katılım Tarihi: 09 Aralık 2010

 

Yorumlar

Demasonilover - 18 Aralık 2010 17:01

Tuzlu su bilgim sifira yakinda olsa green carpet anemonunuz digitürk radyo kanallarindaki anemonlardan dahi çok daha güzel görünmekte, gerçekten tebrikler.

Bahri Ayaz

METİNÖZTÜRK - 29 Aralık 2010 01:01

Bahri bey Teşekkür Ederim..İlgilerinden dolayı oy veren arkadaşlarada teşekkür ederim.

Metin Öztürk

Really - 29 Aralık 2010 01:12

-Fotolarda tarih var-Netlik yok -Beyaz dengesi yanlış(kumlar mavi çıkmış)Oy verecek olsaydım (ki thumbnaildeki kırmızı tarihi görüp girişmedim) 3 veya 4 verirdim.

Umut Gülengümüş

METİNÖZTÜRK - 29 Aralık 2010 12:11

Umut bey Deniz akvaryumlarındaki Aydınlatmalar hakkında bilginiz varmı?Özellikle aydınlarma kombinasyonları hakkındaYoksa size şöyle açıklayayım ;Deniz akvaryumunda sadece beyaz florasanlar kullanılmaz Mavi lambalarında (Actinic) beyaz lambalarla birlikte kullanılır Denizlerde derinlikten dolayı ışıktakı kırmızı tayf azaldığından Bu nedenle sadece beyaz ışık iyi bir şeçim olmaz Actinic lambalarla kombinasyon yapılması doğal ortama daha yakın bir ışık kombinasyonu sağlar.Bu yüzdendirki akvaryumlardaki Actinik lambaların çokluğundan dolayı Kum Mavi görünür. Yani Resim Orjinal resimdir ve renkleri ile oynanmamıştır.

Metin Öztürk

Demasonilover - 29 Aralık 2010 19:24

Metin Bey deniz akvaryumlari hakkinda çok çok kisitli bilgim olmasi nedeniyle, yariSma derecelerine etki etmemek adina yani saGduyulu davranmak adina oy vermedim.Olumlu yorum yapip puan vermemiS diye düSünmenizi istemem.Saygilar.

Bahri Ayaz

Really - 29 Aralık 2010 19:25

Doğada bu canlı böyle mavimsi görünüyorsa haklısınız.

Umut Gülengümüş

dogangk - 29 Aralık 2010 22:54

Derecenizi tebrik ederim gerçekten güzel bir canlı.Umut beyin dediği gibi fotoğraflardaki tarih netsizlik ve yanlış WB benim gözümdede - puandır.Bende tuzlu su akvaryum sahibiyim aydınlatma kombinasyonları hakkında bilgim var azda olsa fotoğraf bilgimde var ve söyleyebilirimki WB de kesinlikle yanlışlık var eğer o kum beyazsa ki beyaz olması yüksek ihtimal , eğer o perculanın bantı beyazsa ki yine oda beyaz olmalı fotoğraftada mavi değilde beyaz görünmesi gerekirdi.

Doğan Gözükara

GÜVEN - 30 Aralık 2010 15:50

YeSili hiç bu kadar beGenmemiStim. HoSuma giden katililardan biri. Tebrikler

GÜVEN CEBECİOĞLU

omardaing - 01 Ocak 2011 18:56

Akvaryumda görülebilecek en güzel canlilardan biri. Ama fotoGraflar canliya yakiSmayacak kadar kötü.

ömer kaya

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.