RAMiREZi


murat kanbur

Açıklama

Sevdigim bir balik türü.Sudaki hareketleri cok hos.Yarisma konusunda iddali degilim katilan herkeze basarilar dilerim

Katılım Tarihi: 02 Eylül 2015

Bu katılım 87 oy almıştır.
 

Yorumlar

The Ozz - 29 Eylül 2015 15:55

Murat Bey tebrik ederim. Son fotoğrafta arka fonun öldürülmesine ve yeşilin oluşturduğu bokehe bayıldım. Keşke balık üzerindeki keskinlik daha başarılı olsaydı. Sanırım enstantane yüzünden fotoğraf biraz soft olmuş.

Özgür Arıcan

Nefer - 29 Eylül 2015 17:03

Aslında ilk fotoğrafta görünen lekeleri photoshop ile temizlemek mümkün, daha güzel bir görüntü olurdu. Gerçekten güzel görüntüler ve benimde yüksek oy verdiğim canlılardan biridir. Tebrik ederim.

Mert Erol

muratkanbur - 30 Eylül 2015 00:02

Tesekkür ederim ve eklemek isterim bu fotograflar benim yarismaya katilmak icin degil sadece forma eklemek icin cektigim fotolardi.Aslinda cok keskin bir lensim var ama macro bir lens degil.Buna ragmen cok yakin fotograf cekebilme özelligi.Lens dekadar keskin olursa olsun akvaryumda isler degisiyor.Cam ve suyun yaratmis oldugu etkiyle acida ayarli degilse netligi yakalamak mümkün degil.Ama belli bir aci ile fotograf cekerseniz kirilma olmadan o netligi yakalamak cok kolay.[IMG]http://foto.akvaryum.com/fotolar/166614/yCorip.jpg[/IMG]

murat kanbur

bjkalley - 01 Ekim 2015 23:25

Çok güzel balık(lar) çok güzel fotolar tebrikler. Sanki 2. fotodaki balık 1 ve 3'den farklı gibi.

Refet Ali YALÇIN

muratkanbur - 07 Ekim 2015 04:35

Olabilir dogru diyorsunuz

murat kanbur

blueram61 - 23 Ekim 2015 23:57

Çok güzel Maşallah,Akvaryumunuzun konusunu atarmısnız teşekkürler.

Ertuğrul Çiçek

muratkanbur - 24 Ekim 2015 01:37

Tesekkurler http://www.akvaryum.com/Forum/bitki_akvaryumu_kristal_karides_sayfa_5_k814484.asp

murat kanbur

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.