ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
sorceres
Kullanıcı Grubu:
Kıdemli Akvarist
Kullanıcı Başlığı:
[C]2,1,108164[/C] [C]2,2,108164[/C] [B]13373,3[/B]
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1539
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
05 Mart 2011 14:30
Son Ziyaret:
18 Saat 12 Dakika önce
Toplam Mesaj:
3720 [1.28 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
174 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Melih AYDIN
Doğum Tarihi:
15 Temmuz 1989
Yaş:
29
İl:
Ankara
Meslek:
Maliye Bakanlığı
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[img]http://foto.akvaryum.com/fotolar/108164/1_cats.jpg[/img] Melih AYDIN [URL]http://www.akvaryum.com/Forum/sorceresif_k833830.asp[/URL]

SON 10 MESAJI

Goldfish.yine,yeni,yeniden (sayfa 293)
Kadir abi videoyu yeni izledim[:nazar:]
Ramazan abinin dediği gibi su koymayı unutmuşsun havada yüzüyorlar [:)][:nazar:][:nazar:]
Maşallah her şey rayına oturmuş gözüküyor. Balık sayısı alıştığımızdan fazla olmuş (hediyeler ile birlikte) ama 360 litrede bir sıkıntı olmaz senin bakımın ile. Karnaval yeri gibi çok beğendim [:3] [:nazar:]
Resif Başlangıç
[QUOTE=Mert92]Akvaryumu kurdum suyu döndürdüm ancak ankarada konç hermit bulamadım nerden temin edebilirim acaba ayrıca tankım gelişimi bence çok başarılı eline sağlık abi[/QUOTE]

Conch için Balgatta Dost akvaryum ve Emekte Nudo akvaryuma bakabilirsiniz.Tank aydınlatmasında mercan yükünden ziyade mercanın türü daha önemli konu.

Bu arada LPS leriniz çok gür ve güzel duruyor.[:nazar:]
Goko Resif / 60-50-50 Sayfa 9 Güncel Foto
Gökberk yeni mercanlar çok yakışmış. Bloodsucker zoa da dudak gibi duruyor [:*]
Ne zamandır tankın genel görüntüsünü paylaşmadın, bir tane de cepheden çekilmiş bir görüntü ekle[:)]
Yapacağın askerlik görevin için şimdiden hayırlı tezkereler dilerim. Aynı durumu bende eylül ayında yaşayacağım. Eşime eğitim vermem gerekecek.
Demasoni Tankı 60x40x40
[QUOTE=udemirkan]


Evet tek tip olmasında konusunda katılıyorum kesinlikle. Oval kayalardan araştıracağım.
Eklediğim Gnays kayalar hoşuma gidiyor ama epey arttırmam gerek elimde sadece 2 adet vardı. Diğer kayayı delikli olduğu için koydum içlerinden geçerler, deliklerini kullanırlar diye düşündüğümden.[/QUOTE]

Kaya sayısı artınca doğal mağaralar oluşturacak şekilde kayaları dizersiniz. Zaten bu kayadaki delikleri kayanın mevcut konumu haliyle kullanmayacaklardır. Stres altındayken saklanma güdüsüyle içine girdiği zaman gözükmeyecekleri deliklere/mağaralara girerler.
Demasoni Tankı 60x40x40
Kum için arkadaşlar gerekeni söylemişler. Kaya sayısını arttırırken tek tip tamburlaşmış kayalardan kullanırsanız hem görseli güzel olur hem de balıklar sürttüğünde yaralanma olmaz.
Oval kayalardan bulamasanız bile yine de ekleyeceğiniz kayalar tek tip olsun. Ayrı tonlarda kaya olunca gözü çok tırmalıyor.
Cam Kalınlığı Uygun Mu?
[QUOTE=cgrrx]
Hocam geçerli boyutlarda 42lt su alıyor ben bitkili akvaryum kurup lepistes beslemeyi düşünüyorum ve yanına da cüce vatoz salyangoz ve karides koymak istiyorum[/QUOTE]

42 litre verilen ölçülerin içten içe olarak olması ve sıfıra sıfır silme şeklinde su doldurulması ile mümkün, içine koyulacak kum, kaya,dekor,filtre ve suyun 2cm aşağıda bırakılması ile alacağı su aşağı yukarı 35 litre.

Lepistesler üremeye çok uygun. Sayıyı az tutup yavruları düzenli olarak elinizden çıkartırsanız bir sorun yaşamazsınız.
Cam Kalınlığı Uygun Mu?
[QUOTE=cgrrx]Camcıya camları götürüp kestirip m şayet akvaryumumun litresi baya bi düşmüş olucak buda içindeki canlılara problem olmaz mı? Kayıt kuşak iş görmez mi?


Veya başka bir camcıya gidip elimdeki camları versem ondan 6mm kalınlıkta camlsr istesem fiyatta indirim yapmaz mı[/QUOTE]

Pek indirim yapacağını sanmam çünkü 4mm camın maliyeti zaten camcı için çok az ve kesilmiş cam camcının işine yaramaz.
Akvaryumda ne beslemeyi düşünüyorsunuz? bu boyutları ile net alacağı su 35 litre civarı, 10 ar cm kestirirseniz net alacağı su 25 litre civarı. Bu hacim bir çok tür için sıkıntı.
Sayıyı da abartmadan ufak balıklardan(Neon,rasbora, kırmızı burun tetra vs.vs.) alıp su kalitesini iyi sağlarsanız sorun yaşamazsınız.
Yeni Bitkili Lepsites Akvaryumu
Güzel olmuş elinize sağlık, benim de gözüm diğer arkadaşlar gibi pipo filtreye takıldı ama en azından büyük olması avantaj olarak filtrasyon için daha faydalı. Sazlar büyüdükçe dediğiniz gibi filtreyi gizleyecek ve görüntü daha iyi olacaktır.
Cam Kalınlığı Uygun Mu?
40 yükseklik fazla ancak genişlik ve en dar olduğu için alttan ve üstten kayıt kuşak tankı kurtarır vaziyete getirir. Sağlam olur mu derseniz kesinlikle [K][U]olmaz[/U][/K].
Camcınıza taban hariç diğer 4 parça camı götürün 40cm olan yerleri 10 ar cm kessin. 4mm cam için 30h yükseklik daha iyi olur.
Sump Sıkıntısı Yaşıyorum
3-4 saatte 1-2mm eksiliyorsa normal bence. Akvaryumun 30 derece olduğunu düşünürsek buharlaşma oldukça fazla olur. Akvaryumunuzun üzeri açık mı?

Sürekli bir azalma söz konusu ise akvaryumun sağını solunu kontrol edin kaçırdığı bir yer mi var acaba?

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.