Dutch Style


MTarık ÖZTÜRK

Açıklama

105*55*55 Bitkili Tropik Tank _BİTKİLER__ *Hygrophila corymbosa ''Siamensis''tütün *Alternanthera reineckii *Cryptocoryne walkerii *Nymphaea pubescens *Lobelia cardinalis *Lysimachia nummularia *Ludwigia arcuata *Cobamba Aquatica *Sagittaria Subulata *Hygrophila rosanervig *Proserpinaca palustris ''Cuba'' __BALIKLAR__ 3*Paracheirodon innesi (Neon Tetra) 1*Rasbora 3*Corydoras aeneus (Bronz Çöpçü) 10*Ancistrus dolichopterus (Cüce, Boynuzlu Vatoz) 5*Crossocheilus siamensis (SAE) __TABAN ve DEKORASYON__ Dere kumu+ Midye kırıgı+Lav taşı kırığı __AYDINLATMA__ 2*Osram T5 HO 21W 5*Philips Aquarelle 30w 12 saat/gün Atman EF-3,Atman-200w ısıtıcı, 5w iç filtre DIY CO2 difüzör, Tüplü CO2 sistem. Haftada %10 su değişimi, Gübreleme: Düzenli eser element takviyesi, belirli aralıklarla çok az MACRO besin(NPK) takviyesi.

Katılım Tarihi: 21 Ağustos 2011

Bu katılım 580 oy almıştır.
 

Yorumlar

bjkalley - 29 Ağustos 2011 19:54

Ben de bir dutch stylecıyım. Çok canlı, şekerci dükkanı gibi bir görüntü, tebrikler. Limonu iki ayrı yerde kullanmanız iyi olmamış, ortadaki limonun yerine çınar tercih edilebilirmiş. Limonla kriptolar arasına daha canlı bir bitki konulabilir. Son olarak kum etkileyiciliği azaltıyor. Siyah bir kum olsa veya taban tam sarılsa sanki daha iyi olurdu. Genel olarak çok iyi, tebrikler.

Refet Ali Yalçın

batuhanbayram - 29 Ağustos 2011 22:02

Refet in aksine ben yerleşimleri çok beğendiğimi belirtmeliyim. Bütün olarak bitkilerin sağlığını, yerleşimini, kısaca dizaynı sevdim. fotoğrafın görselliğini bozanlar ise ; en başta alacalı zemin, sonrasında ekipmanlar ve bitkilerin fotosentezi. Tebrik ederim.

Batuhan Bayram

GÜVEN - 30 Ağustos 2011 09:28

ArkadaSlara katiliyorum. Zemin siyah olsa harika olurmuS. Ama bu 9 puan vermemi engellemedi. :)

GÜVEN CEBECİOĞLU

Demasonilover - 31 Ağustos 2011 16:54

Bitki fotosentezi camda leke gibi bir görüntü oluSturmuS, ne olduGunu anlamak için bayaGi uGraSmiStim bende :)Şekerci dükkani benzetmesinde laf gediGine oturmuS hakkatten :) Ekipmanlarin görünür olmasi bana göre tek kusur, kum bence gayet güzel görünüyor. Tebrikler.

Bahri Ayaz

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.