Monte Carlo Tankım


Tarık Över

Açıklama

Ölçüler:90-45-50 Canlı Türleri:Full Red lepistes, Nerite Salyangoz, Amano kardes, Sae, Galaksi Rasbora Bitki Türleri: Monte Carlo, Fissidens Moss Tankın Yaşı: 8 ay Filtrasyon ve Işıklandırma: Eheim Dış filtre, 60W Tasarım ve Dekorasyon: Zemin,kayalar ve arka duvar üzerinde monte carlo. Diğer kayalarda fissidens moss. İlk bitkili tank denemem. Zeminde monte carlo ile başladım. Sonrasında arka fon a kadar yaymayı başardım monte carlo yu. Beğenen beğenmeyen tüm akvaryum.com ailesine teşekkürler.

13 Mart 2017 14:28
Bu katılım 898 oy almıştır.
 

Yorumlar

gameover - 31 Mart 2017 16:55

Arkadaşlar oy veren vermeyen herkese teşekkürler.
Admin, özel üye ya da başka tanıdığı olmadan da yarışmada derece alınabileceğinin bir kanıtı sanırım bu 2. lik.
Bu hobiye değer ve destek veren tüm arkadaşlarıma teşekkürler.

Tarık Över

morgentern - 31 Mart 2017 17:01

Tebrikler Tarık bey, olması gereken yeriniz burası değil fakat maalesef özel üye tanıdığınız yok :)

Mustafa Olcay

sorceres - 01 Nisan 2017 09:27

Tebrik ederim. Ancak yorumlarınız derece alan herkesi zan altında bırakıyor.

Melih AYDIN

gameover - 01 Nisan 2017 10:40

Yanlış bir anlaşılma olmasın. Ben katılımın daha fazla olması ve herkesin dereceye girebileceğini belirtmek için yazmıştım.
Yanlış bir anlaşılma oluyor ise yorumu düzeltebilirim. :)

Tarık Över

deep fish - 01 Nisan 2017 12:43

Tebrikler.

Serkan ODABAŞIOĞLU

gameover - 01 Nisan 2017 13:51

Teşekkürler Serhan bey.
Klavye hatası kusura bakmayın Serkan bey.

Tarık Över

barlasmlh - 01 Nisan 2017 18:01

Tebrikler bendeki birinci sizdiniz inşallah başka çalışmalarınıza kısmet olur😊

melih barlas

gameover - 01 Nisan 2017 21:07

Teşekkür ederim. Yeni düzen kurduğumda şansımı tekrar deneyeceğim.

Tarık Över

fatihsahin - 02 Nisan 2017 00:10

Özel uye ve tanidik olmadan da yarismanin doğasında olan ve oylama sisteminin de desteklediği herkesin beğeneceği tasarimlar yaparsaniz elbette kazanabilirsiniz. 3 ile çarpılan ozel üye puanlarini gözünüzde çok büyütmenin size kazandiracagi birşey olacağını düşünmüyorum.

Teşekkür ederim.

Fatih Şahin

gameover - 04 Nisan 2017 09:11

Fatih bey öneriniz için teşekkür ederim.
İkincilik de yeterli bir sonuç.
Bundan sonra tankımda bir kaç değişiklik yapıp farklı yerlerde derece kovalayacağım.
Zaten yarışma için hazırlanmış bir tank değil benimkisi. Tamami ile kendi zevkime yönelik bir düzenleme.

Tarık Över

BLGHN - 05 Nisan 2017 12:29

Tarık Bey tebrik ederim. Derece beklediğim bir akvaryumdu. Ancak yorumlarınızda söyledikleriniz gördüğümde bir şey söylemek istedim. Yanlış anlamayın, siz verdiğiniz ilanda ve paylaştığınız bir konuda bu akvaryumu beğeniye sundunuz ve bu akvaryumun kimin olduğunu herkes biliyordu zaten. Ama sadece siz değil yarışmaya katılan neredeyse ilk 10 akvaryum.Yani gizli saklı bir şey yoktu zaten. Herkes arkadaşına oy verdi. Ben olsam bende arkadaşıma veririm o kazansın diye. Bunda bir anormallik yok. Akvaryumunun fotosunu yarışmadan önce hiç paylaşmayan ve derece almamış arkadaşlarda size böyle bir şeyle gelse üzülürsünüz. Ama herkese açık olan bir uygulama var ise her anlamda eşitlik vardır. Bence bir torpil yok ancak akvaryumlarını forumda paylaşmayan arkadaşlarımıza bir haksızlık var. Belki bu forumda bundan sonra önceden paylaşılan fotolara derece verilmeyerek ya da yarışmaya katılımları engellenerek düzeltilebilir.
Sizi anlıyorum 15 puanla 2. oldunuz ama keşke benim olsa sizin akvaryumunuz 3. olsam :)))) İnşallah yönetimdeki arkadaşlarımız bu konuda bir çalışma yaparlar.

Bilgehan ÇETİNEL

gameover - 05 Nisan 2017 13:07

Bilgehan bey merhaba,
Öneri ve görüşlerinize değer ve hak veriyorum.
Forum da tankın resimlerini diğer arkadaşlarımıza gelişmeleri aktarmak düşüncesi ile yeralıyor.
Ve inanın orada arkadaşlara yardımcı olabilmek bu yarışmada dereceye girmekten bence daha önemli.
Zaten yarışma kuralları gereği tankın yarışmaya dahil olduğu yönünde ilgili paylaşımda bulunulması yasak.
Resim ile de paylaşım yapılması kurallara aykırı.
Sizin de belirttiğiniz üzere tankın yarışmaya katıldığı bilgisi ve resmi oylama sonuçlandıktan sonra tarafımca yapılmıştır.
Dolayısı ile tankın yarışmaya katıldığı yönünde bir bilgilendirme olmaması nedeni ile orada beğenen birçok arkadaşın yarışmaya katıldığım konusunda bilgisi yoktu.
Dediğim gibi hobici dostlarımıza faydalı olabilmek benim için birçok dereceden daha kıymetli.

Tarık Över

BLGHN - 05 Nisan 2017 13:46

Yardımcı olduğunuzu biliyorum. Bu gelişmeleri de paylaşmanız çok faydalı oluyor. Orada yapılan bir yorum bile bir çok şeyi anlamamıza yardımcı oluyor. Ben takip ettiğim için sürekli şuan belirtmiyim ama 5 tane akvaryumu hatırladım. Çünkü görüp beğenip yorumlarını takip ettiğim akvaryumlardı. Bu durumda sizin yaptığınız yanlış bir şey yok yanlış anlaşılmasın. Sonuçta bu herkes için geçerli. Ama yapmayanlar madur oluyor. Ama bu da onların bileceği iş. Hal böyle olunca da oylamada arkadaşlık ön plana çıkıyor bu benim düşüncem. Yarışmada sizin akvaryumunuzla birlikte 6-7 tane muhteşem akvaryumlar var. Dereceler hak edilmiş dereceler. Benim belirtmek istediğim konu eğer şeffaflık önemliyse bu konuda düzenlemelere gidilebilir.
Tekrar tebrik ederim. Akvaryumunuz 10 numara :)

Bilgehan ÇETİNEL

alkanpasa - 06 Nisan 2017 08:08

Tebrikler tank çok güzel olmuş elinize emeğinize sağlık. Ama şu özel üye puanı'nın 3 katı olması biraz saçma olmamış mı ?
Bu şekilde nasıl demokratik bir oylama sağlanabilir merak ettim.

alkan hızal

gameover - 06 Nisan 2017 19:49

Alkan bey,
Beğeniniz için teşekkür ederim.

Tarık Över

rslsrc - 30 Nisan 2017 10:37

Herkes kendi arkadaşına oy veriyorsa bu yarışma niye oluyor. Ozaman biz güzel tank yapmaya uğraşmaktansa forumda arkadaş sayımızı çoğaltalım

resul

SevimliHaya1et - 30 Nisan 2017 23:18

Hocam tebrikler. Eger ki paylasma imkaniniz varsa genelden yada ozelden fotograf atabilirmsiniz? Fikir sahibi olmak istiyorum ki akvaryumunuzn cok hos oldugunu dusunuyorum.

Tuna

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Hikari'den yemler

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Canlı kategorisine 1, akvaryum kategorisine 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve derece kazanamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 29'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.